اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

شیراز,خیابان طالقانی ساختمان شفا
شیراز
youremail@yourdomain.com
09123235263
Follow Us

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat
 . دسته‌بندی نشده  . دوستان یک کنکوری! افزایش دهنده یا نابود کننده انگیزه!!!

دوستان یک کنکوری! افزایش دهنده یا نابود کننده انگیزه!!!

«به تماشا سوگند و به آغاز کلام …»

چندی پیش در رابطه با جلسه مشاوره یکی از شاگردانم به موضوعی برخوردم، که به نظرم درس عملی بزرگی برای خود من داشت …

جلسه اول مشاوره علی، برای من یکی از به‌یادماندنی‌ترین جلسات مشاوره‌ام شد. علی اساساً درس نمی‌خواند، در آزمون‌ها تقلب می‌کرد (و جالب اینکه مشاور پارسالش هم این موضوع را نمی‌دانست و به قول خود علی کار خاصی برایش نکرده بود)، در زندگی جدی نبود و … فکر کنم حدس زدن آینده این فرد با توجه به روندی که داشت برای هیچ‌کس سخت نباشد. من وقتی در جلسه اول تفریحات و برنامه‌های علی را شنیدم، باید اعتراف کنم از تعجب شاخ در آوردم! چون کمی با تفریحات عموم بچه‌های دیگر تفاوت داشت. ولی در هر صورت من به‌عنوان مشاور علی وظیفه داشتم او را از این وضعیت نجات بدهم؛ پس تصمیم گرفتم چند کار اساسی برایش انجام بدم.

والان هم تصمیم دارم به تو، یکی از اون کارهای مهم را که برای علی انجام دادم، که باعث تغییر روند زندگی‌اش شد را بگم تا تو هم در زندگی‌ات دچار این اشتباه نشوی.

یکی از مشکلاتی که علی داشت، که مانع درس خواندنش می‌شد این بود که به قول خودش رفیق‌باز بود و این یعنی: علی یه مشت دزد وقت، دور خودش جمع کرده بود و نمی‌ذاشتن اون چیزی رو که لایقش هست روبهش برسه.

یکی از کارهایی که من کردم فیلترسازی و غربال کردن به‌اصطلاح رفیق‌های علی بود! چرا به‌اصطلاح رفیق؟ چون دوست واقعی آدم‌رو بالا می بره نه اینکه تازه مانع پیشرفت آدم هم بشه. به قول قدیمی‌ها: ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان. (خوبه به بعضی‌ها بگیم دشمن در لباس دوست) پس این‌ها دوست واقعی نبودند در ضمن خودشان که هدف و برنامه نداشتند هیچ، علی را هم بی‌انگیزه می‌کردند. به قول شاعر:

در مجلس خود راه مده همچو منی را                که افسرده‌دل افسـرده کند انجمنی را

بعد از حذف دوست‌های اضافی علی، مجبورش کردم یک دوستاش که به‌صورت کاملاً تصادفی و عجیب درس خون بود رو باهاش صمیمی‌تر بشه و به علی تو درساش کمک کنه چون باانگیزه بودن اون می تونست علی رو هم باانگیزه کنه و این موضوع شاید به‌ظاهر کم‌اهمیت و شاید اصلاً ازنظر خیلی‌ها بی‌اهمیت تغییر بزرگی در روند پیشرفت علی گذاشت چراکه به فرموده‌ی امام صادق: انسان بر آیین دوست خویش است. پــــــس همین‌الان یه نگاه به لیست دوستات بنداز و ببین چه کسایی رو برای همیشه باید باهاشون رابطه‌ات رو کم کنی و یا حتی قطع رابطه؛ چون نه من نه تو با آینده‌ات شوخی نداریم.

جیم ران که یک نویسنده و سخنران در حوزه موفقیت بود میگوید: «هر شخص، میانگین 5نفری است که وقت خود را با آنها بیشتر میگذراند.» در واقع شما هیچ وقت از متوسط اطرافیانتان زیاد فراتر نمیرویدو این موضوع زیاد عجیبی هم نیست. پس یکی از راههایی که میتوان با استفاده از آن پیشرفت قابل توجهی کرد این است که: در انتخاب کسانی که بیشتر در کنارشان هستیم دقت بیشتری به خرج دهیم تا ما را هم مثل خودشان بالا بکشند.

با شما تا اوج
علیرضامطلبی

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه پتانسیل استفاده نمائید.
کارشناسان آموزش و فروش پتانسیل آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

شماره تماس: 02144421132 | 02144620213

ایمیل: info@potansiel.com

مشاوران آموزشی

پتانسیل

پاسخگوی شما هستند

نظرات

 • Bita

  سپتامبر 19, 2019

  با سلام آقای مطلبی عزیز،گفته شما درسته همیشه کسانی هستند که در ظاهر دوست صمیمی هستند ولی در باطن از دشمن هم بدترند و وقتی می بینند که موفق هستی می خوان که تورو پایین بکشن.خداروشکر من به هیچ دوستی اعتماد نمیکنم و همیشه راه خودم رو میرم.خیلی ها خواستن که مسیر و اهداف من رو عوض کنن ولی من بی هیچ اعتنایی همیشه راه خودم رو میرم.سال۹۹ هم کنکور دارم.به امید موفقیت تمامی کنکوری ها .ومرسی از شما

  پاسخ به نظر ایشان
 • سارا

  سپتامبر 29, 2019

  ممنون واقعا بهم کمک کردین ♥
  من ازین دوستا زیاد داشتم فک میکردم تاثیری روی من ندارن 🙂

  پاسخ به نظر ایشان

نظرتان را بنویسید