logo

درباره علیرضا مطلبی | تو خود آفتاب خود باش و طلسم کار بشکن…

  • خالق برند آموزشی “پتانسیل
  • اولین مانی تراپیست در ایران
  • دانش آموخته روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی
  • موسس شرکت بین المللی Home of Success دبی
  • آموزش به بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نفر در ایران و خارج از کشور
  • کارشناس رسمی برنامه های تلوزیونی و رادیویی صدا و سیما

دو کوهنورد را تصور کنید که یکی قصد و هدفش دستیابی به قله است و دیگری لذت بردن از مسیر کوهنوردی و رفتن تا هر نقطه از کوه که توان و انگیزه‌اش یاری دهد!

حالا فرض کنید در هر دو حالت، طوفان و برف و بوران شدیدی شروع شود و دو کوهنورد، مجبورند که برگردند.

به نظر شما حال کدام یک از این دو کوهنورد خوب‌تر است؟

آن که تا همین‌جای مسیر هم لذت برده و برگشته و یا آن که چون به هدف نهایی‌اش نرسیده است، حالش با خودش خوب نیست و احساس سرخوردگی می‌کند؟

من دوست دارم به جای نفر دوم باشم. دوست دارم در شغلی که همیشه دلم میخواسته کار کنم، دوست داشتم فارغ از نتیجه و هدف، تاثیرگذار باشم و به انسان‌ها کمک کنم تا آن‌ها هم به چیزهایی که دلشان می‌خواهند برسند، در شغل و تخصصی که دوست دارند کار کنند و فارغ از نتیجه، به جای حبس خود در شغل‌هایی که به آن‌ها تحمیل می‌شود، از کارآفرینی، داشتن کسب‌وکار، مدیر بودن و ایجاد شغلی که دوستش دارند لذت ببرند.

من علیرضا مطلبی هستم؛ آموزش‌دهنده، کارآفرین و متخصص راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار. اینجا و در این صفحه، کمی بیشتر با من آشنا می‌شوید.

 

من به دنبال رویاهایم می‌روم، چه موفق شوم و چه نه…!

همین چند سال قبل بود به این فکر افتادم که کارمندی دیگر بس است و وقت آن است که به دنبال رویاها و آرزوهایم بروم؛ چه موفقیت‌های موردنظرم را به دست بیاورم و چه به دست نیاورم!

این شد که ازشغل خودم استعفا دادم و به دنبال چیزهایی که دوستشان داشتم رفتم! چه چیزهایی؟ برایتان می‌گویم…

 

حس درونی کمک به دیگران که همیشه با من بوده…

از دوران نوجوانی که کمی بزرگتر شده بودم، دوست داشتم به انسان‌های دیگر کمک کنم. خیال می‌کردم اگر وکیل شوم، می‌توانم به این حس درونی‌ام پاسخ مناسبی بدهم. اینکه می‌توانم با بر عهده گرفتن وکالت افراد، از آن‌ها دفاع کرده و به این ترتیب کمکشان کنم.

کمی بزرگتر که شدم، خواستم به رشته انسانی بروم و وکالت بخوانم. اما خوشبختانه یا متاسفانه (!)، مادرم اجازه این کار را به من نداد؛ چرا می‌گویم خوشبختانه؟ چون فکر می‌کنم من نه برای کار وکالت، بلکه برای کارهای دیگری ساخته شده بودم..

و چرا می‌گویم متاسفانه؟ چون فکر می‌کنم در آن مقطع، خودم نتوانستم تصمیم‌گیرنده باشم و خودم راه خودم را انتخاب کنم…

 

پس ازکنکور…

به هرحال؛ پس از کنکور توانستم در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران قبول شوم و با موفقیت، این رشته را به پایان برسانم.

پس از فارغ‌التحصیلی، هرچقدر خواستم به خودم بقبولانم که در کار مرتبط با رشته‌ام کارکنم، موفق نشدم. من میدانستم چه چیزی نمی‌خواهم و کار کردن در این رشته، همان بود که نمی‌خواستم.

کمی بعد، به دلیل علاقه‌ای که به آموزش داشتم، شغل مشاوره تحصیلی (که انصافاً هم در آن خوب بودم) راانتخاب کردم و تلاش کردم بچه‌هایی که کنکور دارند یا در شرف آن هستند را با مشاوره‌ای درست، به راهی درست هدایت کنم. اما این هم راضی‌ام نکرد…!

 

وقتی راه واقعی کمک به دیگران را یافتم…!

پس ازمدت‌ها کنکاش، مطالعه، خودکاوی و تلاش بالاخره دریافتم که من دو چیز را بیشتر از همه دوست دارم:

اول کارآفرینی؛ چون می‌توانستم با کارآفرینی، به افراد زیادی کمک کنم تا ضمن کار کردن و رشد و پیشرفت، کسب درامد کنند و زندگی خوبی برای خودشان تشکیل دهند.

و دوم آموزش تجربه‌های ارزشمندم؛ من طی این همه سال که از فارغ‌التحصیلی‌ام گذشته، کارهای زیادی کرده‌ام، مشاوره‌های زیادی داده‌ام که اغلبشان به موفقیت‌های بزرگ برای مشاوره‌گیرندگان تبدیل شده و توانسته‌ام اثرات ماندگار و بزرگی ازخود بر جای بگذارم.

