پتانسیل
Search
Close this search box.

۱۷ تا از بهترین کتاب های موفقیت

ما برای رسیدن به هر موفقیتی زمین می‌خوریم، از طوفان‌ها و تاریکی‌ها رد می‌شویم، از دست دادن را تجربه می‌کنیم و به طور کلی با شکست‌ها رو به رو می‌شویم. واقعیت این است که باید هر چند وقت یک بار زمین بخوریم تا بتوانیم به آرزوهای بزرگ و موفقیت برسیم.

اگر در مسیرتان دچار وقفه شده‌اید، نمی‌توانید به حرکت‌تان ادامه دهید و احساس می‌کنید به یک راهنما یا انگیزه و محرک بیرونی نیاز دارید، کتاب‌ های موفقیت راهکار مناسبی برای این مواقع هستند. در این مطلب برخی از این کتاب‌ها را بررسی می‌کنیم که به ما می‌گویند برای موفقیت باید چکار کرد؟

چرا خواندن کتاب‌های انگیزشی و موفقیت کمک کننده است؟

 

کتاب‌های موفقیت به شما انگیزه می‌دهند.

کتاب بهترین دوست آدم‌هاست؛ زیرا زمانی که عاشقیم، کسی را از دست دادیم، می‌خواهیم مطالب جدیدی یاد بگیریم و…، کتاب تنها چیزی است که در همه مواقع همراه و پشتیبان ماست. دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهند چرا کتاب های انگیزشی و موفقیت، کمک کننده و بهترین دوست ما هستند.

1- به شما یاد می‌دهند که در زمان حال زندگی کنید

گاهی چنان درگیر مسائل پیش پا افتاده زندگی و خواسته‌های آینده می‌شویم که لذت بردن از زمان حال را فراموش می‌کنیم. در این مواقع خواندن کتاب‌های انگیزشی، وضعیت را بهبود می‌بخشد. غرق شدن در گذشته باعث برگرداندن آن نمی‌شود و نگرانی در مورد آینده نیز فقط اضطراب و ناتوانی ما را افزایش می‌دهد. بنابراین تنها چیزی که داریم و می‌توانیم آن را برای خود بدانیم و نهایت استفاده را از آن ببریم، زمان حال است. خواندن کتاب‌های انگیزشی و موفقیت بارها و بارها این واقعیت را به شما نشان می‌دهد که در زمان حال زندگی کنید، عشق بورزید، بخندید، آرزو کنید، بحث کنید، تلاش کنید و از هر ثانیه زمان حال‌تان بهترین استفاده را کنید. این کتاب‌ها شما را به جایی سوق می‌دهند که در آن جا، زمان حال معنا و رنگ دیگری دارد.

2- شما را از یکنواختی نجات می‌دهند

یکنواختی در زندگی روزمره مانع از خلاقیت و تخیل افراد می‌شود. افراد در مسیر موفقیت و حتی برای زندگی کردن به انگیزه‌ای نیاز دارند تا به حرکت‌شان ادامه دهند و هیچ چیز بهتر از یک کتاب انگیزشی نمی‌تواند یکنواختی و رکود آدم‌ها را از بین ببرد و آن‌ها را به فکر کردن، تجسم کردن، ایده‌پردازی و عمل کردن دعوت کند.

3- به شما یادآوری می‌کنند که سرنوشت‌تان دست خودتان است

کتاب‌ های موفقیت و انگیزشی به افراد یادآوری می‌کنند که هرکس خودش مسئول زندگی خود است و آن‌ها را متقاعد می‌کنند تا کنترل سرنوشت خود را در دست بگیرند و رویاهایشان را محقق کنند.

