logo

راز موفقیت ثروتمندان چیست؟

راز موفقیت ثروتمندان چیست؟

فکر می‌کنید چند درصد از افراد ثروتمند، جایگاه‌شان را مدیون خانواده‌شان هستند؟ تحقیقات علمی نشان می‌دهد بیشتر میلیونرهای عصر حاضر در کودکی ثروتمند نبوده‌اند. مطالعه منتشر شده توسط Wealth-X در سال ۲۰۱۹ بیان می‌کند که ۶۸% افراد با خالص دارایی حداقل ۳۰ میلیون دلار، در کودکی رفاه مالی کامل نداشته‌اند و با تلاش خودشان به این ثروت دست یافته‌اند. همچنین مطالعه انجام شده توسط Fidelity Investments نشان می‌دهد که ۸۸% افراد میلیونر، خودساخته هستند و بدون هیچ‌گونه ارث خانوادگی این ثروت را به دست آورده‌اند. (منبع مطالعه) اما راز موفقیت ثروتمندان چیست؟

خصوصیات مشترک افراد ثروتمند (طبق ۲ مطالعه)

افراد ثروتمند از صفر شروع می‌کنند

برای قدم گذاشتن در مسیر ثروت و موفق شدن، نیاز به پول زیاد ندارید. راز آن خیلی ساده است: همه چیز در مدیریت سرمایه نهفته است. صاحبان کسب‌وکار بر روی درآمدشان کنترل زیادی دارند و از هوش‌شان برای خلق ثروت، پس‌اندازو سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. (منبع)

مطالعه Fidelity Investments نشان می‌دهد که افراد میلیونر چند ویژگی مشترک دارند، حتی اگر از روش‌های مختلف به ثروت رسیده باشند. این خصوصیات شامل موارد زیر است:

 

دنبال افزایش درآمد هستی؟

با این ۷ درس رایگان حساب کار دستت میاد و می‌تونی درآمدت رو افزایش بدی!
.

 

۱- افراد ثروتمند طبق رویاهای‌شان اقدام می‌کنند

تحقیقات صورت گرفته نشان داده که افراد میلیونر ایده‌ها و رویاهای زیادی در سر دارند. ایده‌هایی مثل راه‌اندازی کسب‌و‌کار، سرمایه‌گذاری‌های پربازده، یادگیری مهارت‌های جدید و… .

مثبت‌نگری و حرکت در مسیر خواسته‌های جدید به افراد عزم و اراده لازم برای موفقیت را می‌دهد. به همین خاطر، برای خودتان اهداف بلند پروازانه تعریف کنید و برای گام برداشتن در راستای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

۲- این افراد چندین مربی دارند

افراد ثروتمند می‌دانند که قادر به انجام خیلی از کارها نیستند و بدون هیچ‌گونه نگرانی به آن اعتراف می‌کنند. افراد ثروتمند خوب بلدند بهترین و متخصص‌ترین فرد در هر زمینه را پیدا کرده و از تجربیات او بیشترین بهره را ببرند.

میلیونرها در زمینه‌هایی مثل سرمایه‌گذاری، توسعه کسب‌وکار، شبکه‌سازی و… از آموزش‌ها و یافته‌های علمی بهره می‌گیرند. یعنی همان چیزی که بیشترین تطابق را با واقعیت دارد!

۳- ثروتمندان به صورت منظم بازخورد می‌گیرند

ثروتمندان خودساخته دائماً در حال سرمایه‌گذاری بر روی خودشان هستند. میلیونرها انتقادپذیری را ابزار رشد خودشان و کسب‌وکارشان می‌دانند. اگر می‌خواهید نقاط کور و موارد ناشناخته در زندگی و حیطه شغلی خود را بهتر بشناسید، از بازخوردهای دیگران استقبال کنید.

