logo

۱۲ مورد از بهترین کتاب های صوتی انگیزشی

12 مورد از بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت

انرژی و زمانی که در اختیار دارید کاملا محدود است و باید این منابع را صرف یک حیطه مطمئن و پربازده کنید. یعنی ظرفیت و توانایی‌هایتان را بشناسید و آن‌ها را رشد دهید. مطالعه بهترین کتاب های صوتی انگیزشی تقریبا همه آن چیزی که برای خودشناسی، مدیریت درست منابع و بهبود کیفیت زندگی نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مقاله از مجموعه مقاله‌های پتانسیل با ۱۲ کتاب‌صوتی موفقیت آشنا خواهید شد. لطفا در ادامه این مطلب آموزشی با ما همراه باشید.

۱۲ تا از بهترین کتاب های صوتی انگیزشی

کتابهای صوتی موفقیت یک روش فوق‌العاده برای کاهش افکار منفی هستند. گاهی اوقات افکار تکرارشونده منجر به مشکلات ذهن و روان می‌شوند. با متمرکز شدن بر یک کتاب صوتی، می‌توانید این افکار منفی را کنار بگذارید و بر چیزهای مثبت‌تر تمرکز کنید. (منبع)

اگر می‌خواهید در مسیر موفقیت گام بردارید، لازم است در جریان آخرین یافته‌های علمی قرار بگیرید؛ اما شاید علاقه‌ای به مطالعه کتاب فیزیکی نداشته باشید یا این‌که سرتان شلوغ باشد. در این‌صورت، می‌توانید بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت معرفی شده در این مقاله را تهیه کرده و برای گوش فرادادن به آن زمان مناسب تعیین کنید.

۱_ کتاب صوتی اثر مرکب

بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت

در بخش ابتدایی کتاب پرفروش و موفق اثر مرکب، دارن هاردی به این نکته اشاره دارد که دست‌یابی به موفقیت زیاد هم آسان نیست. این موضوع به ویژه در مورد انسان حال‌حاضر صدق می‌کند که توسط رسانه تسخیر شده و به شکل پیوسته توسط تصاویر و پیام‌های مختلف بمباران‌ اطلاعاتی می‌شود.

 

دنبال افزایش درآمد هستی؟

با این ۷ درس رایگان حساب کار دستت میاد و می‌تونی درآمدت رو افزایش بدی!
.

 

دارن هاردی قصد دارد به مخاطب خود این مفهوم را منتقل کند که یافتن حقیقت در میان حجم انبوه سروصداهایی که هیچ‌وقت تمام نمی‌شوند، غیرممکن به نظر می‌رسد. در کتاب «اثر مرکب» این مشکل مورد بررسی قرار گرفته و راه‌حل این موضوع ارائه شده است.

نویسنده کتاب اثر مرکب، دارن هاردی اعتقاد دارد: هیچ‌گونه فرمول مخفی، قرص جادویی و راهکار تضمینی وجود ندارد که شما را فورا به موفقیت برساند. برای موفق شدن به یک سیستم قدرتمند نیاز دارید که کارایی داشته باشد؛ یعنی همان چیزی که دارن هاردی آن را “اثر مرکب” نامیده است.

در این کتاب اثر عادت‌های مثبت و نقش آنها در موفقیت به خوبی نشان داده شده است. در واقع، عادت‌ها هستند که شما را به خواسته‌هایتان نزدیک می‌کنند و کسی که می‌خواهید باشید را شکل می‌دهند. به بیان دیگر، اگر عادت‌های خوب بسازید و در طول زمان آن‌ها را حفظ کنید، به فردی تبدیل خواهید شد که مثبت، پر‌انرژی، متمرکز و شاد است.

تهیه کتاب صوتی “اثر مرکب”

۲_ خلاصه کتاب صوتی عادت‌های اتمی

کتاب صوتی عادت‌های اتمی

اگر می‌خواهید به یکی از بهترین کتاب های صوتی انگیزشی گوش دهید و نحوه ایجاد تغییر در زندگی را یاد بگیرید، ما این مینی‌بوک صوتی را پیشنهاد می‌کنیم. خلاصه کتاب صوتی «عادت‌های اتمی» نوشته جیمز کلیر، با همکاری نشر مات و نشر صوتی آوانامه تهیه شده است و می‌توانید از طریق لینک زیر آن را خریداری کنید.