4- به شما کمک می‌کنند که مردم را بهتر درک کنید

کتاب‌ها گنجینه‌هایی هستند که به شما مطالبی درباره احساسات، عواطف و تفاوت‌های انسانی یاد می‌دهند. روابط انسانی سالم، یکی از عناصر اصلی یک زندگی رضایت‌بخش هستند و به همین دلیل مهم است که افراد یکدیگر را درک و با یک‌دیگر همدلی کنند. کتاب‌های انگیزشی به ما یاد می‌دهند که در روابط با افراد مختلف بهتر است چگونه رفتار کنیم، چگونه باید مردم را درک کنیم، دلیل این که باید آدم‌ها را درک کنیم چیست، چگونه در موقعیت‌های مناسب “نه بگوییم” و به طور کلی به ما کمک می‌کنند تا روابط پایداری با دیگران داشته باشیم.

5- هنگامی که احساس ضعف و شکست می‌کنید شما را سرپا می‌کنند

کتاب‌های انگیزشی به افراد کمک می‌کنند تا سرپا شوند.

زمان‌هایی وجود دارد که افراد احساس ضعف و شکست می‌کنند و نمی‌توانند به مسیرشان ادامه دهند. در این شرایط، انتخابی بهتر از خواندن یک کتاب موفقیت یا انگیزشی وجود ندارد و هیچ چیز نمی‌تواند بیش از کتاب به شما احساس شجاعت، خوش‌بینی، امید و قدرت عمل کردن بدهد.

وقتی انرژی‌تان پایین آمده، نیاز دارید کسی بدون این که قضاوت‌تان کند به حرف‌هایتان گوش دهد، حرف‌های عاقلانه بزند و به شما انگیزه دهد تا دوباره اعتماد به نفس‌تان را به دست آورید. به همین خاطر، بهترین کتاب های موفقیت و انگیزشی یا قهرمانانی که با وجود همه مشکلات و موانع هرگز تسلیم نشده‌اند و برای موفق شدن به تلاش‌شان ادامه داده‌اند، بهترین انگیزه‌هایی هستند که در این شرایط می‌توانند به ما کمک کنند. این کتاب‌ها ما را ترغیب می‌کنند تا از جا بلند شویم، اقدام کنیم و مسیر زندگی را به نفع خودمان تغییر دهیم.

6- به شما کمک می‌کنند تا احساس تنهایی نکنید

تجربه افسردگی، اضطراب، مواجه با چالش‌ها و… در زندگی اجتناب‌ناپذیر است. در چنین شرایطی آدم‌ها اغلب به سمت تنهایی و انزوا پیش می‌روند و همانطور که می‌دانید، احساس تنهایی وحشتناک است. از این رو، با داشتن یک کتاب موفقیت یا انگیزشی هرگز احساس تنهایی نخواهید کرد؛ با خواندن هر صفحه احساس می‌کنید دوستی دارید که شما را درک می‌کند، به حرف‌های شما گوش می‌دهد و به تدریج اضطراب‌تان را پایین می‌آورد و شما را به سمت آرامش و آسایش هدایت می‌کند.

بهترین کتاب‌های انگیزشی و موفقیت کدام‌اند؟

اهداف شما هر چه که باشد، بهترین کتاب‌ های موفقیت و انگیزشی به شما کمک می‌کنند تا در مسیر موفقیت بهتر عمل کنید. برخی از این کتاب‌ها شامل موارد زیر هستند:

1- روانشناسی پول: درس‌هایی مهم در رابطه با ثروت، جاه طلبی و خوشبختی نوشته مورگان هاوزل

مورگان هاوزل، نویسنده آمریکایی و برنده دو جایزه بهترین نویسنده در حوزه تجارت و جایزه نیویورک تایمز، در کتاب روانشناسی پول نشان می‌دهد که موفقیت مالی لزوما با دانش به دست نمی‌آید، بلکه به نحوه رفتار ما بستگی دارد.