 

 

 

 

۴- آن‌ها ارزش زمان را درک می‌کنند

ارزشمندی زمان

همه ما این را شنیده‌ایم که وقت طلاست! اگر مدیر هستید، توانایی مدیریت زمان، تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست‌تان خواهد بود. زمان یک منبع ضروری و غیرقابل جایگزین است و محدود بودنش باعث شده آن را ارزشمندترین دارایی بدانیم.

حداقل تا امروز، هیچ فردی نتوانسته زمانی که در اختیار دارد را ذخیره کند یا بخشی از آن را بازگرداند. فرقی نمی‌کند چه اهدافی در سر دارید، برای رسیدن به آن‌ها باید زمان صرف کنید. افرادی که بلدند از زمان‌شان بهتر استفاده کنند، موفقیت‌های بیشتری را تجربه خواهند کرد.

میزان کنترل شما روی زندگی و لحظات آن، بیان‌گر میزان آرامش درونی و سلامت ذهنی شما خواهد بود. کنترل نداشتن روی خود، روی زندگی و زمان، از منابع اصلی استرس، نگرانی و اضطراب است.

به همین خاطر هرچه بهتر بتوانید اتفاقات زندگی را پیش‌بینی و برای ساعت‌های روز برنامه‌ریزی کنید، احساس درونی بهتری را تجربه خواهید کرد. برنامه‌ریزی می‌تواند به خواب‌تان نظم بدهد، فعالیت های روزانه‌تان را به سرانجام برساند و حتی انرژی بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

 

 

  ترس از شکست چیست؟

 

۵- افراد موفق از شکست نمی‌ترسند

میلیونرهای خودساخته اهمیت شکست و یادگیری از آن را به خوبی می‌دانند. این افراد خیلی زیاد شکست می‌خورند اما این را حساب شده انجام می‌دهند. یعنی تا جایی که کنترل دارند، شکست‌هایی را انتخاب می‌کنند که کم‌هزینه، یا در برخی موارد بدون هزینه باشد.

همه افراد در مسیر تولید ثروت با شکست مواجه شده‌اند، اما تنها افرادی توانسته‌اند از موانع عبور کنند که ذهنیت “من انجامش می‌دهم” را داشته‌اند. پله‌های موفقیت را باید با استفاده از سنگ‌های شکست بسازید. اگر زندگی‌نامه افراد موفق را مطالعه کنید، با انبوهی از شکست‌ها آشنا خواهید شد.

ثروتمندان این را می‌دانند که شکست مانع موفقیت است اما موقتی بودن اثر آن را پذیرفته‌اند. افراد ثروتمند ارزشمندترین و نایاب‌ترین درس‌ها را از طریق شکست یاد گرفته‌اند. این افراد برای هرگونه چالش آماده‌اند و در تلاش هستند سراغ ریسک‌های محاسبه‌شده بروند. (منبع مطالعه)

 

 

۷ راز موفقیت ثروتمندان و میلیاردرها

یکی از مهمترین خصوصیاتی که ثروتمندان و افراد معمولی را از هم متمایز می‌کند، داشتن ذهنیت مثبت است. اما نباید ذهنیت را همه چیز بدانید و اگر هدف تجربه ثروت و موفقیت را در سر دارید، باید روی شخصیت، انگیزه و مهارت‌های فردی نیز کار کنید. در این بخش از آموزش می‌خواهیم مهم‌ترین تفاوت‌های میلیونرها و افراد معمولی را بررسی کنیم.

۱- برای اهداف مالی خود برنامه‌ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی مالی، راز موفقیت ثروتمندان

به هیچ وجه نباید مسائل مالی‌تان را به شانس واگذار کنید، همان‌طور که در مسائل مربوط به سلامتی شانس را دخیل نمی‌کنید. همه ما وقتی درگیر یک بیماری شده باشیم، با تمام وجود می‌خواهیم این مسئله را برطرف کنیم؛ به همین خاطر همه وسایل بهداشتی و درمانی لازم را تهیه می‌کنیم. اما یک سوال! چرا نسبت به اهداف مالی خود به اندازه مسائل بهداشتی و درمانی جدیت نداریم؟

تی هارو اکر می‌نویسد: مهم‌ترین دلیل اینکه مردم به خواسته‌هایشان نمی‌رسند، این است که به صورت واضح و شفاف نمی‌دانند چه چیزی می‌خواهند.