کتاب عادت‌های اتمی، تمام آن‌ چیزی است که برای ساخت عادت‌های جدید و شکست دادن عادت‌های بد قدیمی به آن نیاز دارید. این راهنمای جامع کمک می‌کند هر روز درصد کمی رشد کنید و در بلند مدت معجزه آن را ببینید. تغییر‌دادن عادت‌های قدیمی نیازمند وجود سیستمی جهت‌دهنده و کاربردی است.

اگر نمی‌توانید عادت‌هایتان را تغییر دهید، خودتان را سرزنش نکنید. تکرار عادت‌های بد گاهی‌ وقت‌ها از کنترل خارج می‌شود و دلیل آن، انتخاب سیستم اشتباه و ناکار‌آمد برای ایجاد تغییر است. این موضوع را به صورت مفصل در خلاصه‌ کتاب صوتی عادت‌های اتمی دنبال کنید.

  فرمول موفقیت به زبان ساده!

افراد به اندازه اهداف‌شان بالا نمی‌روند، بلکه تا سطح سیستمی که طراحی کرده‌اند، پایین آمدن را تجربه می‌کنند. مینی‌بوک صوتی “عادت‌های اتمی” با ایجاد یک سیستم اثبات‌شده، دست‌یابی به اهداف را امکان‌پذیر می‌کند.

تهیه کتاب صوتی “عادت های اتمی”

 

 

 

 

۳_ کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن

با استفاده از نسخه صوتی این کتاب پرفروش و موفق، یاد خواهید گرفت که با تخریب چارچوب‌های غلط ذهنی، مسائل‌تان را با وضوح و شفافیت بیشتر بررسی کنید. نسخه چاپی کتاب هنر شفاف اندیشیدن در در کشور آلمان عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را به خود اختصاص داده است.

این کتاب با سرعت باورنکردنی در کشورهای انگلستان، هند، کره جنوبی، ایرلند، سنگاپور، ایران و… ترجمه شد و نظر علاقه‌مندان حیطه خودشناسی و روان‌شناسی را به خود جلب کرد.

رولف دوبلی اعتقاد دارد همه ما در طول روز بارها با خطاهای‌شناختی درگیر می‌شویم که اجازه تجزیه‌وتحلیل درست را از ما می‌گیرد. رولف دوبلی در کتاب هنر شفاف اندیشیدن به افراد کمک می‌کند مسائل و اتفاقات را از زوایای درست بررسی کرده و با صبر و حوصله بیشتر تصمیم‌گیری کنند.

این کتاب، مهم‌ترین مانع موفقیت را عدم شفافیت ذهنی بیان کرده و علاوه‌ بر آن به بررسی عواملی پرداخته که به شکست ختم می‌شود. همچنین از طریق داستان‌های مختلف و مثال‌های متنوع، خطاهای‌شناختی و شیوه درست اندیشیدن را آموزش داده است.

تهیه کتاب صوتی “هنر شفاف اندیشیدن”

 

 

 

 

۴_ کتاب صوتی سم‌زدایی دوپامین

کتاب صوتی سم‌زدایی دوپامین
بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت

شلوغی‌های زندگی امروزی و افزایش سرعت وقایع و تغییرات، باعث شده مهارت تمرکز بیش از هر توانایی دیگری مورد‌ توجه قرار گیرد. تکنولوژی و روزمرگی، توانایی تمرکز افراد و زندگی شخصی و کاری را تحت‌تاثیر قرار داده است.

خیلی از ما در طول روز نگران و آشفته هستیم، بدون اینکه دلیل آن را بدانیم! تمایل‌های لحظه‌ای، کارهای وسوسه کننده، افکار پریشان و حواس‌پرتی‌ها زمانی سراغ ما می‌آیند که قصد گام‌ برداشتن به سوی موفقیت یا پرداختن به وظایف‌مان را داریم.

زمانی که می‌خواهید در راستای اهداف‌تان قدم بردارید، مغزتان تمام تلاشش را می‌کند که کارها به تعویق بیفتند و حتی گاهی می‌خواهد شما را منصرف کند. نوشیدن قهوه، فضای‌مجازی، تلویزیون و پرداختن به کارهای کم‌اهمیت معمولا جایگزین خوبی برای کارهای عمیق و دشوار هستند.