او در این کتاب، با ۱۹ داستان کوتاه، طرز فکر افراد در مورد امور مالی را بررسی می‌کند و به ما کمک می‌کند تا در مورد رابطه خودمان با پول مطالب بیشتری یاد بگیریم. همچنین به خوانندگان آموزش می‌دهد که چگونه باید یکی از مهمترین موضوعات زندگی، یعنی مسئله مالی را بهتر درک کنند. مطالعه این کتاب برای کسانی که می‌خواهند رابطه خود با امور مالی را درک کنند، ضروری است.

برای خرید این کتاب می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

2- کتاب حرکت به سوی اقیانوس آبی نوشته دبلیو.چان کیم و رنه مابورنیا

 

خواندن این کتاب برای صاحبان مشاغل ضروری است.

خواندن این کتاب برای مدیران، کارآفرینان و به طور کلی صاحبان مشاغل ضروری است. نویسندگان در این کتاب با استفاده از تحقیقات زیادی، بینش‌ها، مثال‌های عملی و تکنیک‌های اثبات شده‌ای را به خوانندگان ارائه می‌دهند تا اعتماد در تیم‌های کاری شکل گیرد، سازمان‌ها رشد کنند و به طور کلی افراد را برای موفقیت آینده آماده می‌کنند.

3- کتاب آداب روزانه نوشته میسن کری

میسن کری در این کتاب عادات زندگی برخی از موفق‌ترین افراد جهان را جمع‌آوری کرده است. زندگی نامه، شرح حال، مصاحبه و ایده‌های الهام بخشی از ۱۶۱ فرد موفق در جهان از جمله هنرمندان، فیلسوفان، دانشمندان، کارگردان‌ها، نقاشان، نویسندگان و… در این کتاب وجود دارد که می‌توانند الگوی مناسبی برای افرادی باشند که به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

4- کتاب گستره نوشته دیوید اپستین

سال‌ها به ما گفته‌اند که متخصص شدن در زمینه مورد نظرتان، کلید موفقیت است. دیوید اپستین در کتاب گستره استدلال می‌کند که این ایده کاملا اشتباه است. پس از خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که چگونه بهتر است مشکلات‌تان را حل کنید، چگونه به شیوه موثرتری یاد بگیرید و چرا به جای متخصص شدن، تقویت مهارت‌ها کلید موفقیت در این دنیای پیچیده است.

5- کتاب فرمول نوشته آلبرت لزلو بارابسی

در این کتاب، آلبرت لزلو بارابسی با استفاده از داده‌های علمی و مطالعات موردی در زمینه چگونگی رسیدن به موفقیت، فرمول موفقیت را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. او همچنین به این می‌پردازد که چرا “پشتکار داشتن” باعث موفق شدن می‌شود و رازهایی در مورد این که چرا برخی از افراد همیشه موفق می‌شوند و شما نیز چگونه می‌توانید مانند این افراد باشید را با مخاطبین در میان می‌گذارد.

6- کتاب فرا تمرکز نوشته کریس بیلی

کریس بیلی در این کتاب یک راهنمای عملی برای چگونگی هوشمندتر کار کردن در این دنیای پر از حواس‌پرتی‌ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد و همچنین بررسی می‌کند که چرا گاهی اوقات خستگی، کلید خلاقیت است. این کتاب به مخاطبین می‌آموزد که چگونه ساعت‌های کمتری کار کنند اما دستاوردهای بیشتری داشته باشند. علاوه بر آن، او راهکار‌های افزایش تمرکز، توجه و صرفه جویی در وقت را به افراد ارائه می‌دهد.

7- کتاب هوش رشد نوشته تیفانی بوا

این کتاب ۱۰ راهکار برای چگونگی دستیابی شرکت‌های کوچک و بزرگ به رشد و پیشرفت پایدار را به خوانندگان ارائه می‌دهد و از قوانین موفقیت در زندگی و کسب و کار صحبت می‌کند. همچنین نویسنده به این می‌پردازد که راز موفق‌ترین سازمان‌ها و تیم‌های جهان، هدفمندی است و در نهایت نکات کاربردی را با افراد به اشتراک می‌گذارد که می‌توانند آن‌ها را در کسب و کار خود اعمال کنند.

8- کتاب استثنایی‌ها نوشته مالکوم گلدول

موقعیت‌ها در موفقیت افراد تاثیرگذار هستند.

مالکوگ گلدول در این کتاب فرصت‌ها و موقعیت‌هایی را بررسی می‌کند که در موفقیت آدم‌ها نقش دارند. او می‌گوید ما بیش از حد به این توجه می‌کنیم که افراد موفق چگونه هستند اما به این که آن‌ها اهل کجا هستند توجه زیادی نداریم. مثل فرهنگ، خانواده، نسل و تجربیات خاص تربیتی آن‌ها.

او از طریق مطالعه موفق‌ترین افراد جهان، از ستاره‌های راک گرفته تا دونده‌ها، نوابغ و دانشمندان، این موضوع را مطرح می‌کند که بر خلاف تصور عموم، هوشمندی موجب موفقیت افراد نمی‌شود، بلکه موقعیت‌های زندگی، یعنی زمان و مکان مناسب و استفاده از فرصت‌ها منجر به موفق شدن افراد می‌شود.

9- کتاب طرز فکر نوشته کارول دوک

به کمک این کتاب پرفروش می‌توانید درک کنید که طرز فکر سالم چه تاثیر فوق‌العاده‌ای بر رسیدن به اهداف‌تان دارد. کارول دوک پس از تحقیقات و مطالعه بسیار، این موضوع را در کتابش مطرح می‌کند که توانایی‌های ما تنها عوامل موفقیت ما نیستند، بلکه طرز فکر، ذهنیت و نحوه تفکر ما منجر به موفق شدن‌مان در هر زمینه‌ای از جمله کار، ورزش، مدرسه، هنر و… می‌شود. همانطور که بیل گیتس می‌گوید: “اینطور نیست که باهوش‌ترین افراد موفق می‌شوند، بلکه افراد در مسیر موفقیت باهوش‌ترین می‌‌شوند.”

اگر همچنان شک دارید که آیا تنها راه موفقیت درس است یا نه، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانید. پس از خواندن کتاب طرز فکر، این مطالب را یاد می‌گیرید؛ قدرت ذهنیت رشد در دستیابی به موفقیت، چگونگی پرورش تاب‌آوری و خودسازی، درک تاثیر ذهنیت بر یادگیری و رشد، راهکارهایی برای پرورش ذهنیت رشد در خود و دیگران و انعطاف پذیری هوش و پیامدهای آن برای رشد شخصی.

10- کتاب عادات اتمی نوشته جیمز کلیر

جیمز کلیر در این کتاب می‌گوید برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ، از کارهای کوچک شروع کنید. او به طور کامل توضیح می‌دهد که ایجاد تغییرات کوچک مانند صبح‌ها بیدار شدن حتی ۵ دقیقه زودتر یا ورزش کردن در حد انجام دو حرکت قدرتی در روز، چگونه می‌تواند منجر به تغییرات بزرگ در زندگی شود.

11- کتاب راهنمای خوشبختی و ثروتمندی به روایت ناوال راویکانت نوشته اریک یورگنسن

با یادگیری مهارت‌هایی می‌توانیم به خوشبختی و ثروت برسیم.

ثروتمند شدن صرفا با شانس به دست نمی‌آید و خوشبختی صرفا یک ویژگی نیست که با آن متولد شویم. آرزوی رسیدن به خوشبختی و ثروتمندی ممکن است دور از دسترس به نظر برسند اما اریک یورگنسن در این کتاب ادعا می‌کند که با یادگیری مهارت‌هایی، می‌توانیم خوشبختی و ثروت را برای خود رقم بزنیم؛ اما این مهارت‌ها چیستند و چگونه آن‌ها را یاد بگیریم؟ چه اصولی منجر به موفقیت ما می‌شود؟

با کمک این کتاب می‌توانیم چیزهای زیادی یاد بگیریم از جمله مهارت‌هایی برای ثروتمند شدن، اصول رسیدن به خوشبختی پایدار، بینش‌هایی از خرد و تجربه ناوال، راهنمایی برای پیمودن یک مسیر منحصر به فرد و تبدیل شدن به یک یادگیرنده مادام العمر.