تلاش می‌کنید انگیزه ساختن زندگی ایده‌آل‌تان را در خود ایجاد کنید؟ کافی است هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

رابرت کیوساکی، کارآفرین و نویسنده کتاب “پدر پولدار، پدر فقیر” در مورد برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مالی می‌گوید: اگر اهداف شغلی‌تان را مشخص نکرده‌اید، احتمال این‌که با کار کردن بتوانید به استقلال مالی برسید خیلی کم است. در صورتی که یک کسب‌وکار می‌خواهید، می‌توانید با راه‌اندازی یک شرکت شروع و به سمت آن حرکت کنید. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری را شروع کنید، باید بتوانید فرصت ها را پیدا کنید و سراغ آن‌ها بروید. همه این موارد فقط زمانی امکان‌پذیر است که اهداف‌تان را به صورت شفاف در ذهن داشته باشید. در این صورت می‌توانید پتانسیل واقعی‌تان را تشخیص دهید. (منبع)

قبل از اینکه برای آینده‌تان برنامه‌ریزی کنید، لازم است اهداف روشن داشته باشید. مثلا از اهداف کوتاه مدت و بلند شروع کرده و با واقع‌بینی آن‌ها را مشخص کنید. حالا باید پیگیر اهداف‌تان باشید و تا زمانی‌که محقق نشده‌اند، آنها را دنبال کنید.

 

✅پیشنهاد ویژه: دوره رایگان ویدیویی روانشناسی پول را از دست ندهید!

روانشناسی پول

۲- کارها را ساده و کوچک کنید

بزرگ‌ترین درخت بلوط هم در ابتدا یک دانه بوده و به مرور از دانه به گیاه، و از گیاه به درخت بزرگ بلوط تبدیل شده است. نقطه شروع کارهای بزرگ، یک گام کوچک بوده است. این گام کوچک حتی می‌تواند یک ایده باشد اما تا زمانی که این ایده تبدیل به بیزینس نشده، فقط و فقط یک فکر است.

اگر می‌خواهید سریع ثروتمند شوید، در ذهنیت و باورهای‌تان کمی تجدید نظر کنید چون فکر نمی‌کنم این‌طوری کار کند. زمانی‌که کارهای‌تان را کوچک کرده و به صورت منظم آن‌ها را انجام دهید، احتمال محقق شدن خواسته‌هایتان افزایش می‌یابد.

  شکست های افراد موفق

۳- فروش محصول یا خدمات را شروع کنید

ما انسان‌ها حاضریم برای برطرف شدن نیازهای مختلف‌مان پول پرداخت کنیم. راز موفقیت ثروتمندان این است که نیازهای افراد را به خوبی شناسایی و برطرف کرده‌اند. به عنوان راهکار، یک محصول برای فروش داشته باشید و تلاش کنید آن را در یک بازار کوچک یا بزرگ (یعنی بازار بین‌الملل) بفروشید.

محصول منتخب شما می‌تواند خوراکی یا نوشیدنی باشد؛ چون همه افراد نیاز به خوردن و نوشیدن دارند. این نیاز بزرگ باعث شده شرکت‌هایی مثل مک دونالد یا فروشگاه‌های فست‌فود اطراف‌تان با سرعت قابل‌توجه رشد کنند.

اگر هیچ ایده‌ای برای شروع کار ندارید، راه‌اندازی کسب‌وکار فست‌فود، رستوران‌داری و کسب‌ کار مواد‌غذایی را می‌توان یک گزینه خوب دانست. البته به شرطی که محدودیت‌های زمانی و چالش‌های موجود در بازار مورد توجه قرار گرفته باشد.

