پتانسیل

۱۵ پادکست موفقیت کسب و کار فارسی

انسان امروزی قادر است در کمترین زمان ممکن به داده‌ها و منابع گوناگون دسترسی داشته باشد اما در میان این تنوع و گوناگونی، پادکست‌ها از ارزش بالایی برخوردار هستند. در واقع، پادکست‌ها را می‌توان از بهترین ابزارهای پر کردن اوقات‌فراغت دانست. این ابزار جذاب، امکانی را فراهم کرده که بتوانید از دانش و تجربیات افراد موردعلاقه‌تان بهره‌مند شوید. با یک جستجوی ساده، حجم بزرگی از پادکست موفقیت کسب و کار را مشاهده خواهید کرد که این شاید شما را سردرگم کند، اما جای نگرانی نیست! در ادامه این مطلب آموزشی با ۱۵ پادکست معروف، کاربردی و جذاب آشنا خواهید شد، لطفا با پتانسیل همراه باشید.

 

 

معرفی ۱۵ پادکست موفقیت کسب و کار فارسی

پادکست موفقیت کسب و کار
پادکست موفقیت کسب و کار

خوشبختانه در حال حاضر با یک سرچ ساده می‌توان به حجم قابل‌توجهی از پادکست موفقیت کسب و کار به زبان فارسی دسترسی داشت. در ادامه ۱۵ مورد از معروف‌ترین و ارزشمندترین این پادکست‌ها را آورده‌ایم.

 

دنبال افزایش درآمد هستی؟

با این ۷ درس رایگان حساب کار دستت میاد و می‌تونی درآمدت رو افزایش بدی!
.

 

۱_ پادکست ۱۰ صبح

پادکست 10 صبح

پادکست ۱۰ صبح، یکی از معروف‌ترین پادکست‌های کارآفرینی است که در آن به مسائل مربوط به استارتاپ‌ها، مدیریت و کارآفرینی پرداخته می‌شود. آغاز فعالیت این پادکست از سال ۹۶ بوده و تا امروز ۱۴۵ اپیزود از آن منتشر شده است. این پادکست با گویندگی امید اخوان و میثم زرگرپور از طریق تمامی اپلیکیشن‌ها در دسترس قرار گرفته است.

در این برنامه با ۵۵ مهمان گفتگو شده است و در هر قسمت، دنیایی از دانش و تجربه در اختیار شنونده قرار می‌گیرد. بخش زیادی از محتوای پادکست ۱۰ صبح را صحبت‌های گویندگان شکل داده است. در هر اپیزود با طرزفکر، تجربه شخصی و دانش گویندگان آشنا خواهید شد.

مشاهده پادکست ۱۰ صبح

 

بیشتر بخوانید: «موفقیت در دانشگاه»

 

۲_ پادکست بهترین خودت شو

پادکست بهترین خودت شو

اگر به دنبال یک پادکست فوق‌العاده در زمینه موفقیت و توسعه فردی هستید، “بهترین خودت شو” را از دست ندهید. در این پادکست با ذهنیت، تجربیات و مهارت‌های افراد موفق آشنا خواهید شد. در هر اپیزود این برنامه با افرادی که در دنیای کسب‌و‌کار درخشیده‌اند، گفتگو شده است.

مشاهده پادکست بهترین خودت شو

 

✅پیشنهاد ویژه: دوره رایگان ویدیویی روانشناسی پول را از دست ندهید!

 

۳_ پادکست کارکسب

پادکست کارکسب

پادکست کارکسب در دنیای پادکست‌های فارسی مناسب مدیرانی است که درگیر چالش‌های مختلف هستند. همچنین افرادی که در زمینه مدیریت و راه‌اندازی کسبوکار تازه‌کار هستند، می‌توانند گوش فرادادن به کارکسب را به عنوان یک نقطه شروع در نظر بگیرند.

این پادکست تمام آن چیزی که برای شروع بیزینس نیاز دارید را در اختیارتان قرار خواهد داد. همچنین در اپیزودهای مختلف آن، موانعی که برسر راه مدیران ایرانی قرار گرفته و سختی‌های مسیر کسب‌و‌کار در ایران بررسی شده است. هرکدام از قسمت‌های پادکست کار کسب به یک مهمان موفق اختصاص داده شده است.

مشاهده پادکست کارکسب

۴_ پادکست رادیو کار نکن

پادکست موفقیت کسب و کار

اگر می‌خواهید با افراد معروف و موفق، اساتید بزرگ و کارآفرینان ایرانی آشنا شوید، پادکست رادیو کار نکن پیشنهاد ما به شماست. در این پادکست، موضوع کسب‌و‌کار به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است. امین آرامش، این پادکست را از سال ۹۷ شروع کرد و تا به امروز ۴۶ اپیزود آن ضبط و منتشر شده است.