ناوال راویکانت یک کارآفرین، فیلسوف و سرمایه گذار آمریکایی است که توانسته با اصول منحصر به فرد خود، ثروت و خوشبختی پایداری را از آن خود کند.

12- کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل

این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب در سایت آمازون است و ناپلئون هیل به عنوان پدر جنبش توسعه فردی مدرن شناخته می‌شود و با کتاب انگیزشی خود، یعنی بیندیشید و ثروتمند شوید به میلیون‌ها نفر کمک کرده تا به موفقیت برسند. در این کتاب، ۱۳ اصل موفقیت بیان شده است که به افزایش اعتماد به نفس، رهایی از ترس‌ها، بهبود روابط شخصی و پیشرفت‌های شغلی و مالی افراد کمک می‌کند و می‌توانید آن‌ها را در مسیر خود پیاده کنید.

علاوه بر آن، با این کتاب می‌توانید ۱۳ اصل برای ثروتمند شدن، اصول موفقیت، تعیین اهداف، تکنیک‌های خود تحلیلی، فرمول شخصی اندرو کارنگی برای موفقیت، توسعه فردی و قدرت مثبت اندیشی را یاد بگیرید.

13- کتاب از توانمندی به اوج قدرت نوشته آرتور سی بروکس

این کتاب پرفروش نیویورک تایمز اثر آرتور بروکس، استاد دانشگاه هاروارد، نقشه راهی است برای یافتن هدف، معنا و موفقیت در دوران میانسالی و پیری. بسیاری از ما فکر می‌کنیم هر چه در زندگی موفق‌تر شویم، در سنین بزرگسالی کمتر احساس پوچی می‌کنیم؛ اما حقیقت است که هرچه دستاوردها و وابستگی ما به آن‌ها بیشتر باشد، در سنین پیری بیشتر احساس رکود و زوال می‌کنیم. بنابراین بروکس در این کتاب با ترسیم علوم اجتماعی، فلسفه، زندگی نامه، الهیات، حکمت شرقی و مصاحبه‌های روزمره با مردان و زنان سعی دارد به خوانندگان کمک کند تا احساس موفقیت و رضایت آن‌ها به حسی همیشگی تبدیل شود؛ این که چگونه می‌توان آینده خود را از ناامیدی ناشی از تحلیل رفتن توانایی‌ها به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کرد. او می‌گوید موفقیت زندگی به خوبی در دسترس ماست؛ با تمرکز بر اولویت‌ها، ایجاد عادات مثبت، خردمندی، خدمت به دیگران و…

این کتاب به کمک مطالب ارزشمندش از جمله استفاده از هوش متبلور برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر، تاثیر افزایش سن بر توانایی‌های شغلی و شناختی، راهکارهای عملی برای دستیابی به موفقیت، داشتن احساس خوشبختی و هدف در نیمه دوم زندگی و استفاده از خرد و فلسفه در توسعه فردی و شغلی به ما یاد می‌دهد که چگونه به موفقیت برسیم و آن را از دست ندهیم. این کتاب را بخوانید تا شما نیز از توانمندی به اوج قدرت برسید.

14- کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

اثر مرکب، اصول اصلی موفقیت را به ما نشان می‌دهد.

اثر مرکب، اصول اصلی موفقیت را به ما نشان می‌دهد که هر آدم هدفمندی باید آن‌ها را بداند و تمرین کند تا به موفقیت دست یابد؛ از جمله قدرت انجام مداوم کارهای کوچک، چگونگی کنار گذاشتن عادت‌های بد، چگونگی ایجاد تغییرات بزرگ، حفظ انگیزه و چگونگی رسیدن به اهداف گوناگون.