میلیاردرهای زیر از طریق فروش محصول و خدمات ثروتمند شده‌اند:

 • وارن بافت در زمینه فروش دانش‌ مالی عملکرد فوق‌العاده داشته است.
 • مایکل دل با تاسیس شرکت در حوزه فناوری و فروش سیستم کامپیوتری ثروتمند شده است.
 • جی کی رولینگ از طریق فروش کتاب‌های هری پاتر به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یافت.
 • تیلور سویفت موزیک‌های عاشقانه می‌فروشد.
 • مایکروسافت و اپل در حیطه فروش نرم‌افزار، گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت و… موفق عمل کرده‌اند.

مسئولیتی که برعهده شما قرار گرفته این است که در بازار یک شکاف پیدا کنید و چیزی را بفروشید که پاسخگوی نیاز مردم باشد. همیشه هم نیاز نیست نوآورانه عمل کنید؛ چون می‌توانید روی یک محصول خاص پرفروش متمرکز شوید و یک نمونه دیگر از آن تولید کنید.

رقابت جذابیت‌های خاص خودش را دارد و شروع آن اغلب با یادگیری و تجربه اتفاقات ارزشمند همراه است. از آن‌جایی که سراغ یک محصول یا خدمت پرفروش رفته‌اید، مطمئن خواهید بود که همیشه تقاضا برای آن وجود دارد. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و ایده‌تان را به شکل منحصر به‌ فرد پیاده‌سازی کنید تا نتیجه بگیرید.

 

 

 

 

۴- نگرش‌تان را مثبت کنید

اهمیت شیوه تفکر

شما چیزی هستید که به آن فکر می‌کنید. چهارچوب زندگی شما را افکارتان مشخص می‌کند و افراد موفق این راز موفقیت ثروتمندان را می‌دانند. این افراد پایه و اساس ذهنیت‌شان را طبق یک ساختار درست و اصولی بنا کرده‌اند.

زمانی که به ذهن‌تان عادت دهید مثل یک میلیونر فکر کند، ناخودآگاه آن را مجبور کرده‌اید که مثل یک میلیونر رفتار کند. به همین خاطر شروع به انجام دادن کارهایی می‌کنید که تنها ثروتمندان انجام می‌دهند و این شانس موفقیت‌تان را افزایش می‌دهد. طرز فکر فقر مطمئن‌ترین راه خالی نگه‌داشتن حساب بانکی است.

چه فکر کنید که می‌توانید و چه فکر کنید که نمی‌توانید، در هر دو صورت حق با شماست. (هنری فورد)

کمی قبل‌تر، در مورد شکست صحبت شد اما لازم است از یک جنبه دیگر به این موضوع بپردازیم. اگر در مسیر موفقیت شکست خوردید، به هیچ وجه آن را شکست نبینید. حقیقت این است که شکست جاده موفقیت را هموار کرده و افکار و ذهنیت‌تان را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند.

اجازه ندهید چالش‌ها و موانع باعث کناره‌گیری و دست‌ کشیدن از رویاهایتان شود. به خودتان فرصت استراحت بدهید، اجازه دهید ذهن‌تان بازسازی شود و دوباره اقدام کنید.

قبل از اینکه وضعیت مالی‌تان از فقیر به ثروتمند تغییر کند، لازم است ذهن فقیر را به روح ثروتمند تبدیل کنید.

۵- نشان دادن ثروت، شما را ثروتمند نمی‌کند

نشان دادن ثروت شما را ثروتمند نمی‌کند

میلیاردرها بازیگر نیستند؛ یعنی ثروت‌شان را در معرض نمایش قرار نمی‌دهند. این افراد به جای تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مردم، ترجیح می‌دهند در راستای تولید ثروت کار درست را انجام دهند. تلاش برای پولدار به نظر رسیدن و خرج کردن بیش‌تر از توان مالی، اجازه نمی‌دهد پولدار شوید.