در اپیزودهای ۱ یا ۲ ساعته، به تجربیاتی دسترسی خواهید داشت که در کمتر جایی پیدا می‌شود.  آشنایی با دنیای کسب‌و‌کارهای مختلف و آگاهی یافتن از نحوه راه‌اندازی آنها جذاب است و همین موضوع باعث موفقیت پادکست “کار نکن” شده است.

مشاهده پادکست کارنکن

۵_ پادکست کار کست

پادکست کار کست

کار کست از محبوب‌ترین پادکست‌های ایرانی مرتبط با کسب‌و‌کار است. در اپیزودهای مختلف این برنامه با رهبران بزرگ کسب‌و‌کار و تجربیات، دانش، طرزفکر و نحوه تصمیم‌گیری آنها آشنا خواهید شد.

حتما می‌دانید که بازار و فضای کسب‌وکار در هر کشور متفاوت است و اگر می‌خواهید در بازار کار ایران فعالیت کنید، لازم است به یک شناخت درست و منطبق با واقعیت جامعه برسید. در کار کست با افرادی آشنا خواهید شد که در فضای کسب‌وکار ایران موفقیت‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.

مشاهده پادکست کار کست

 

بیشتر بخوانید: «انواع موفقیت»

 

۶_ پادکست فریلنسر

پادکست فریلنسر

حالا که مشاغل فریلنسری نظر بسیاری از کارکنان و مدیران را جلب کرده است، پادکست فریلنسر را می‌توان بهترین پادکست موفقیت کسب و کار دانست. در حال حاضر بسیاری از مشاغل دورکاری را انتخاب کرده‌اند و تجربه ویروس کرونا باعث رشد جدی فضای فری‌لنسینگ شده است.

آغاز فعالیت‌های این پادکست از تیرماه سال ۹۸ و با هدف پرداختن به فضای فری‌لنسینگ در ایران بود. اگر می‌خواهید مسیر فریلنسر شدن را یاد بگیرید و با مهم‌ترین اصول آن آشنا شوید، این مجموعه پادکست‌ها را از دست ندهید.

مشاهده پادکست فریلنسر

۷_ پادکست سبکتو

پادکست سبکتو

در پادکست سبکتو علاوه‌بر موضوعات مربوط به کسب‌وکار اینترنتی، به مباحث توسعه‌فردی هم پرداخته شده و همین موضوع، “سبکتو” را به یکی از بهترین پادکست های موفقیت و کسب‌و‌کار تبدیل کرده است. توجه به مهارت‌های فردی در فرایند راه‌اندازی کسب‌وکار ضروری بوده و احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد.

در سبکتو، با گوش سپردن به اپیزودهای کوتاه، جذاب و شنیدنی با راز موفقیت افراد ثروتمند آشنا خواهید شد، روش ایجاد عادات مالی درست و علاوه‌بر آن نحوه کسب درآمد را یاد خواهید گرفت.

مشاهده پادکست سبکتو

۸_ پادکست طبقه ۱۶

پادکست طبقه ۱۶

پادکست معروف و موفق طبقه ۱۶ را سهیل علوی، کارآفرین ایرانی راه‌اندازی کرده است. در مجموعه اپیزودهای این پادکست با سهیل علوی سراغ مدیران کسب‌وکارهای نوپا و ثروتمندان ایرانی رفته و با مسیر موفقیت آنها آشنا خواهید شد.

اگر به داستان موفقیت استارتاپ‌های ایرانی علاقه دارید و مطالعه فراز و نشیب، شکست‌ها و موفقیت‌های آنها برای شما جذاب و الهام‌بخش است، می‌توانید پادکست طبقه ۱۶ را دنبال کنید.

مشاهده پادکست طبقه ۱۶

۹_ مدیر ممتاز ( پادکست موفقیت کسب و کار )

پادکست مدیر ممتاز

در پادکست مدیر ممتاز کسب‌وکارهای نوپا معرفی و بررسی می‌شود. این پادکست مناسب افراد علاقه‌مند به کارآفرینی، استارتاپ و افرادی است که می‌خواهند چالش‌های مسیر کسب‌وکار را بهتر بشناسند.

در مدیر ممتاز با ناصر غانم زاده، مدیریت کسب‌وکار، رهبری و نحوه غلبه‌بر چالش‌های کارآفرینی را خواهید شناخت.

مشاهده پادکست مدیر ممتاز

۱۰_ پادکست پولاریس

پادکست پولاریس

در مجموعه اپیزودهای پادکست پولاریس با دنیای بدون حد و مرز رهبری آشنا میشوید. اگر میخواهید از فضای مدیریت فاصله بگیرید و با پرورش مهارت های رهبری، در قلب و ذهن دیگران نفوذ کنید، این پادکست را از دست ندهید.

مشاهده پادکست پولاریس

۱۱_ پادکست سکه

پادکست سکه

سکه را می‌توان جامع‌ترین پادکست در زمینه موضوعات اقتصادی کشور ایران دانست. اگر در حال راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان هستید و شرایط اقتصادی روی عملکرد شما اثر دارد، پیشنهاد ما این است که نقدهای سازنده در مورد شرایط کشور را از “پادکست سکه” دنبال کنید.

در اپیزودهای مختلف سکه از تجربه افراد متخصص و کارشناس در زمینه اقتصاد بهره گرفته می‌شود. مهمانان پادکست سکه با اشراف اقتصادی کامل مسائل مختلف را به صورت عمیق بررسی می‌کنند.

در قسمت‌های مختلف این برنامه با دیدگاه‌های اقتصادی جدید و کارآمد آشنا خواهید شد، دقیقا همان چیزی که در دنیای کسب‌و‌کار به آن نیاز دارید.

مشاهده پادکست سکه

 

بیشتر بخوانید: «آیا تنها راه موفقیت درس است؟»

 

۱۲_ پادکست دیالوگ

پادکست دیالوگ

از آن‌جایی که در پادکست کارآفرینی دیالوگ موضوع کارآفرینی و سبک‌زندگی به طور هم‌زمان مورد توجه قرار گرفته است، این پادکست را می‌توان بهترین پادکست موفقیت کسب‌و‌کار دانست. فعالیت این پادکست با گویندگی حامد جعفری از سال ۱۳۹۶ شروع شد.

درست مثل بسیاری از پادکست‌های این فهرست، در “دیالوگ” با افراد موفق و ثروتمند گفتگو شده و مسیر موفقیت، سبک‌زندگی، تصمیم‌ها و شکست‌های آنها آورده شده است. ۲۹ اپیزود این پادکست را می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های مختلف دانلود و مشاهده کنید. اگر به دنبال ایده راه‌اندازی کسب‌وکار هستید، دیالوگ یک محیط کاربردی است.

مشاهده پادکست دیالوگ

۱۳_ پادکست فوربو

پادکست فوربو

راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ و کسب‌وکار از جمله موضوعاتی است که در پادکست فارسی زبان فوربو مورد توجه قرار گرفته است. برای تجربه موفقیت در بازار کشور، به کسب‌وکار آنلاین و دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید و فوربو از جمله منابعی است که به صورت مفصل و البته رایگان، به این موضوع پرداخته است.

مشاهده پادکست فوربو

 

بیشتر بخوانید: «کلید موفقیت»

 

۱۴_ پادکست کاریزما

پادکست موفقیت کسب و کار

به همه افراد علاقه‌مند به بازار سرمایه، اپیزودهای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای پادکست کاریزما را پیشنهاد می‌کنیم. این پادکست در سال ۹۹ شروع به فعالیت کرده و تا امروز حدود ۵۵ اپیزود از این برنامه منتشر شده است.

در پادکست کاریزما با افراد متخصص و کارشناس در زمینه سرمایه‌گذاری مصاحبه شده است و گویندگی این برنامه را گوینده‌های خانم و آقا برعهده دارند. کاریزما یک منبع فوق‌العاده برای شناخت افراد فعال در زمینه سرمایه‌گذاری و کسب دانش در مورد بازار سرمایه است.

مشاهده پادکست کاریزما

۱۵_ پادکست اگزیت

قبل از اینکه وارد فضای کسب‌وکار شوید، لازم است دانش‌مالی خود را افزایش دهید و نحوه جذب سرمایه را یاد بگیرید. در پادکست اگزیت ( از معروف‌ترین پادکست موفقیت کسب و کار ) با استارتاپ‌ها آشنا می‌شوید و جذب سرمایه برای راه‌اندازی آن را یاد می‌گیرید.

این پادکست مصاحبه محور بوده، در اپیزودهای مختلف آن با افراد متخصص گفتگو شده و داستان زندگی، موفقیت‌ها و شکست‌های این افراد آورده شده است.

مشاهده پادکست اگزیت

کلام آخر

پادکست‌ها رایگان و در دسترس هستند و دانش و تجربیاتی را ارائه می‌کنند که در اغلب بخش‌های زندگی قابل استفاده است. در این مطلب آموزشی با ۱۵ مورد از بهترین پادکست موفقیت کسب و کار به زبان فارسی آشنا شدید. امیدواریم این مقاله مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. از این که تا انتها با ما همراه بودید از شما متشکریم.

آموزش‌های پیشنهادی

روانشناسی پول

پول پلاس، ۷ درس روانشناسی پول

رایگان