15- کتاب آن یک چیز نوشته گری کلر و جی پاپاسان

کتاب آن یک چیز پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و USA Today بوده، بیش از ۱۲ جایزه دریافت کرده و به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

در این کتاب شما یاد خواهید گرفت کارهایتان را الویت بندی کنید، تمرکزتان را بالا ببرید، زمان‌تان را مدیریت کنید، محرک‌های مزاحم را کاهش دهید، عادات مثبت و سازنده‌ای ایجاد کنید، استرس‌تان را کاهش دهید، بر چالش‌های موجود در مسیر غلبه کنید، به سمت اهداف خود حرکت کنید و در زمان کمتر به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

16- کتاب پرورش رهبر درون نوشته جان سی ماکسول

این کتاب به شما یاد می‌آموزد چگونه شخصیت و دیدگاهی که برای رهبر شدن در همه جنبه‌های زندگی لازم دارید را در خودتان پرورش دهید. ماکسول با بررسی انواع سبک‌های رهبری، اصول رهبری در هر موقعیت از جمله مدیر تجاری، معلم، والدین، رهبر کلیسا و… را در این کتاب گردآوری کرده است.

بنابراین آنچه که برای حرکت در سفر رهبری خود نیاز دارید را در این کتاب دریافت خواهید کرد؛ از جمله نحوه تاثیرگذاری بر دیگران، شیوه‌های اخلاق رهبری، خود رهبری، تغییر طرز فکر در مورد رهبری و ترسیم و توسعه چشم انداز رهبری کردن.

17- کتاب قدرت مثبت اندیشی نوشته نورمن وینسنت پیل

قدرت مثبت اندیشی، پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی با بیش از ۵ میلیون نسخه‌ی چاپ شده است. نورمن وینسنت پیل با ارائه مفاهیم الهام بخشی در این کتاب به زنان و مردان زیادی در سراسر جهان کمک کرده تا به موفقیت دست پیدا کنند.

در این کتاب نوشته شده است که دکتر پیل، قدرت ایمان را در عمل نشان می‌دهد. به همین خاطر، با تکنیک‌های عملی بیان شده در این کتاب می‌توانید به زندگی خود انرژی ببخشید و انگیزه لازم برای دستیابی به امیدها و آرزوهایتان را کسب کنید.

در نهایت به کمک این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه به خود و هر کاری که انجام می‌دهید ایمان داشته باشید، قدرت ایمان را در عمل ببینید، ذهنیت مثبت را در خودتان پرورش دهید، عزم‌تان را جزم کنید، قدرت حرکت در مسیر رسیدن به اهداف‌تان را بالا ببرید، نگرانی‌هایتان را کاهش دهید، به زندگی آرامی دست پیدا کنید، روابط شخصی و حرفه‌ای خود را بهبود ببخشید، کنترل شرایط را به عهده بگیرید و با خودتان مهربان باشید.

کلام آخر

کتاب‌‌ های موفقیت و انگیزشی به افراد کمک می‌کنند تا در زمان حال زندگی کنند، آن‌ها را از یکنواختی نجات می‌دهند، به آن‌ها یادآوری می‌کنند که سرنوشت‌تان توسط خودتان رقم می‌خورد، به آن‌ها کمک می‌کند تا روابط سازنده‌ای شکل دهند، هنگامی که احساس ضعف و شکست می‌کنند آن‌ها را سرپا می‌کنند، مانند دوست هستند و نمی‌گذارند آدم‌ها احساس تنهایی کنند و در نهایت به همه افراد در هر مسیری کمک می‌کنند تا به اهداف‌شان دست یابند و احساس خوشبختی و موفقیت کنند.

منابع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *