logo

افراد موفق خارجی ( معرفی موفق ترین افراد جهان)

افراد موفق خارجی

اگرچه موفقیت یک مفهوم کاملا شخصی است اما برخی از افراد وجود دارند که بدون شک، افراد موفق جهان هستند زیرا احساس شادی و رضایت درونی دارند، از ثروت و قدرت شخصی برخوردارند، در دنیا تغییرات مثبت و تاثیرگذاری به وجود آورده‌اند و به طور کلی جهان را به جای بهتری برای آدم‌ها تبدیل کرده‌اند.

با بررسی این افراد و کارهایی که برای رسیدن به موفقیت انجام داده‌اند می‌توانیم یاد بگیریم چگونه به موفقیت برسیم؟

بررسی موفق‌ترین افراد جهان در کسب و کار

ایلان ماسک در ۲۸ سالگی میلیونر شد.

در این قسمت، به ۱۲ تا از افراد موفق جهان در حوزه کسب و کار می‌پردازیم:

 

دنبال افزایش درآمد هستی؟

با این ۷ درس رایگان حساب کار دستت میاد و می‌تونی درآمدت رو افزایش بدی!
.

 

۱_ ایلان ماسک

ایلان ماسک در سن ۲۴ سالگی به همراه برادرش، اولین شرکت خود به نام Zip2 را تاسیس کرد. اگرچه شرکت آن‌ها چندین بار شکست خورد اما ۴ سال بعد، شرکت کامپیوتری Compaq آن را به قیمت ۳۴۱ میلیون دلار خرید که ۲۲ میلیون دلار از آن به ماسک رسید و او رسما میلیونر شد.

ماسک با سرمایه‌گذاری‌های خطرناک و جاه‌طلبانه خود توانست پی پال، اسپیس ایکس، تسلا و… را تاسیس کند و به اوج موفقیت برسد.

 

 

۲_ وارن بافت

بافت یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران و ثروتمندترین افراد در جهان است. او در سن ۲۶ سالگی شرکت سرمایه‌گذاری خودش، به نام برکشایر هاتاوی را راه‌اندازی کرد و ۶ سال پس از تاسیس این شرکت، به یکی از میلیونرهای آمریکا تبدیل شد. او هم اکنون به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در این شرکت مشغول به کار است و برکشایر هاتاوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در جهان است. رمز موفقیت وارن بافت، موفقیت خودساخته بود زیرا او از دوران کودکی کسب درآمد را آغاز کرده بود.

 

 

۳_ والت دیزنی

والت دیزنی در سن ۲۲ سالگی شرکت خود را تاسیس کرد. اگرچه در طی مسیرش با شکست‌های زیادی و حتی ورشکستگی مواجه شد اما در نهایت با تلاش‌هایش آن را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های انیمیشن‌سازی در آمریکا تبدیل کرد.

دیزنی خالق شخصیت‌های کارتونی معروفی چون میکی موس است.

۴_ بیل گیتس

بیل گیتس یکی از بنیان‌گذاران شرکت مایکروسافت، بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزار در دنیا و یکی از ثروتمندترین افراد در جهان است. او در سن ۲۰ سالگی با دوستش پل آلن مایکروسافت را تاسیس کردند. رمز موفقیت بیل گیتس، اشتیاق و علاقه‌ش به کامپیوتر بود که این استعداد از دوران کودکی در او وجود داشت.

۵_ جف بزوس

جف بزوس بنیان‌گذار و مدیرعامل سایت آمازون، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در جهان است. او در ۳۰ سالگی آمازون را راه‌اندازی کرد و اکنون این شرکت بیش از ۵۶۰ هزار کارمند و ۶۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد و بزوس نیز با داشتن سرمایه‌ای به ارزش ۶۰ میلیارد دلار، یکی از ثروتمندترین افراد موفق جهان است.

۶_ مارک زاکربرگ

زاکربرگ یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان است.

مارک زاکربرگ یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل فیسبوک، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان است. او از ابتدا به کامپیوتر و برنامه‌نویسی علاقه نشان می‌داد و زمانی که ۲۰ سال داشت، فیسبوک را راه اندازی کرد که اکنون بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد.

زاکربرگ یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان است.

 

۷_ لری پیج

لری پیج یکی از بنیان‌گذاران گوگل و ثروتمندترین افراد جهان است. پیج نیز یکی از علاقمندان به کامپیوتر و تکنولوژی بود که در سن ۲۴ سالگی به همراه دوستش سرگی برین، موتور جستجوی گوگل را ساختند و با رهبری آن‌ها، گوگل به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها و محبوب‌ترین موتورهای جستجو در جهان تبدیل شد. این شرکت در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار کارمند دارد.

۸_ سرگی برین

سرگی برین نیز یکی از بنیان‌گذاران گوگل و یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. برین از کودکی به کامپیوتر و تکنولوژی علاقمند بود و در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد به تحصیل ادامه داد. او در سن ۲۴ سالگی با دوستش لری پیج، گوگل را راه‌اندازی کردند و هر دو از دانشگاه انصراف دادند تا تمام وقت روی گوگل تمرکز کنند و اکنون یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در جهان است.

۹_ استیو جابز

استیو جابز یکی از بنیان‌گذاران اپل و همچنین مدیرعامل پیکسار بود. جایز نیز از کودکی به تکنولوژی علاقمند بود و در سن ۲۱ سالگی به همراه دوستش استیو وزنیاک، شرکت اپل را تاسیس کردند. تحت رهبری استیو جابز، اپل به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل شد که بیش از ۱ تریلیون دلار ارزش و بیش از ۱۲۰ هزار کارمند دارد.

۱۰_ مایکل سائول دل

مایکل سائول دل از کودکی به کامپیوتر و تکنولوژی علاقه داشت و در دانشگاه علوم کامپیوتر خواند. او پس از فارغ‌التحصیلی، در سن ۱۹ سالگی فقط با هزار دلار شرکت خودش به نام دل را تاسیس کرد و اکنون این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کامپیوتری در دنیاست و بیش از ۱۴۵ هزار کارمند دارد.

۱۱_ لری الیسون

الیسون نیز از کودکی به کامپیوتر و تکنولوژی علاقمند بود. او از دانشگاه انصراف داد تا حرفه‌ای را در زمینه تکنولوژی دنبال کند، در نهایت در سن ۳۳ سالگی با دو تا از دوستانش اوراکل را تاسیس کردند و با رهبری الیسون، این شرکت به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان تبدیل شد و با بیش از ۱۳۶ هزار کارمند در حال فعالیت است.

  بهترین جملات انگیزشی فوق العاده تاثیر گذار

۱۲_ آمانسیو اورتگا

آمانسیو از کودکی به تجارت و مد علاقه زیادی داشت.

آمانسیو از کودکی به تجارت و مد علاقه زیادی داشت به قدری که در سن ۱۴ سالگی ترک تحصیل کرد و به عنوان دستیار خیاط شروع به کار کرد. او در سن ۳۹ سالگی به همراه همسرش رزالیا مرا، شرکت ایندیتکس را تاسیس کردند. شرکت ایندیتکس یک شرکت مادر در زمینه مد است. در نهایت با تلاش این زوج، ایندیتکس به یکی از بزرگترین شرکت‌ها در صنعت مد جهان تبدیل شد و برند زارا مشهورترین و مهم‌ترین زیرمجموعه ایندیتکس است.

 

 

 

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه نویسندگی

در ادامه، ۱۰ نویسنده محبوب، مشهور و موفق در جهان آورده شده است:

۱_ ویلیام شکسپیر

بدون شک، ویلیام شکسپیر بهترین نویسنده جهان است که به عنوان شاعر ملی انگلیس شناخته می‌شود. او به قدری در زمینه نویسندگی قوی بود که از مرگش به عنوان یکی از شدیدترین ضربه‌ها به دنیای ادبیات یاد می‌شود. شکسپیر در سن ۲۵ سالگی به لندن رفت تا فعالیت حرفه‌ای خود را شروع کند و موفقیتی کسب کند.

۲_ لئو تولستوی

تولستوی یکی از بهترین نویسندگان تاریخ در سبک رئالیسم است. او در سنین کودکی والدینش را از دست داد و پس از آن، تحت سرپرستی عمه‌اش بزرگ شد. در دانشگاه رشته حقوق را انتخاب کرد اما پس از یک سال درس را رها کرد و به ارتش پیوست و در همان زمان، یعنی در سن ۲۴ سالگی، اولین کتاب خود با عنوان “کودکی” را نوشت.

۳_ چارلز دیکنز

دیکنز یکی دیگر از نویسندگان مشهور و موفق در جهان است که در سن ۲۴ سالگی با کتاب “نامه‌های پیک ویک” خود در کانون توجه قرار گرفت و به موفقیت رسید. آثار موفق دیگر چارلز عبارتند از: دیوید کاپرفیلد، داستان دو شهر، الیور توئیست، انتظارات بزرگ و سرود کریسمس.