یعنی افرادی که برای ماشین‌های گران‌قیمت، خانه، برند لباس و… بیش از حد هزینه می‌کنند، تلاش دارند نظر مردم را به خودشان جلب کنند. اگر این ذهنیت به رفتارهای شما جهت می‌دهد، متاسفانه شما یکی از قدرتمندترین مسیرهای هدر دادن پول را انتخاب کرده‌اید!

  بررسی زندگینامه ایلان ماسک

میلیاردرها یک سطح پایین‌تر از چیزی که می‌توانند باشند، زندگی می‌کنند. زندگی بالاتر از توان خود و خرج کردن غیرمنطقی، در درازمدت بدهی‌هایی به بار می‌آورد که امکان مدیریت آن‌ها را نخواهید داشت.

۶- سرمایه گذاری را شروع کنید

میلیاردرها عاشق سرمایه‌گذاری هستند و معجزه آن را دیده‌اند. افراد ثروتمند درآمدشان را در املاک، سهام، شرکت‌ها، اوراق‌قرضه و حتی هنر سرمایه‌گذاری می‌کنند. وارن بافت، جورج سوروس و کارل ایکان مثال‌هایی از افرادی هستند که با سرمایه‌گذاری به ثروت میلیاردی دست یافته‌اند.

این افراد در اوایل زندگی خود ثروتمند نبوده‌اند و با خرید سهام، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها، معامله ارز و… موفقیت‌های چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند. افراد موفق سرمایه‌گذاری را یک ضرورت می‌دانند و ریسک چیزی نیست که باعث نگرانی آن‌ها شود.

میلیاردرها طبق تجربه و دانش، سراغ سرمایه‌گذاری‌های پرریسک می‌روند و از طریق کسب بازدهی بیش‌تر، دارایی‌هایشان را افزایش می‌دهند. گاهی اوقات نیز افراد میلیاردر ترجیح می‌دهند در خودروهای کلاسیک و قدیمی یا هنر سرمایه‌گذاری کنند.

۷- در زندگی متواضع باشید

تواضع از ویژگی‌های افراد ثروتمند

بیایید کمی سخت‌گیرانه به این موضوع نگاه کنیم تا مفهوم موردنظر به شکل بهتر منتقل شود. وارن بافت و همسرش هنوز در اولین خانه‌ای که قبل از ثروتمند شدن خریده بودند، زندگی می‌کنند. این در سال ۱۹۵۸ برای وارن بافت و همسرش چیزی حدود ۳۱۵۰۰ دلار هزینه به همراه داشت. علاوه‌برآن، وارن بافت هنوز تلفن‌همراه و کامپیوتر ندارد.

وارن بافت می‌گوید از سبک زندگی‌ام راضی‌ام: زندگی من نمی‌تواند از این چیزی که هست شادتر باشد و اگر ۶ یا ۸ خانه دیگر داشتم اوضاع بدتر هم می‌شد. من همه چیزهایی که باید داشته باشم را دارم و به چیز بیشتری نیاز ندارم؛ چون از اینجا به بعد در زندگی‌ام تاثیر قابل توجهی ندارد.

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل فیس‌بوک، هنوز یک تی‌شرت و شلوار ساده و تکراری می‌پوشد. برخلاف چیزی که انتظار می‌رود، او هنوز از یک خودروی فولکس واگن هاچ‌بک جهت رفت‌وآمد استفاده می‌کند.

مارک زاکربرگ در مورد سبک زندگی خود می‌گوید: من واقعا قصد دارم زندگی‌ام را پاک کنم، و تصمیم‌هایم را در مورد هرچیزی به جز خدمت به جامعه، به حداقل برسانم.

