پتانسیل
Search
Close this search box.
بهترین کتاب‌های موفقیت شغلی

بهترین کتاب‌های موفقیت شغلی کدام‌اند؟

یکی از در دسترس‌ترین و بهترین راه‌های یادگیری، خواندن است. از این رو، در این مطلب فهرستی از بهترین کتاب‌های موفقیت شغلی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با کمک آن‌ها، موفقیت را برای خودتان رقم بزنید.

مهم نیست که در مسیر چه شغلی هستید و می‌خواهید در چه زمینه حرفه‌ای موفق شوید، این کتاب‌ها با ارائه اصول کلی رسیدن به موفقیت در کار، به همه افراد کمک می‌کند تا در مسیرشان پیشرفت کنند.

علاوه‌بر این کتاب‌ها، همچنین می‌توانید از دوره رایگان روانشناسی پول استفاده کنید و برای موفق شدن در مسیرتان آماده شوید.

معرفی بهترین کتاب‌های موفقیت شغلی

بازی بلند مدت برای برنامه‌ریزی مناسب است.

کتاب‌های موفقیت شغلی با ارائه تکنیک‌های علمی و نکات آموزنده به شما یاد می‌دهند که چگونه کسب و کاری را راه‌اندازی کنید و در آن موفق شوید. به خاطر داشته باشید که این کتاب‌ها نمی‌توانند شما را در تمام مسیر حرفه‌ای‌تان راهنمایی کنند اما می‌توانند نکات مهمی را در اختیار شما قرار دهند از جمله نکاتی برای باز شدن ذهن و خلاقیت بیشتر، نقشه راه، مراحلی که باید طی کنید، مهارت‌های مورد نیاز مانند برقراری ارتباط و رهبری کردن، نحوه مقابله با چالش‌ها و…

برخی از بهترین کتاب‌های کسب و کار عبارتند از:

1- بازی بلند مدت

بازی بلند مدت نوشته دوری کلارک، یکی از بهترین کتاب‌ها برای برنامه‌ریزی و موفقیت شغلی پایدار است.

کلارک در این کتاب به مخاطبانش می‌آموزد که چطور می‌توان عادت‌های نادرستی مانند عجله کردن، نشخوار فکری و اهمال‌کاری را کنار گذاشت و به طور کلی، روال روزانه خود را تغییر داد و با انجام کارهای جدید، پیشرفت کرد. او با ارائه استراتژی‌هایی به ما یاد می‌دهد که چگونه باید به طور کارآمدتری از زمان‌مان استفاده کنیم تا ساعت‌های کمتری از روزمان صرف کارهای غیر ضروری شود. کلارک همچنین خوانندگانش را با نحوه ایجاد راهکارها و چارچوب‌هایی برای دستیابی به موفقیت پایدار و بلند مدت آشنا می‌کند.

لینک تهیه کتاب

2- رمز اعتماد به نفس

رمز اعتماد به نفس، بهترین کتابی برای زنان است. کتی کی و کلر شیپمن در این کتاب به مشکل اعتماد به نفس در زنان می‌پردازند. آن‌ها می‌گویند: “اگرچه زنان تحصیل‌کرده‌تر و شایسته‌تر از دوران گذشته هستند اما هنوز هم یک مشکل اساسی دارند و آن، اعتماد به نفس پایین است.”

این کتاب با بررسی ژنتیک، جنسیت، رفتار و شناخت، به زنان کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری وارد دنیای کار شوند و به آن‌ها توصیه‌هایی ارائه می‌دهد تا به مشاغل مناسب دست پیدا کنند.

لینک تهیه کتاب

3- اگر می‌دانستم چه می‌خواهم

این کتاب، بهترین کتاب برای کشف اهداف است. باربارا شر نویسنده این کتاب معتقد است که زندگی بدون هدف، یک زندگی بدون اشتیاق است. او در این کتاب، خوانندگان را به چالش می‌کشد و به آن‌ها می‌گوید، همیشه در زندگی چیزی بیش از آن‌چه به دست می‌آورید وجود دارد.