۴_ جورج اورول

جورج اورول، یکی دیگر از افراد موفق خارجی در زمینه نویسندگی است که از معروف‌ترین آثار او می‌توان به مزرعه حیوانات، ادای احترام به کاتالونیا و کتاب ۱۹۸۴ اشاره کرد. جورج اولین کتاب خود با عنوان “آس و پاس‌ها در پاریس و لندن” را در ۳۰ سالگی نوشت و در ۴۶ سالگی بر اثر بیماری سل درگذشت.

۵_ جی کی رولینگ

جی کی رولینگ یکی از موفق‌ترین نویسنده‌ها و تاثیرگذارترین زنان در دنیاست. او خالق مجموعه کتاب‌های پرطرفدار “هری پاتر” است و اولین جلد آن در ۳۲ سالگی‌اش منتشر شد. رولینگ با هری پاتر به موفقیت بزرگی رسید و تمام جوایز کودک و نوجوانان بریتانیا را از آن خود کرد.

 

 

 

۶_ ارنست همینگوی

همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی است.

همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی است که در سن ۲۷ سالگی با کتاب “خورشید همچنان می‌دمد” به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد. سایر آثار معروف او شامل پیرمرد و دریا، داشتن و نداشتن، وداع با اسلحه و زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند است. ارنست در سن ۵۵ سالگی برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

۷_ جیمز جویس

جیمز جویس شاعر و نویسنده مشهور ایرلندی بود که پس از تمام کردن تحصیلات دانشگاهی خود، به مطالعه کتاب‌های غیردرسی پرداخت و اولین کتاب خود را در سن ۳۲ سالگی نوشت. از مشهورترین آثار جویس می‌توان به دو ولگرد، دوبلینی‌ها، گربه‌های کپنهاگ، اولیس و بیدار شدن فینیگان اشاره کرد.

۸_ اسکار وایلد

اسکار وایلد یکی از بهترین نمایشنامه‌نویسان دهه ۱۸۹۰ بود که برترین آثار او عبارتند از تصویر دوریان‌گری و اهمیت جدی بودن. اسکار پس از سرودن اولین شعرهای خود در ۲۷ سالگی، در محافل فرهنگی و اشرافی لندن شهرت زیادی پیدا کرد.

۹_ فئودور داستایوفسکی

آثار داستایوفسکی به مسائلی از جمله مشکلات اجتماعی و سیاسی روسیه می‌پردازد. زمانی که ۲۳ ساله بود، رمان بیچارگان را نوشت و توانست وارد محافل نویسندگان شود و شهرت زیادی را برای خود به دست آورد.

۱۰_ جیمز پترسون

جیمز پترسون یکی از مشهورترین و ثروتمندترین نویسندگان آمریکایی است که تا کنون ۱۹ رمان پرفروش در نیویورک تایمز دارد. او اولین کتاب خود را در ۲۹ سالگی منتشر کرد و بیشتر به دلیل رمان‌های تخیلی‌اش در مورد الکس کراس شناخته شده است.

 

پیشنهاد ویژه: دوره رایگان ویدیویی روانشناسی پول را از دست ندهید!

روانشناسی پول

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه موسیقی

این افراد، میراث مهمی را در تاریخ موسیقی به جا گذاشتند:

۱_ لیدی گاگا

گاگا اتفاقات تلخ و دردناکی از جمله تجاوز را در زندگی‌اش تجربه کرده و با اختلالات روانی مانند PTSD (اختلال استرس پس از سانحه)، اعتیاد، پرخوری عصبی و… نیز درگیر بود اما هیچگاه تسلیم نشد و هر لحظه برای موفقیتش در تلاش بود. اولین آلبوم او در سن ۲۲ سالگی، موفقیت بزرگی را برایش رقم زد و علاوه بر فروش بی نظیر، برنده ۵ جایزه گرمی شد.

۲_ مایکل جکسون

مایکل از ۵ سالگی وارد حوزه موسیقی شد تا اینکه در ۲۱ سالگی اولین آلبوم خود را با موفقیت منتشر کرد. او اولین هنرمندی است که ۵ آلبوم پرفروش در دنیا دارد. آلبوم Thriller او در ۲۴ سالگی‌اش منتشر شد و پرفرو‌ش‌ترین آلبوم در تاریخ موسیقی است.

همچنین تا کنون ۳۹ رکورد در گینس به نام او ثبت شده است.

۳_ مدونا

مدونا ابتدا در حوزه رقص فعالیت داشت.

مدونا پس از انصراف از کالج به نیویورک مهاجرت کرد تا در زمینه قرص فعالیت کند و اولین موفقیت او در زمینه رقص بود. پس از آن، در ۲۵ سالگی با انتشار اولین آلبوم خود با عنوان “مدونا” به شهرت رسید و آلبوم دومش به نام “مانند یک باکره”، موفقیت بیشتری برای او به ارمغان آورد.