 

و اکنون چه می‌کنم؟ موسسه‌ای که دوست داشتنی است…!

تا به اینجای کار، خوشبختانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر به من اعتماد کرده‌اند و نرخ بالای رضایت ۹۷ درصدی، نشان می‌دهد در کارم موفق بوده‌ام.

چند سال پیش بود که موسسه پتانسیل را راه‌اندازی کردم تا به طور جامع‌تر و سازمان‌یافته‌تری به دیگران کمک کنم.

این موسسه آموزشی، ۵ سال قبل فقط یک کارمند داشت و آن هم خودم بودم.

در آن روزها، وقتی اولین دوره‌ آموزشی‌ام را برگزار کردم، فقط ۶ نفر در کلاسم شرکت کردند. برای شروع بد نبود، من میدانستم که همین ۶ نفر وقتی ببینند چه مطالبی، با چه محتوایی برایشان آماده کرده‌ام، مرا به دیگران معرفی خواهند کرد.

خوشبختانه همینطور شد.

با اینکه تازه شروع کرده بودم، اما کلاسم چنان تاثیرگذار بود که همان ۶ نفر، در جلسه بعدی تبدیل به ۱۳ نفر شده بودند.

باگذشت زمان، سعی کردم خودم روی خودم بیشتر سرمایه‌گذاری کنم، آموزش با کیفیت ببینم، برای رشد و پیشرفت خودم هزینه کنم، کتاب‌های تخصصی را مطالعه کنم و راه‌های تازه‌ای برای کارآفرینی، کسب درآمد و موفقیت کشف کنم.

 

از پتانسیل بیشتر خواهید شنید…!

قرار است پتانسیل را به یکی از موسسات بزرگ، معتبر، علمی و محبوب ایران تبدیل کنم و راهش را هم بلدم…

در این سال‌ها آنقدر تجربه کسب کرده‌ام، انقدر شکست خورده‌ام و از شکست‌هایم درس گرفته‌ام که می‌دانم چه کارهایی نباید کرد و راه درست چیست.

اکنون دوره‌های فوق‌العاده موثری روی وب سایت مجموعه پتانسیل قرار گرفته است.

از دوره رایگان پول پلاس گرفته تا دوره استثنایی روانشناسی پول پیشرفته که بی‌اغراق می‌گویم بهترین و کامل‌ترین دوره در مورد کسب درامد و روانشناسی پول در ایران است. کافی است نگاهی به اساتید این دوره بیندازید تا ببینید چه کسانی را گرد هم جمع کرده‌ایم تا این دوره را تقدیم حضورتان کنیم!

 

ارزش‌های زندگی علیرضا مطلبی؛ مهم‌ترین ارکان زندگی‌ام!

در کتاب‌های قدیمی‌تر خودیاری وتوسعه فردی، مدام به ما القا شده است که باید به اهداف از پیش تعیین شده برسیم تا تازه زندگی‌مان شروع شود! یعنی مثلاً پولدار شویم، ازدواج کنیم، کسب‌وکار راه‌اندازی کنیم و به طور کلی به دستاوردی بیرونی برسیم تا بعد، تازه به این سؤال جواب بدهیم که من چه کسی می‌خواهم باشم؟

این سبک زندگی که در جامعه‌ای مثل جامعه ما خیلی متداول است، باعث می‌شود اولاً احتمال رسیدن به اهدافمان خیلی کمتر شود و ثانیاً حتی اگر به اهدافمان برسیم، برای لحظاتی حس خوب را تجربه کنیم و بعد از مدتی منتظر هدف بعدی باشیم و این یعنی فقط لحظه‌های کوتاهی از زندگی خود لذت برده‌ایم.

تصور کنید با خودتان بگویید تا لاغر نشده‌ام و به اندام خوبی نرسیده‌ام یا بینی‌ام را عمل نکرده‌ام، در فلان مهمانی مهم شرکت نمی‌کنم! به این ترتیب، لحظه‌ها را از دست می‌دهید و هیچگاه شروع نمی‌کنید!

پس شروع کردن و در ادامه، یافتن مسیر، برای من مهم‌ترین چیز است…

و البته که همواره تلاش می‌کنم با ارزش‌هایی که برایم اهمیت بالایی دارند زندگی کنم؛

از جمله همان که اول گفتم: تاثیرگذاری و کمک کردن به دیگران برای رسیدن به خواسته‌هایشان.

همچنین ذهن‌آگاهی، مطالعه و یادگیری دائمی، آزمون و خطا برای یافتن راه‌های تازه، شبکه‌سازی با افراد بزرگ و تاثیرگذار، بخشندگی و سخاوت، قدرشناسی و شکرگزاری، پشتکار، اراده، مسئولیت‌پذیری و تاب‌آوری از جمله سایر ارزش‌هایم در زندگی هستند.

 

مدرسان مشهور ایرانی در مورد علیرضا مطلبی چه می‌گویند؟

تحصیلات علیرضا مطلبی؛ کجاها درس خوانده‌ام؟

آموزش‌های علیرضا مطلبی؛ در چه حوزه‌هایی فعالیت دارم؟

روش‌های تماس با علیرضا مطلبی؛ با من اینگونه ارتباط بگیرید!

و اما ویزگی‌های مجموعه پتانسیل که آن را خاص کرده است…!