اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

شیراز,خیابان طالقانی ساختمان شفا
شیراز
youremail@yourdomain.com
09123235263
Follow Us

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

8 راهکار افزایش ساعت مطالعه برای کنکور – بخش 2

در قسمت قبل بررسی شد چرا باید افزایش ساعت مطالعه داشته باشیم. در این قسمت ادامه راهکارهای افزایش ساعت مطالعه را توضیح می دهیم. اینکه چگونه زمان مطالعه را افزایش دهیم.

5– رند نکردن زمان مطالعه

کسی می خواهد ساعت مطالعه خود را افزایش دهد، رند کردن زمان برایش بی معنی است. خیلی از دانش آموزان مثلا می خواهند ساعت 6 شروع به درس خواندن کنند. اگر ساعت 6:05 دقیقه شود، با خود می گویند: دیگر فایده ای ندارد! از ساعت 7 شروع می کنم!

این وسواس شبیه وسواس از شنبه است. از اول هفته! درست است که 5 دقیقه از زمانتان را از دست داده اید، می خواهید 55 دقیقه دیگر را هم از دست بدهید؟ 5 دقیقه دیر شروع کردید. از آخر هم 5 دقیقه دیرتر تمام کنید. اما دلیل نمی شود که بخاطر چند دقیقه تاخیر برنامه تان را کلی عقب بیاندازید. لطفا این وسواس را کنار بگذارید و از تک تک لحظات تان استفاده کنید. زمان پیوسته است. این ما هستیم که برای آن حد و مرز مشخص کرده ایم. پس از تک تک لحظات تان برای کسب موفقیت و رسیدن به هدف استفاده کنید.

چگونه زمان مطالعه را افزایش دهیم

راه افزایش ساعت مطالعه

6- شناسایی دزدهای زمان هنگام مطالعه

یکی دیگر از راهکارهای افزایش مطالعه، شناسایی دزدها و قاتلین زمان است. بعضی از اوقات دزدهای زمان چیزهای ساده اطرافتان است. مثل تلوزیون، گوشی موبایل. مثل چک کردن دائم یخچال! راه حل از بین بردن قاتلین زمان، برچسب زدن روی آنها است. مثلا روی گوشی موبایل تان برچسب بزنید. بنویسید دزد زمان! در زمان های درس خواندنتان این کار را انجام دهید. مثلا در حال درس خواندن هستید و می خواهید گوشی موبایل تان را چک کنید. وقتی می بینید چنین برچسبی روی آن است و به درس خواندن ادامه می دهید.

همین برچسب ها باعث می شود تلنگری برایتان باشد. تا بدانید الان وقت درس خواندن است! این تکنیک واقعا موثر است. اگر آنرا جدی بگیرید و به آن عمل کنید! یادتان باشد این تکنیک ها تنها در صورت اجرا کردن نتیجه خواهد داد. نه فقط با گوش دادن. چرا که گوش دادن و عمل نکردن، هیچ تغییری را در شما بوجود نخواهد آورد.

7خلوت کردن محیط مطالعه

نکته بعدی خلوت کردن و منظم کردن محیط اطراف است. خانم شاکتی گواین در کتاب خود می گوید: هر محیط بیرونی انعکاس درونی دارد و برعکس. اگر دیدید کسی خیلی شلخته است. محیط اطرافش خیلی شلوغ است. به خودش نمی رسد. احتمالا درون این فرد هم شاید آشفته باشد. همچنین، اگر کسی درونش آشفته باشد روی محیط اطرافش هم اثر خواهد گذاشت. بیایید از محیط اطرافتان شروع کنید. اتاق تان را منظم کنید. میز مطالعه تان را خلوت کنید.

تحقیقی در ژاپن انجام شد. نتیجه آن این بود که دانش آموزانی که در محیط های خلوت تری درس می خوانند، بازدهی و تمرکزشان هم بالاتر است. شما هم محیط اطرافتان را منظم کنید. اینجوری فکرتان سراغ مسائل مختلف نخواهد رفت. وقتی محیط اطرافتان شلوغ باشد، هر لحظه ممکن است حواستان پرت شود. در این صورت در ساعت مطالعه تان افت عملکرد خواهید داشت. اگر محیط اطراف خلوت تر باشد، کمتر حواستان پرت می شود. به کارهای اصلی تان بهتر خواهید رسید. وقت بیشتری هم برای درس خواندن تان خواهید داشت. پس همین امروز اتاق و محیط اطرافتان را تا جایی که می توانید خلوت کنید. همین کارهای ساده کمک می کند تا عملکردتان در طول روز بالاتر رود.

بهترین ساعت مطالعه

راهکارهای افزایش مطالعه

8افراط و تفریط نکردن در مطالعه!

آخرین نکته در رابطه با افزایش ساعت مطالعه، افراط و تفریط نکردن است. خیلی از اوقات بسیاری از دانش آموزان از آنطرف بوم می افتند. برای اینکه دو ساعت افزایش مطالعه داشته باشند، از زمان خوابشان کم می کنند. این فاجعه است. زیرا در طول روز خواب آلود خواهید شد. خلق تان پایین می آید و کم حوصله می شوید. تحریک پذیرتر شده و باعث می شود ساعت مطالعه ای که برایش برنامه ریزی کرده اید را، نتوانید اجرا کنید. همچنین کیفیت برنامه تان هم پائین می آید. بجای اینکه از ساعت خواب تان کم کنید، از زمان های بیداری تان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. این اقدام خیلی بهتر است. در بلند مدت موفقیت بیشتری را از آن شما خواهد کرد.

امیدواریم با مطالعه این بخش و بخش قبلی بتوانید ساعت مطالعه خود را افزایش دهید و به زودی خبرهای موفقیت تان را به اشتراک بگذارید.

موضوع: 8 راهکارافزایش ساعت مطالعه برای کنکور 2- مشاوره تحصیلی و انگیزشی
نام فایل: قسمت 4 فصل 3 سریال #تاکنکور - 8 راهکارافزایش ساعت مطالعه برای کنکور 2
فرمت محتوا: تصویری (ویدیو)
مخاطب: داوطلبان کنکور و دانش آموزان متوسطه
مدت زمان: 7 دقیقه 4 ثانیه
مدرس: علیرضا مطلبی

باکس دانلود
این مطلب هیچ محتوایی برای دانلود ندارد
مطالب مرتبط
محصول پیشنهادی

هدیه ویژه این مطلب

بحث و گفت و گو

 • حسن

  اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹

  اصلاً مفید نبود .
  اینا رو خودمونم میدونیم و اینکارا رو نمیکنیم
  مشکل از جای دیگس

  پاسخ به نظر ایشان

شما هم در این درس مشارکت کنید