۴_ تیلور سویفت

تیلور سویفت خواننده و ترانه‌سرای با استعدادی است که از ۱۲ سالگی شروع به نوشتن آهنگ‌های خود کرد و در ۱۶ سالگی خواننده مشهور کشور شد. او با آهنگ‌هایی از جمله “داستان عشق” و “تو مال منی” توانست به شهرت برسد.

  12 مورد از افراد موفق ایرانی و دلیل موفقیت آن‌ها

تیلور اولین هنرمند زنی بود که سه بار جایزه گرمی را دریافت کرد.

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه سینما

در اینجا برخی از افراد تاثیرگذار در صنعت سینما را بررسی می‌کنیم.

۱_ سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده آمریکایی است که زندگی بسیار سختی داشت اما با عبور از چالش‌ها توانست به شهرت برسد. پس از سال‌ها تلاش، استالونه در ۳۰ سالگی فیلمنامه راکی را نوشت و به موفقیت بزرگی رسید و پس از آن زندگی‌اش تغییر کرد.

۲_ استنلی کوبریک

کوبریک کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی بود که در تولد ۱۳ سالگی‌اش یک دوربین از پدرش هدیه گرفت و سال‌ها بعد به پیشنهاد دوستش، با همان دوربین شروع به ساختن فیلم کرد. در ۱۷ سالگی به عنوان عکاس شروع به کار کرد و در ۱۹ سالگی اولین فیلم کوتاهش به نام “روز نبرد” را ساخت.

۳_ میشل یئو

میشل یئو بازیگر مالزیایی است و اولین زن آسیایی بود که برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد. او در سنین ۲۳ تا ۳۰ سالگی و پس از بازی در فیلم‌هایی مثل بله بانو، داستان پلیس ۳: ابر پلیس، سلاح مقدس، جیمز باند فردا هرگز نمی‌میرد و ببر خیزان اژدهای پنهان به شهرت رسید و شناخته شد.

۴_ آلفرد هیچکاک

هیچکاک کارگردان انگلیسی و از تاثیرگذارترین چهره‌ها در تاریخ سینما بود که بیش از ۵۰ فیلم را کارگردانی کرده است. او در ۲۰ سالگی وارد صنعت سینما شد و در ۲۸ سالگی با فیلم “مستاجر: داستان لندن مه‌آلود” توانست به موفقیت برسد.

هیچکاک تاکنون ۶ جایزه اسکار را دریافت کرده است.

۵_ الیوت پیج

الیوت یک بازیگر کانادایی است. او در ۲۰ سالگی به دلیل بازی در فیلم جونو، جوایزی از جمله اسکار، گلدن گلوب و… را برای بهترین بازیگر نقش زن دریافت کرد.

 

 

 

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه ورزش

ورزشکاران موفق در سطح جهانی عبارتند از:

۱_ مایکل جردن

مایکل جردن بسکتبالیست مشهور آمریکایی است.

مایکل جردن بسکتبالیست مشهور آمریکایی است که برای رسیدن به شهرت و ثروت امروزی‌اش، مسیر سختی را پشت سر گذاشت. یکی از چالش‌های مایکل این بود که در سال دوم دبیرستان، از تیم بسکتبال حذف شد اما پس از یک سال برگشت و همه رکوردهای بسکتبال مدرسه را شکست. او در سن ۲۸ سالگی، اولین عنوان قهرمانی خود را به دست آورد. مایکل با موفقیت خود نشان داد که هیچ جایگزینی برای سخت‌کوشی و تسلیم نشدن در برابر شکست‌ها وجود ندارد.

۲_ نیمار جونیور

نیمار بهترین بازیکن برزیلی در تمام دوران است که به دلیل توانایی‌هایش در گلزنی، دریبل تکنیکی و کنترل توپ در فوتبال به موفقیت رسیده است. او اولین بازی حرفه‌ای خود را در ۱۷ سالگی انجام داد و به عنوان یک بازیکن با استعداد شناخته شد.

۳_ راجر فدرر

راجر بهترین بازیکن تنیس است که از ۶ سالگی تنیس را تماشا می‌کرد و همین علاقه باعث شد پدرش در ۸ سالگی، او را در مدرسه تنیس ثبت نام کند. راجر در ۱۷ سالگی به طور جدی وارد دنیای حرفه‌ای تنیس شد و موفقیت‌های بی‌شماری را برای خود رقم زد.

۴_ کوین دورانت

کوین بسکتبالیست آمریکایی است که از ۱۳ سالگی مسابقات بسکتبال را شروع کرد و در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به عنوان باارزش‌ترین بازیکن لیگ بسکتبال (NBA) انتخاب شد و قهرمانی را از آن خود کرد.

۵_ تایگر وودز

تایگر گلف‌باز حرفه‌ای آمریکایی است و به مدت چند سال جزو ورزشکارانی بود که بالاترین درآمد را داشتند. پدر او نیز یک گلف‌باز بود و تایگر را از ۱۰ ماهگی با توپ آشنا کرده بود. به همین دلیل خیلی زود استعداد خود را در این زمینه نشان داد تا جایی که برنده رقابت‌های قهرمانی زیر ۱۰ سال شد و در ۲۲ سالگی، اولین عنوان قهرمانی حرفه‌ای خود را به دست آورد.

۶_ جیمز رودریگز

جیمز از خردسالی به فوتبال علاقه داشت و از همان زمان شروع به بازی کرد تا این که در نوجوانی به یک بازیکن با استعداد تبدیل شد و تاکنون افتخارات زیادی را در فوتبال کسب کرده است.

۷_ لیونل مسی

مسی از ۵ سالگی فوتبال را شروع کرد و در ۱۶ سالگی اولین بازی رسمی خود را انجام داد. او تنها بازیکن فوتبال است که توانسته ۶ بار عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان، ۷ بار جوایز توپ طلا و ۶ بار جوایز کفش طلای اروپا را از آن خود کند.

۸_ لبرون جیمز

جیمز بسکتبالیست آمریکایی است که بسکتبال را به صورت جدی از کلاس پنجم شروع کرد و با همراهی دوستانش توانست موفقیت‌های زیادی را در سطح منطقه و کشور به دست آورد. او در ۱۹ سالگی اولین قرارداد حرفه‌ای خود را امضا کرد.

۹_ رافائل نادال

نادال در یک خانواده ورزشی چشم به جهان گشود.

نادال در یک خانواده ورزشی چشم به جهان گشود و زمانی که او تنها ۳ سال داشت، تشویقش کردند تا به ورزش تنیس رو آورد و از همان زمان آموزش ببیند.

رافائل در سن ۸ سالگی قهرمان مسابقات تنیس اسپانیا شد و اولین موفقیتش را به دست آورد.

۱۰_ کریستیانو رونالدو

رونالدو اولین فوتبالیست پرتغالی است که  بیشترین بازی را انجام داده و به دلیل زدن بیش از ۱۰۰ گل ملی، بهترین گلزن تاریخ کشورش است. او در ۱۴ سالگی با مشورت مادرش ترک تحصیل کرد و تصمیم گرفت تمام وقت روی فوتبال تمرکز کند. در ۱۶ سالگی به تیم اصلی راه پیدا کرد و در ۱۷ سالگی توانست اولین گل را بزند و باعث برنده شدن تیم‌شان شود.

  برنامه ریزی افراد موفق چگونه است؟

 

 

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه سیاست

سیاستمداران تاثیر زیادی بر وضعیت یک کشور می‌گذارند. در این قسمت، افراد موفق خارجی در زمینه سیاست را بررسی می‌کنیم که حضورشان بیش از همه احساس شده است:

۱_ جان اف کندی

جان اف کندی سی و پنجمین و جوان‌ترین رئیس جمهور آمریکا بود. پس از جنگ جهانی دوم، کندی وارد حیطه سیاست شد و در ۴۳ سالگی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد. او در طی سال‌های ریاستش برای تحصیلات، مراقبت‌های پزشکی برای سالمندان و تبعیض نژادی تلاش‌های زیادی کرد.

۲_ جرج واشنگتن

جرج واشنگتن اولین رئیس جمهور آمریکا بود که از ۵۷ تا ۶۵ سالگی در کشور ریاست کرد. از موفقیت‌های او در دوران ریاست جمهوری می‌توان به رهبری میهن‌دوستان، پیروزی در جنگ انقلاب آمریکا و بنیان‌گذاری ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.

۳_ املین پنکهرست

پدر و مادر املین هر دو فعال سیاسی بودند و املین نیز از ۱۴ سالگی با جنبش حق رای زنان آشنا شد. او در تمام طول زندگی‌اش به دنبال تصویب قانون برابری زنان در عرصه‌های عمومی بود و در نهایت با غلبه بر همه مشکلات توانست موفق شود.

او معتقد بود اگر زنان حق رای داشته باشند، زندگی سیاسی دگرگون می‌شود.

۴_ آبراهام لینکلن

آبراهام شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا بود که به مدت ۴ سال کشور را در زمان جنگ داخلی آمریکا رهبری کرد. از دستاوردهای او در این سال‌ها می‌توان به الغای برده‌داری، حفظ اتحادیه، مدرن‌سازی اقتصاد و… اشاره کرد.

۵_ امیلی مورفی

امیلی مورفی نخستین قاضی زن در امپراتوری بریتانیا و اولین زن کانادایی بود که برای حقوق برابری زنان تلاش می‌کرد. در سن ۴۸ سالگی، این قانون تصویب شد و امیلی به هدفش رسید. او همچنین برای بهبود فقر و زندگی بهتر زنان و کودکان فعالیت‌های اجتماعی انجام می‌داد.

 

 

۶_ نلسون ماندلا

نلسون ماندلا بنیاد ریش‌سفیدان را پایه‌گذاری کرد.

نلسون ماندلا اولین رئیس جمهور آفریقای جنوبی بود و قبل از ریاست جمهوری، رهبر کنگره ملی آفریقا بود. او بنیاد ریش‌سفیدان را پایه‌گذاری کرد که برای صلح و حقوق بشر فعالیت می‌کردند.

۷_ لخ والسا

لخ والسا سیاستمدار و فعال حقوق بشر لهستانی بود که به مدت ۵ سال رئیس جمهور این کشور بود و در ۴۰ سالگی برنده جایزه صلح نوبل شد.

۸_ آنگلا مرکل

آنگلا سیاستمدار آلمانی و اولین زنی بود که در تاریخ آلمان به مقام صدر اعظمی این کشور رسید. بسیاری از مفسران او را قدرتمندترین زن و رهبر جهان آزاد توصیف می‌کنند. او در زمان فروپاشی مالی و همچنین رکود جهانی به حفظ ارزش یورو کمک زیادی کرد.

۹_ مارتین لوتر

مارتین لوتر یک کشیش آمریکایی بود که برای تبعیض‌های نژادی تلاش‌های زیادی کرد و تلاش‌هایش موفقیت‌آمیز بود. او در ۳۵ سالگی به دلیل مبارزه با نابرابری نژادی، برنده جایزه صلح نوبل شد.

۱۰_ ولادیمیر پوتین

پوتین رئیس جمهور و نخست وزیر روسیه است که به خودش لقب “مرد عمل” را می‌دهد. او بر مسائل داخلی تمرکز زیادی دارد و به اقتصاد کشور کمک زیادی کرد. مجله فوربس پوتین را به عنوان قدرتمندترین فرد در سال ۲۰۱۴ میلادی انتخاب کرد.

۱۱_ شین جی پینگ

پینگ سیاستمدار چینی است که از سال ۲۰۱۲ یعنی ۵۹ سالگی‌اش، دبیرکلی حزب کمونیست چین و ریاست کمیسیون مرکزی ارتش چین را بر عهده گرفته و اکنون رهبر عالی‌مقام شده است.

 

 

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه علم

در این قسمت به بزرگ‌ترین دانشمندان جهان می‌پردازیم که با اکتشافات‌شان، تغییرات مثبتی در دنیا ایجاد کردند.

۱_ آلبرت انیشتین

انیشتین نه تنها یک نابغه علمی بود، بلکه شخصیتی محبوب و ماندگار داشت و از مشهورترین دستاوردهای او می‌توان به نظریه نسبیت اشاره کرد که در ۳۷ سالگی به آن پی برد. او مفاهیم متعارفی را به چالش کشید و درک ما را از جهان تغییر داد. به دلیل کشف اثر فوتوالکتریک، در سال ۱۹۲۱ جایزه نوبل فیزیک را دریافت کرد.

۲_ ماری کوری

زندگی با فقر و آشفتگی اوضاع سیاسی و اشتیاق بی‌نظیر ماری برای یادگیری فیزیک و شیمی، تاثیر همیشگی بر دنیای علم گذاشته است. ماری کوری کمک‌های قابل توجهی در زمینه‌های رادیولوژی و فیزیک هسته‌ای کرد و در آخر بر اثر نوعی کم‌خونی ناشی از قرار گرفتن در معرض چنین تشعشعات شدیدی در طول زندگی حرفه‌ای خود درگذشت. ماری دوبار جایزه نوبل را در دو زمینه مختلف فیزیک و شیمی دریافت کرد و اولین زنی بود که جایزه نوبل را دریافت می‌کرد و این یک دستاورد تاریخی است.

۳_ آیزاک نیوتن

نیوتن یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ شناخته می‌شود و از افراد موفق خارجی است

نیوتن به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ شناخته می‌شود زیرا کمک‌های اساسی در زمینه‌های مختلف فیزیک و ریاضیات کرد و درک بشر را تغییر داد. درونگرایی نیوتن باعث شد چندین دهه یافته‌های خود را عمومی نکند و در نهایت با پیگیری‌های دوستش، اکتشافاتش را منتشر کرد.

قوانین حرکت و گرانشی که او کشف کرد، انقلابی در زمینه فیزیک بود.

۴_ چارلز داروین

داروین نیز یکی  از مشهورترین دانشمندان جهان است؛ میراث ماندگار او نظریه تکامل است که در ۵۰ سالگی آن را ارائه داد. نظریه او باورهای رایج زیادی را به چالش کشید اما در نهایت در دهه ۱۹۳۰ مورد پذیرش قرار گرفت. آثار داروین انقلابی در اندیشه علمی ایجاد کرد و تاکنون تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است.

۵_ نیکولا تسلا

نیکولا از سنین پایین استعداد قابل توجهی در علم و اختراع داشت. کارهای او در مفاهیم الکتریسیته، مغناطیس و انتقال انرژی بی‌سیم، او را به یک دانشمند موفق در زمینه مهندسی برق تبدیل کرد.

کارهای نیکولا، پایه و اساس دنیای برقی مدرن امروزه ما است.

  تلاش برای موفقیت؛ 20 راهکار برای موفقیت در سال 2024

۶_ گالیلئو گالیله

علی‌رغم چالش‌هایی که گالیله از سوی رهبران مذهبی داشت، میراث او دوام زیادی داشت و مشاهدات و کارهای پیشگامانه او بر اجرام آسمانی و حرکت، پایه و اساس نجوم و فیزیک امروزه است. او به دلیل اکتشافاتش درباره تایید مدل کوپرنیک که نشان می‌داد زمین ساکن نیست و به دور خورشید می‌گردد، از سوی کلیسا دستور حصر خانگی را دریافت کرد و تا زمان مرگش آن‌جا ماند.

۷_ ایدا لاولیس

سفر ایدا به دنیای ریاضیات و محاسبات زمانی آغاز شد که او فقط ۱۷ سال داشت و در نهایت با تلاش‌هایش، پایه و اساس برنامه‌نویسی کامپیوتری را بنا نهاد. لاولیس به عنوان اولین برنامه‌نویس کامپیوتر در دنیا شناخته شده است و این دستاوردی قابل توجه است زیرا او یک قرن قبل از ظهور کامپیوترهای مدرن زندگی می‌کرد.

۸_ فیثاغورث

مشارکت گسترده او در ریاضیات و اعتقادش به نقش اساسی اعداد در جهان، مفاهیم پایه ریاضی و هندسه مدرن را برای قرن‌های آینده شکل داد.

از میراث ماندگار او می‌توان به قضیه معروف فیثاغورث اشاره کرد.

۹_ کارل لینه

کارل لینه پدر طبقه‌بندی است.

کارل لینه پزشک سوئدی و پایه‌گذار طبقه‌بندی گیاهان و جانوران بود. او در دورانی زندگی می‌کردد که گیاهان و حیوانات اسم‌های مشترکی داشتند و به همین دلیل در سراسر جهان، او را به عنوان پدر طبقه‌بندی می‌شناسند. او می‌گوید: “برای درخت جنگل مهم نیست اسم داشته باشد اما این کار باعث می‌شود ما بتوانیم درباره آن بیشتر اطلاعات کسب کنیم.” در واقع لینه سیستمی به ما داد تا بتوانیم در مورد جهان طبیعی صحبت کنیم.

۱۰_ روزالیند فرانکلین

روزالیند نقش اساسی در کشف DNA، RNA، انواع ویروس، گرافیت و زغال سنگ ایفا کرد اما متاسفانه این اکتشاف به نام‌های دیگری شناخته شد و حتی در سال ۱۹۶۲، جایزه نوبل نیز به همان افراد اعطا شد و نقش روزالیند در شناسایی DNA نادیده گرفته شد.

۱۱_ ریچارد فاینمن

فاینمن در بیشتر نکات برجسته فیزیک قرن بیستم نقش داشت و یکی از دانشمندان پروژهٔ منهتن بود. او در گسترش نظریه الکترودینامیک کوانتومی سهم به‌سزایی داشت و به پاس این پژوهش، جایزه نوبل فیزیک را دریافت کرد.

۱۲_ آیزاک آسیموف

نویسنده آمریکایی که بیش از ۵۰۰ کتاب در حوزه داستان‌های علمی – تخیلی نوشته و همچنین علم زمان خودش را به زبان ساده می‌نوشت. او در ۲۲ سالگی کتابی به نام “قوانین سه‌گانهٔ رباتیک” نوشت و از شهرت جهانی برخوردار شد.

۱۳_ لویی پاستور

پاستور زندگی خود را در رشته شیمی و میکروبیولوژی گذراند و اولین دانشمندی بود که در مورد تخمیر عناصر غذایی توسط میکروب‌ها، مطالعاتی داشت و نظریه میکروب را ارائه داد و پاستوریزه کردن را شناسایی کرد. او همچنین اولین انسان روی زمین است که درمان تب نفاس، واکسن هاری و سیاه زخم را کشف کرده است.

۱۴_ مایکل فارادی

فارادی شیمی‌دان و فیزیک‌دان بریتانیای بود که به سبب نوآوری‌هایش در الکترومغناطیس و الکتروشیمی مشهور است و کشف بنزن و قوانین مربوط به القای الکترومغناطیسی و تهیه کلر مایع، از مهم‌ترین دستاوردهای او به‌شمار می‌آیند.

موفق‌ترین افراد جهان در زمینه نظامی

افراد نظامی موفق کسانی بودند که در انقلاب‌های بین‌المللی و… نقش زیادی داشتند؛ از این رو بهتر است با چهره‌های برتر نظامی آشنا شویم.

۱_ اسکندر مقدونی

اسکندر، پادشاه مقدونیه در یونان باستان بود. او قبل از ۳۰ سالگی توانست یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های دنیای باستان، که از دریای یونان تا هیمالیا بود را شکل دهد. اسکندر یکی از ده فاتح بزرگ در سرتاسر تاریخ است که در جنگ‌ها شکست‌ناپذیر بود.

۲_ ژولیوس سزار

ژولیوس سیاستمدار مشهور ایتالیایی از افراد موفق خارجی بود

ژولیوس یک ژنرال نظامی و سیاستمدار مشهور ایتالیایی بود. نقش او در تاریخ هنوز هم احساس می‌شود زیرا جمهوری را به یک حکومت خودکامه تبدیل کرد و امپراتوری روم را تاسیس کرد.

۳_ ناپلئون بناپارت

ناپلئون بناپارت یا ناپلئون یکم، فرمانده نظامی فرانسوی بود که در انقلاب فرانسه به شهرت رسید زیرا در طی جنگ، موفقیت‌هایی را رقم زد. هوش استراتژیک و عزم بی‌نظیر او منجر به پیروزی‌هایی شد و امپراتوری را ساخت که سرتاسر اروپا را گرفت. او یکی از بزرگ‌ترین فرماندهان نظامی تاریخ است.

۴_ جورج پاتون

سبک رهبری کاریزماتیک، عزم تسلیم‌ناپذیر و تعهد پاتون به پیروزی، به نیروهای نظامی‌اش انرژی می‌داد و احساس ترس را به دشمنان منتقل می‌کرد و به دلیل همین ویژگی‌هایش، معروف‌ترین فرمانده در جریان جنگ جهانی دوم بود. پاتون نمادی از قدرت و سرسختی نظامی آمریکاست و میراث او، قدرت رهبری است.

۵_ اروین رومل

رومل یک رهبر نظامی آلمانی بود که به عنوان “روباه صحرا” شناخته می‌شود. او در طول جنگ جهانی دوم، فرماندهی یگان‌های مختلفی را بر عهده داشت و با ویژگی‌های منحصر به فردش می‌توانست روحیه سربازان را تقویت کند تا به پیروزی‌های زیادی دست یابند.

۶_ دوایت آیزنهاور

قدرت رهبری دوایت در طول جنگ جهانی دوم منجر به آزادی اروپا از استبداد نازی‌ها شد و عزم تزلزل‌ناپدیر او نه تنها پیروزی را تضمین کرد، بلکه مسیر تاریخ را تغییر داد. پس از جنگ، او به عنوان سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.

۷_ فرانسیس دریک

دریک رهبر نظامی مشهور تاریخ در قرن شانزدهم است. او فرمانده نیروی دریایی بود که به دلیل حملات جسورانه در طول سفرهایش و غارت سرزمین‌هایی از اسپانیا، ثروت عظیمی را برای انگلیس به دست آورد و نامش ماندگار شد.

کلام آخر

همه افراد موفق جهان در طول دوران حرفه‌ای خود ترکیبی از انعطاف‌پذیری و ریسک‌پذیری را نشان داده‌اند که به آن‌ها اجازه داده علی‌رغم شکست‌ها و سرمایه‌گذاری‌های ناموفق، به اوج موفقیت برسد و تغییرات مثبتی و سازنده‌ای را در جهان ایجاد کنند.

اگر شما هم در مسیر موفقیت هستید، می‌توانید از دوره رایگان روانشناسی پول استفاده کنید.

منابع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش‌های پیشنهادی

روانشناسی پول

پول پلاس، ۷ درس روانشناسی پول

رایگان