اغلب افراد از توانایی و پتانسیلی که دارند آگاه هستند، اما نسبت به عملکرد روزانه‌شان رضایت ندارند. یعنی از یک سمت عدم‌رضایت به اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس‌شان آسیب وارد می‌کند و از سمت دیگر، هر روز از آدمی که می‌خواهند باشند و اهدافی که در سر دارند، دورتر می‌شوند. این می‌تواند منشا احساس‌هایی مثل ناامیدی، ناکامی، بی‌حوصلگی، خشم و حسادت باشد.

در کتاب صوتی سم‌زدایی دوپامین، نحوه حذف حواس‌پرتی‌ها را یاد خواهید گرفت. به این ترتیب احساس بی‌قراری، تحریک‌پذیری و برانگیختگی بسیار کمتری را تجربه خواهید کرد. تیبو موریس در این کتاب به شما خواهد گفت که چگونه در طول روز به‌اندازه مطلوب کار کنید.

تکنیک‌های ارائه‌شده در این کتاب، میزان بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد و به دنبال آن، زندگی شادتری را تجربه خواهید کرد.

تهیه کتاب صوتی “سم‌زدایی دوپامین”

 

 

  چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟ 10 راهکار تضمینی

 

 

۵_ کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر

کیمیاگر یکی از بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت، نوشته پائولو کوئلیو است که به صورت سوم شخص، داستان یک چوپان جوان را روایت می‌کند. در این داستان، سانتیاگو جوان تحصیل کرده‌ای است که خانواده او اصرار بر کشیش شدن او دارند.

سانتیاگو آرزو دارد دنیا را بگردد و به‌همین‌خاطر شغل چوپانی را انتخاب می‌کند. یک رویای تکرار شونده، نظر این جوان را به سمت اهرام مصر و گنج مدفون در آنجا جلب می‌کند. سپس تایید یک پیرزن باعث می‌شود سانتیاگو گوسفندهایش را بفروشد و با جدیت بیشتر در این مسیر قدم بگذارد.

این جوان در سفر عجیب و پرچالش خود، با افرادی آشنا می‌شود که هرکدام در سرنوشت خود گرفتار شده‌اند.

در این کتاب صوتی، نحوه یافتن رسالت، ماموریت و هدف‌شخصی خود در زندگی را فرا‌خواهید گرفت. این کتاب صوتی به شما خواهد گفت که چطور در این مسیر قدم بگذارید، از ناحیه‌امن خود خارج شوید، بهتر تصمیم‌گیری کنید و ماموریت‌تان را به درستی انجام دهید.

تهیه کتاب صوتی “کیمیاگر”

اگر کتاب صوتی کیمیاگر نظر شما را به خود جلب کرده و به تولید ثروت و مباحث‌مالی علاقه‌مند هستید، این دوره آموزشی “رایگان” پیشنهاد ما به شما است:

✅پیشنهاد ویژه: دوره رایگان ویدیویی روانشناسی پول را از دست ندهید!

روانشناسی پول

۶_ کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

کتاب صوتی اول عاشق خودت باش

اگر عزت‌نفس پایینی دارید، انرژی کافی برای دست‌یابی به اهداف‌تان را نخواهید داشت و حتی اگر دیگران برای موفقیت‌های شما دست بزنند، باز هم بعید است بتوانید از جایگاه‌تان لذت ببرید. عزت‌نفس پایین باعث می‌شود در تصمیم‌گیری‌های خود نظر دیگران را در اولویت قرار دهید و انتخاب‌های نامطلوبی را تجربه کنید.

برای کنار گذاشتن احساس قربانی بودن، سرزنش‌گری خود و تجربه شکستن در بحران‌ها، به کتاب صوتی اول عاشق خودت باش نیاز خواهید داشت. این عوامل، منشا اضطراب و افسردگی هستند و این اضطراب می‌تواند به دیگر بخش‌های زندگی هم سرایت کند.

در این کتاب صوتی، نحوه افزایش عزت‌نفس به صورت مفصل شرح داده شده است. همچنین یاد می‌گیرید به خودتان اجازه اشتباه‌کردن دهید، بدون اینکه احساس‌گناه را تجربه کنید. اگر عزت‌نفس بالایی داشته باشید، به دنبال راه‌های جدید یادگیری و رشد خواهید بود، بیشتر از قبل مراقب خودتان هستید، نسبت‌به خودتان و دیگران دیدگاه مثبت دارید و نقاط ضعف‌تان، حال شما را بد نمی‌کند.

تهیه کتاب صوتی “اول عاشق خودت باش”

۷_ کتاب صوتی شجاعت کامل نبودن

کتاب صوتی شجاعت کامل نبودن

دکتر برنه براون، در کتاب شجاعت کامل نبودن یک راهنمای جامع برای ایجاد زندگی صمیمانه را ارائه کرده است. دکتر براون می‌گوید دست‌یابی به زندگی صمیمانه یک انتخاب نیست، بلکه آن را نتیجه روندهای کوچکی می‌داند که با پذیرش عیب‌ و ایرادهای وجودی امکان‌پذیر می‌شود.

جسورانه‌ترین اقدام در زندگی، پذیرش کاستی‌های وجود و علاقه‌مند بودن به فرایند پذیرش است.

افراد در صورتی می‌توانند عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس بالاتری را تجربه کنند که تمام عیب‌ها و کاستی‌های خود را بپذیرند. به این معنی که کمتر نگران حرف و ذهنیت مردم باشند و به‌جای آن، احساس خودشان را در اولویت قرار دهند.

در کتاب صوتی موهبت کامل نبودن، با درنظر گرفتن مشاهده‌های مرتبط با رفتارهای انسانی، روابط و… الگوهایی ارائه شده که به افکار، احساسات و رفتار جهت می‌دهد. این کتاب توسط انتشارات صوتی نوین و نشر کوچه، با ترجمه احمد آل‌احمد و با صدای ندا پوریان ارائه شده است.

تهیه کتاب صوتی “شجاعت کامل نبودن”

 

 

  چگونه ویژگی های افراد موفق را شخصی کنیم!

 

 

۸_ کتاب صوتی ملت عشق

بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت (ملت عشق)

حتی افرادی که کمتر به ادبیات علاقه دارند هم نام مولوی (مولانا جلال الدین) و حکایت دل‌دادگی شمس و مولانا را شنیده‌اند. رمان ملت عشق، این دل‌دادگی را بازآفرینی کرده و با تغییر زاویه‌ دید در این رمان، آن را جذاب و دلپذیر ساخته است.

این کتاب به صورت پیوسته از نگاه افراد مختلف روایت شده است. رمان ملت عشق، یک روایت عارفانه از زندگی همه افراد بوده و با بازگشت‌های پی‌درپی در زمان‌های گذشته و حال، درک جدیدی در مورد زمان، مکان، سن و سال ارائه کرده و ثابت می‌کند که زندگی ماورای این‌هاست.

تهیه کتاب صوتی “ملت عشق”

۹_ کتاب صوتی فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

کتاب صوتی فرمول

کتاب صوتی “فرمول، قوانین جهانی موفقیت” با فضای خاص خود، به جنبه علمی موفقیت می‌پردازد. بخش‌های مختلف این کتاب را اعداد و ارقام و آمار دربرگرفته، در آن نحوه شکل‌گیری موفقیت به صورت مفصل بررسی شده و راهکارهایی برای تداوم داشتن در این مسیر آورده شده است.

روش‌های مختلفی وجود دارد که سبب دست‌یابی به موفقیت می‌شود اما در این کتاب تنها فاکتورها و مشخصه‌های علمی را پیدا خواهید کرد. اگر می‌خواهید تصور و ادراک جدیدی از موفقیت را تجربه کنید، پیشنهاد ما تهیه این کتاب‌صوتی ارزشمند است.

تهیه کتاب صوتی “فرمول”

۱۰_ کتاب صوتی دره موفقیت

کتاب صوتی دره موفقیت (شیب)

ست گادین در کتاب دره موفقیت (The Dip) که شیب هم نامیده می‌شود، یک استراتژی قدرتمند برای مدیریت کار و زندگی ارائه کرده است. این استراتژی دقیقا همان تفاوت بین افراد برنده و بازنده است؛ یعنی جا زدن در زمان و مکان درست.