اینگوار کامپراد بنیان‌گذار شرکت Ikea نیز از دیگر ثروتمندانی است که سبک‌زندگی اقتصادی دارد. او به صرفه‌جویی خیلی زیاد معروف شده و هنوز لباس‌هایش را از بازار دست‌ دوم می‌خرد تا کم‌ترین خرج ممکن را تجربه کند. کامپراد با پرواز اکونومی (اقتصادی) سفر کرده و حتی در برخی مواقع از اتوبوس برای رفت‌وآمد استفاده می‌کند.

افراد موفق زمان خرج‌کردن خیلی سخت‌گیر هستند، اما زمان بخشیدن و شرکت در امور خیریه به راحتی هزینه می‌کنند. خیلی از افراد ثروتمند این را به عنوان قانون پذیرفته‌اند: هر چه‌قدر که بدهید، دریافت می‌کنید.

۸- وارن بافت: شغل مناسب و موردعلاقه‌تان را پیدا کنید

توجه به علاقه و استعداد در مسیر موفقیت و خلق ثروت کلیدی است و اگر این موضوع را راز ثروتمندان خودساخته بنامیم، اغراق نکرده‌ایم. اگر خودآگاهی‌تان را افزایش دهید و شناخت بیشتری از خودتان، علایق‌تان و تجربه‌تان کسب کنید، شغل مناسب خودتان را پیدا خواهید کرد.

چرا باید شغل مورد علاقه‌مان را پیدا کنیم؟ اگر می‌خواهید بالاترین سطح اعتمادبه‌نفس و پیشرفت را در یک حیطه خاص تجربه کنید، باید سراغ کاری بروید که سریع‌تر از دیگران آن را یاد می‌گیرید. یعنی باید سرعت رشدتان در آن زمینه بالا باشد و به آن شغل علاقه داشته باشید.

این شغل منحصربه‌فرد چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • در این زمینه خاص استعداد و ظرفیت دارید.
 • سرعت رشدتان در این شغل بسیار بالا است.
 • شغلی است که افسردگی‌تان را کاهش داده و اعتمادبه‌نفس را بهبود می‌دهد.
 • در این زمینه تجربه دارید و افراد بزرگ آن حیطه را می‌شناسید.
 • انجام کار عمیق برای‌تان سخت نیست و احساس غوطه‌وری دارید.
  عوامل موفقیت در زندگی چیست؟ 15 فاکتور موفقیت را بشناسید

۹- انعطاف‌پذیر باشید

انعطاف پذیری: راز ثروتمندان

انعطاف‌پذیری یعنی توانایی سازگاری با تغییرات و شرایط جدید. یک فرد انعطاف‌پذیر با ذهن باز به بررسی روش‌های جدید می‌پردازد، نسبت به آینده نگرش مثبت دارد، از ابزار حل مسئله در بخش‌های مختلف زندگی خود استفاده می‌کند و مهارت مدیریت استرس و اضطراب را بلد است.

راز موفقیت ثروتمندان این است که با وجود اضطراب، استرس و چالش‌ها ادامه داده‌اند و این همان انعطاف‌پذیری است. افراد منعطف می‌توانند راهکارهای جدید خلق کنند و ایده‌های تازه را امتحان کنند.

۱۰- ارزش جدید خلق کنید (راز ثروتمندان)

ارزش آفرینی، فرآیند ایجاد یک چیز ارزشمند، مفید و راهگشا برای دیگران است. ارزش آفرینی در کسب‌وکار یعنی بتوانید مشتریان را متقاعد کنید که به شما پول بدهند.

اما چرا ارزش‌آفرینی را راز ثروتمندان و عامل موفقیت یک کسب‌و‌کار می‌دانیم؟

 • وفاداری مشتریان: مشتریان به دنبال کسب‌وکارهایی هستند که ارزش واقعی ارائه می‌کنند.
 • رقابت بالا: ارزش آفرینی همان چیزی است که شما را از رقبا متمایز می‌کند.
 • افزایش تقاضا: زمانی‌که یک ارزش متناسب ارائه می‌کنید، شاهد افزایش تقاضا خواهید بود.
 • احساس رضایت: ایجاد تغییر و کمک به دیگران همیشه احساس مثبت و رضایت را به همراه دارد.