این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز است که به افراد کمک می‌کند تا اهداف خود را کشف کنند و در طول مسیر بر موانع غلبه کنند.

لینک تهیه کتاب

4- انگیزه

کتاب انگیزه به شما کمک می‌کند تا انگیزه خود را پیدا کنید.

این کتاب بهترین کتاب برای پیدا کردن انگیزه است. دانیل پینک در این کتاب، میل به کار هدفمند و معنادار را بررسی می‌کند. او همچنین با استفاده از منابع علمی، افسانه‌های نادرست درباره انگیزه را بررسی می‌کند و به این می‌پردازند که چگونه برخی از شرکت‌های امروزی از این افسانه‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، پینک با استفاده از شواهد علمی، حقایق شگفت‌انگیزی درباره انگیزه را به خوانندگان نشان می‌دهد. به عنوان مثال در جایی از کتاب مطرح می‌کند که چرا پاداش‌ها و تنبیه‌ها معمولا نتیجه معکوس می‌دهند.

لینک تهیه کتاب

5- دوره

اگر می‌خواهید شغل خود را تغییر دهید، این کتاب بهترین گزینه برای شماست. جنی بلیک نویسنده این کتاب یک جمله معروف دارد که می‌گوید:

تنها حرکتی که اهمیت دارد، حرکت بعدی شماست.

در چند سال گذشته میلیون‌ها کارمند شغل خود را تغییر داده‌اند؛ مهم نیست شغل‌تان را عوض کنید، مهم این است که حرکت جدید شما هوشمندانه باشد. از این رو، این کتاب بینش ارزشمندی را در اختیار خوانندگانش قرار می‌دهد. همچنین نویسنده این کتاب به مخاطبانش می‌آموزد که چگونه باید به طور استراتژیک، شغل بعدی خود را پیدا کنند.

لینک تهیه کتاب

6- رهبران آخر غذا می‌خورند

این کتاب نوشته سایمون سینک و بهترین کتاب برای توسعه مهارت‌های رهبری است. سینک در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه یک سازمان کسب و کار پایداری را راه‌اندازی می‌کند و موفق می‌شود.

لینک تهیه کتاب

7- زندگی خود را طراحی کنید

بیل برنت و دیو ایوانز، عوامل اساسی از جمله تفکر طراحی، حل مسئله و نحوه طراحی زندگی را در این کتاب آورده‌اند. این کتاب صرف نظر از این‌که چه کسی هستم یا کجا هستیم، چگونگی یافتن معنا و هدف و ایجاد کسب و کار شخصی را به ما یاد می‌دهد و در نهایت به ما کمک می‌کند تا زندگی رضایت‌بخش و شادی برای خودمان رقم بزنیم.

لینک تهیه کتاب

8- چتر نجات شما چه رنگی است؟

این کتاب به افراد کمک می‌کند تا در شغل‌شان موفق شوند.

این کتاب یکی از کمک‌کننده‌ترین کتاب‌ها برای دستیابی به موفقیت شغلی است و به مدت۵۰ سال توسط مشاوران شغلی و افرادی که جویای کار بوده‌اند مورد استفاده قرار گرفته است. ریچارد نلسون بولز، به افراد زیادی کمک کرده است تا استعدادهایشان را کشف و شغل موردنظر خود را پیدا کنند.

در نسخه جدیدتر، به چالش‌ها، راهکارها و استراتژی‌های جدیدتری برای پیدا کردن شغل از جمله رسانه‌های اجتماعی، مصاحبه مجازی و… پرداخته شده تا همچنان با نیازهای افراد همخوان باشد و آن‌ها را راهنمایی کند.

لینک تهیه کتاب

 

 

9- صراحت تمام عیار

کیم اسکات یک مدیر موفق در شرکت گوگل و اپل بود و در کتابش هم به این موضوع می‌پردازد که چگونه بدون از دست دادن انسانیت خود، یک رئیس قاطع باشیم. این کتاب به دلیل روش‌های رهبری موثر به شهرت رسیده است.