برنده‌ها شاید باهوش، سخت‌کوش یا متمرکز باشند، اما یک جا‌زننده حرفه‌ای هستند و این مهارت، آنها را متمایز می‌کند.

دره موفقیت چیست؟ اغلب کارها در ابتدای مسیر موفقیت، سرگرم‌کننده و جذاب به‌نظر می‌رسند. حتی در شروع مسیر فیدبک‌های مثبت اطرافیان هم شما را به سمت جلو هل می‌دهد. پس از تجربه یادگیری‌های اولیه و طی‌کردن جذابیت‌های مسیر، وارد دره موفقیت خواهید شد.

همه چیزهایی که در ابتدای مسیر نقش هل‌دهنده دارند را در دره موفقیت (یعنی جایی‌که بیشتر از هر‌زمان دیگری به آن نیاز دارید) کمتر خواهید یافت. دره موفقیت، فاصله‌ای طاقت‌فرسا بین نقطه شروع و موفقیت است، یعنی همان میان‌بری که شما را به موفقیت می‌رساند و حالا در کتاب صوتی “دره موفقیت یا شیب” به این میان‌بر دسترسی دارید.

تهیه کتاب صوتی “دره موفقیت (شیب)”

 

 

 

۱۱_ کتاب صوتی شهامت (بهترین کتاب های صوتی انگیزشی)

کتاب صوتی شهامت

کتاب صوتی شهامت، می‌خواهد شما را از ترس‌های واقعی و غیرواقعی که در ناخودآگاه‌تان شکل گرفته، رها کند. ترس‌هایی که احساس ناامیدی را در شما شکل داده، افکارتان را منفی ساخته و ضعف‌ها و ناتوانی‌هایتان را پررنگ کرده است.

به کمک این کتاب صوتی به این باور خواهید رسید که چالش‌ها قصد آزار‌دادن شما را ندارند، سختی‌ها نیامده‌اند تا شما را ضعیف و خسته کنند. تمام چالش‌هایی که در گذشته با آن روبرو شده‌اید، یک فرصت تکرار‌نشدنی برای خودشناسی، افزایش شجاعت و قدرت‌درونی بوده‌اند.

موانعی که در آینده سر‌راه شما قرار خواهد گرفت، شرایط ایجاد تغییر، افزایش تسلط و تکامل شما را فراهم می‌کند و این ذهنیت را در کمتر جایی می‌توانید پیدا کنید. کافی‌ است به گذشته خود نگاه کنید تا مصادیقی را پیدا کنید که در گذشته سبب تجربه ترس و ناامیدی می‌شدند، اما حالا منشا شجاعت، عشق و امید شما هستند.

یعنی همان اتفاقاتی که از شما فردی شجاع، محکم و مقتدر ساخته است. قدر این اتفاقات را بیشتر بدانید، چون تصویری که از خودتان دارید را تغییر می‌دهد و احساسات مثبت را در شما زنده می‌کند.

  نقطه شروع موفقیت دقیقا کجاست؟!

تهیه کتاب صوتی “شهامت”

۱۲_ کتاب صوتی تختخو‌ابت را مرتب کن

کتاب صوتی تختخو‌ابت را مرتب کن

همه ما مسائل روزمره حل‌نشده‌ای داریم که مهم به‌نظر نمی‌رسند و به همین‌خاطر آن‌ها را به‌حال‌خودشان رها کرده‌ایم. بدون توجه به این موضوع که با رقم‌زدن یک تغییر کوچک، زندگی‌مان به شکل چشم‌گیری تغییر خواهد کرد.

اچ. مک ریون نویسنده کتاب “تختخو‌ابت را مرتب کن” می‌گوید: تغییر باید از مسائل کوچک شروع شود.

در کتاب صوتی “تختخو‌ابت را مرتب کن” ۱۰ درس مختصر در اختیار شما قرار گرفته که حاصل تجربه‌های چندساله دریاسالار مک ریون، در تمرین‌های نیروی‌دریایی است. در هر فصل از کتاب، یک اصل تربیتی و رفتاری را یاد خواهید گرفت که مورد‌ توجه یگان‌ویژه نیروی‌دریایی ایالات‌متحده قرار گرفته و در زندگی تحول جدی ایجاد می‌کند.

تهیه کتاب صوتی “تختخو‌ابت را مرتب کن”

۱۳- نیروی بیکران تفکر مثبت (از بهترین کتاب های صوتی انگیزشی)

بهترین کتاب های صوتی انگیزشی: نیروی بیکران تفکر مثبت

نورمن وینسنت پیل، در کتاب نیروی بیکران تفکر مثبت به بررسی قدرت تفکر و اثر قابل‌توجه آن بر زندگی ما پرداخته است. به کمک این کتاب، افراد می‌توانند نیروی تفکر و اندیشه‌شان را تحت‌کنترل بگیرند، تفکر منفی را تخریب کنند و تفکر مثبت داشته باشند.

تمرکز اصلی این کتاب بر این است که خواننده قدرت واقعی درون خودش را بشناسد و کیفیت زندگی‌اش را ارتقا دهد. در این کتاب، نورمن وینسنت پیل راهکارهایی را معرفی کرده که عملی و کاربردی هستند و مسیر دست‌یابی به موفقیت و خوشبختی را هموار می‌کنند.

تهیه کتاب صوتی “نیروی بیکران تفکر مثبت”

۱۴- لطفا پیگیر اخبار نباشید: از بهترین کتاب های صوتی موفقیت

لطفا پیگیر اخبار نباشید: از بهترین کتاب های صوتی موفقیت

در کتاب لطفا پیگیر اخبار نباشید (از بهترین کتاب های صوتی موفقیت) با تکنیک‌هایی آشنا خواهید شد که کیفیت زندگی‌تان را افزایش می‌دهد. رولف دوبلی، در این کتاب شما را با طرزفکر و راهکارهایی آشنا کرده است که آرامش‌تان را افزایش می‌دهد.

این کتاب که توسط عادل فردوسی پور ترجمه شده است، رولف دوبلی از خواننده‌ها و مخاطب‌های خود خواسته که به‌جای دنبال کردن اخبار، تفکر عمیق داشته باشند. در این کتاب با اثرات منفی پیگیری کردن اخبار و آسیب‌های آن آشنا خواهید شد.

تهیه کتاب صوتی “لطفا پیگیر اخبار نباشید”

۱۵- باشگاه پنج صبحی‌ها (کتاب صوتی انگیزشی)

باشگاه پنج صبحی‌ها: کتاب صوتی انگیزشی

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها، نوشته رابین شارما را باید از بهترین کتاب های صوتی موفقیت بدانیم. این کتاب در حوزه رشد و توسعه فردی بسیار برای خیلی از افراد الهام‌بخش بوده است. مهم‌ترین طرزفکر ارائه شده در این کتاب را باید صبح زود بیدار شدن و ایجاد روتین صبح‌گاهی بدانیم.

در این کتاب صوتی انگیزشی می‌آموزید که چطور بازدهی‌تان را بالا ببرید و شخصیت‌تان را رشد دهید. یکی از کلیدی‌ترین مفاهیم این کتاب را باید فرمول ۲۰-۲۰-۲۰ بدانیم.

این فرمول می‌گوید که صبح‌تان را به این صورت شروع کنید:

  • ۲۰ دقیقه ورزش کنید.
  • ۲۰ دقیقه مطالعه کنید.
  • ۲۰ دقیقه را به فکر کردن اختصاص دهید.

تهیه کتاب صوتی “باشگاه پنج صبحی‌ها”

کلام آخر (بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت)

در این مطلب آموزشی با ۱۲ تا از بهترین کتاب‌های صوتی موفقیت آشنا شدید. هرکدام از این کتاب‌های صوتی، روی یکی از جنبه‌های زندگی شخصی و کاری متمرکز شده است و این شما هستید که باید مناسب‌ترین و بهترین کتاب صوتی را انتخاب کنید. از این که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید از شما متشکریم، امیدواریم مقاله “بهترین کتاب های صوتی انگیزشی” مورد‌ توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش‌های پیشنهادی

روانشناسی پول

پول پلاس، ۷ درس روانشناسی پول

رایگان