 

 

 

تفاوت پولدار و ثروتمند را بدانید

خیلی وقت‌ها کلمات پولدار بودن و ثروتمند بودن را به جای هم استفاده می‌کنیم؛ اما بهتر است تفاوت‌های اساسی میان این دو اصطلاح را بدانیم. درک مفهوم کلی و تفاوت‌های موجود کمک می‌کند نسبت به رفتارهای‌مان خودآگاه باشیم و در بلندمدت بهتر تصمیم‌گیری کنیم.

خصوصیات افراد پولدار (rich)

افراد پولدار خالص‌دارایی یا منابع‌مالی قابل‌توجهی دارند. این افراد ثروتمند هستند و ثروت‌شان را در معرض دید سایر افراد قرار می‌دهند. معمولا به راحتی خرج می‌کنند و به خریدهای گران‌قیمت می‌پردازند.

تمرکز افراد پولدار روی جمع کردن ثروت و خرج کردن زیاد قرار گرفته است. این افراد بالاتر از استاندارد رایج زندگی می‌کنند و نیاز دارند که توسط دیگران تایید شوند. این نیاز به تایید شدن ممکن است آن‌ها را به سمت تجمل‌گرایی و مقایسه خود با دیگران هدایت کند.

هیچ تضمینی نیست که افراد پولدار بتوانند در آینده هم این سبک‌زندگی را ادامه دهند و از عهده هزینه‌های سنگین خود بر بیایند.

خصوصیات افراد ثروتمند (wealthy)

ذهن افراد ثروتمند از نمایش ثروت و تجمل‌گرایی فراتر رفته و به دنبال یک راه‌حل بهتر برای تجربه موفقیت‌‌ مالی بزرگ و پایدار است. wealthy دانستن یک فرد اشاره‌ای به خالص دارایی‌ها یا حساب بانکی آن فرد ندارد، بلکه مهارت او در تولید و حفظ ثروت بلندمدت را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اصطلاح ثروتمند به افرادی اشاره دارد که متوجه اهمیت مدیریت‌مالی، سرمایه‌گذاری هدفمندانه، تصمیم‌گیری اصولی و… شده باشند. این افراد به خوبی می‌دانند کدام دارایی‌ها در بلند مدت رشدی قابل‌توجه دارد.

همچنین این افراد سرمایه‌گذاری‌های‌ خود را در املاک، سبد سرمایه‌گذاری، خودرو، راه‌اندازی کسب‌وکار و… متمرکز ساخته‌اند. استقلال مالی اولویت اصلی آن‌ها بوده و منابعی که در اختیار دارند را به شکلی مدیریت می‌کنند که پاسخگوی اهداف بلند مدت‌شان باشد.

در حالی که افراد پولدار به دنبال خرج کردن و نمایش سبک‌زندگی مجلل خود هستند، افراد ثروتمند در حال برنامه‌ریزی یک زیرساخت قابل اطمینان و پایدار، توسعه‌فردی پیوسته و ایجاد ارزش برای خودشان و دیگران هستند.

کلام آخر

همانطور که اشاره شد، اغلب افراد ثروتمند خودساخته هستند و مهم ترین دلیل موفقیت آن‌ها هدف‌گذاری و اقدام درست است. در این مقاله آموزشی چندین مورد از مهم‌ترین راز موفقیت ثروتمندان را شناختید و با تفاوت‌های افراد پولدار و ثروتمند آشنا شدید. امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منابع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش‌های پیشنهادی

روانشناسی پول

پول پلاس، ۷ درس روانشناسی پول

رایگان