صراحت تمام عیار بهترین کتاب برای ایجاد روابط با همکاران است و خواندن آن به همه زنانی که در جایگاه رهبری هستند توصیه می‌شود. اسکات در این کتاب همچنین درباره انتقاد موثر و چگونگی پیشرفت شغلی نیز صحبت می‌کند.

لینک تهیه کتاب

10- دوباره فکر کن

دوباره فکر کن بهترین کتاب برای یادگیری است. حقیقت این است که دنیا دائم در حال تغییر است و ما باید چیزهای زیادی یاد بگیریم. آدام گرانت در این کتاب با صحبت در مورد لذت اشتباه کردن، پذیرفتن ناشناخته‌ها و دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم، طرز تفکر و دیدگاه مخاطب را به چالش می‌کشد تا آن‌ها را تغییر دهد.

گرانت معتقد است که دوباره فکر کردن یک مهارت ضروری است که علم و شواهد هم آن را تایید کرده‌اند.

لینک تهیه کتاب

11- عادات اتمی

عادات اتمی بهترین کتاب برای تغییر تدریجی عادات روزمره است. جیمز کلیر در این کتاب قدرت عادات کوچکی که می‌توانند منجر به رشد شخصی و حرفه‌ای شوند را بررسی می‌کند و همچنین راهبردهای عملی را برای ایجاد و حفظ عادات مثبت ارائه می‌دهد.

لینک تهیه کتاب

12- گستره

کتاب گستره به داشتن مهارت‌های مختلف اشاره می‌کند.

دیوید اپستاین در کتاب گستره می‌گوید که یکی از اصول کسب و کار موفق، داشتن مهارت‌های مختلف و توسعه این مهارت‌هاست. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است و خواندن آن به رئیسان، والدین، مربیان و هر کسی که می‌خواهد عملکردش را بهبود دهد توصیه می‌شود.

لینک تهیه کتاب

13- طرز فکر

کارول اس دوک نویسنده این کتاب بر این باور است که طرز فکر، ذهنیت رشد و پذیرش چالش‌ها به عنوان فرصت‌هایی برای یادگیری، منجر به موفقیت افراد می‌شود. او همچنین توصیه‌های عملی برای پرورش ذهنیت رشد و انعطاف‌پذیری بیشتر را به مخاطبانش ارائه می‌دهد تا شانس موفقیت آن‌ها بالا رود.

لینک تهیه کتاب

14- استارتاپ تاب

اریک ریس در این کتاب تمام مفاهیم مهم استارتاپی را به طور واضح توضیح می‌دهد. استارتاپ ناب یک راهنمای عملی است برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق و پایدار و با بحث درباره نکاتی از جمله داشتن نوآوری و خلاقیت، اهمیت بازخورد و انتقاد و…، ما را به سمت کارآفرین شدن سوق می‌دهد.

لینک تهیه کتاب

15- کار عمیق

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها برای بهبود تمرکز است. کال نیوپورت در کتاب کار عمیق، مزایای متمرکز ماندن در حین کار کردن را بررسی می‌کند و تکنیک‌هایی را برای به حداقل رساندن عوامل حواس‌پرتی و به حداکثر رساندن بهره‌وری ارائه می‌دهد.

لینک تهیه کتاب

کلام آخر

چه در مرحله پیدا کردن شغل باشید و چه دنبال فرصتی برای تغییر مسیر شغلی، یادتان باشد که لازم نیست این مسیر را به تنهایی طی کنید، کتاب‌ها و مطالب زیادی وجود دارد که به عنوان نقشه راه عمل می‌کنند. بهترین کتاب‌های موفقیت شغلی که در این مطلب آن‌ها را بررسی کردیم به شما کمک می‌کنند تا شغل رویایی خود را پیدا کنید، محتاط‌‌تر شغل‌تان را عوض کنید و در نهایت، در حرفه خود رشد و پیشرفت کنید.

منابع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *