زندگی نامه امید کردستانی

نگاهی به زندگی نامه امید کردستانی

وقتی صحبت از چهره‌های تاثیرگذار در دنیای تکنولوژی و بیزینس می‌شود، یکی از نام‌هایی که به چشم می‌خورد امید کردستانی است. امید در ایران به دنیا آمده و سپس به آمریکا مهاجرت کرده و به عنوان مدیر اجرایی و کارآفرین حرفه‌ای در حوزه تکنولوژی در شرکت‌های بزرگی از جمله HP، نت اسکیپ، گوگل، توییتر، پیرسون و… فعالیت کرده و تاثیری شگفت‌انگیز و فراموش‌نشدنی در این شرکت‌های جهانی بر جای گذاشته است. در این مطلب، زندگی نامه امید کردستانی را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

دوره روانشناسی پول یکی از دوره‌های رایگانی است که در این سایت قرار داد و دیدن آن به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند به موفقیت مالی و حرفه‌ای دست یابند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید پیشنهاد می‌کنیم این دوره رایگان را مشاهده کنیم.

امید کردستانی کیست؟

امید کردستانی بیزنس‌من ایرانی-آمریکایی است.

امید کردستانی بیزنس‌من ایرانی-آمریکایی است که چندین سال در شرکت گوگل حضور داشت و سپس به سمت نایب رئیس ارشد فروش جهانی و مدیر ارشد کسب و کار در این شرکت دست یافت. او همچنین مدتی مدیر اجرایی توییتر و عضو هیات مدیره این شرکت بود و همچنین به مدت یک سال، مدیر شرکت ودافون بود. کردستانی هم‌اکنون در شرکت پیرسون مشغول به کار است.

امید کردستانی از اولین روزهای حضورش در گوگل تا نقشش در شکل دادن به آینده صنعت فناوری، به چهره‌ای قابل احترام در دنیای تکنولوژی و تجارت تبدیل شده است.

زندگی امید کردستانی از کودکی تا جوانی

امید کردستانی در سال ۱۹۶۳ میلادی یا ۱۳۴۳ شمسی و در شهر تهران به دنیا آمده است.

او در مدرسه مدرسه اندیشه (دون بوسکو) یک مدرسه کاتولیک ایتالیایی در تهران درس خواند که تمرکز آن‌ها بر آموزش زبان‌های مختلف دنیا بود.

پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۷۶ یعنی زمانی که امید ۱۳ سال داشت، به سن‌خوزه در کالیفرنیا مهاجرت کردند.

امید کردستانی در سال ۱۹۸۰ از دبیرستان بوخسر در سانتا کلارا در ایالت کالیفرنیا فارغ‌التحصیل شد.

او از کودکی به ریاضی و کامپیوتر علاقه زیادی داشت.

 

بیشتر بخوانید: زندگی نامه استیو جابز

 

تحصیلات دانشگاهی

او مدرک دانشگاهی‌اش را در رشته مهندسی برق از دانشگاه ایالتی سن‌خوزه دریافت کرد و مدتی به عنوان مهندس در شرکت هیولت پاکارد (HP) کار کرد.

چند سال بعد برای ادامه تحصیل در رشته بازرگانی وارد دانشکده بازرگانی استنفورد شد و در سال ۱۹۹۱ مدرک فوق لیسانسش را در رشته MBA گرفت.

 

بیشتر بخوانید: زندگی نامه لری الیسون

 

 

زندگی حرفه‌ای امید

امید در سال ۱۹۹۹ وارد شرکت گوگل شد.

امید کردستانی یکی از افرادی است که به موفقیت حرفه‌ای دست پیدا کرده است. رهبری و چشم‌انداز او، نقش مهمی در رشد و موفقیتش در حوزه تکنولوژی ایفا کرده است. در این قسمت، زندگی حرفه‌ای او را بررسی می‌کنیم.

کار در زمینه تبلیغات و بازاریابی

او در شرکت‌هایی مانند The 3DO، Go Corporation و (HP) Hewlett-Packard در زمینه تبلیغات، بازاریابی، مدیریت محصولات و توسعه کسب و کار فعالیت داشت.

کار در کمپانی Netscape

امید کردستانی بیش از ۱۰ سال سابقه سرمایه‌گذاری و کار در زمینه تکنولوژی سطح بالا دارد. از جمله این سوابق می‌توان به موقعیت استثنائی که در بخش پیشگام اینترنت شرکت Netscape Communications داشت، اشاره کرد.

او در کمپانی Netscape به عنوان معاون رییس فروش و توسعه تجارى توانست تنها در ۱۸ ماه، درآمد وب‌سایت نت اسکیپ را از نرخ سالانه ۸۸ میلیون دلار به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

او در شرکت Netscape به سمت مدیر فروش OEM دست پیدا کرد و در طول ۴ سال فعالیت خود، مسئولیت برقراری ارتباطات تجاری با شرکت‌هایی چون Citibank، AOL، Amazon، Intuit، Travelocity، Intel، @Home، eBay و Excite را بر عهده داشت.

پیوستن به شرکت گوگل

پس از عملکرد عالی کردستانی در شرکت Netscape، مدیران گوگل از او دعوت کردند تا با آن‌ها همکاری کند.

او در می ۱۹۹۹ به عنوان دوازدهمین کارمند گوگل به این شرکت پیوست و توسعه و اجرای مدل اولیه کسب و کار این شرکت را رهبری کرد و تا ۱۶ آپریل ۲۰۰۹ مدیر ارشد بازاریابی (بخش فروش) و توسعه بین‌المللی گوگل بود.

او در درآمدزایی اولیه شرکت گوگل بسیار حیاتی بود به طوری که توانست شرکت را از چند کارمند و صفر دلار درآمد، به شرکتی با بیش از ۱۲ هزار کارمند و درآمد ۲۰ میلیارد دلاری برساند. در واقع راهبردهای او باعث شد تا تبلیغات، منبع اصلی درآمد شرکت گوگل شود.

او در گوگل در سمت‌های نایب رئیس ارشد، مدیر ارشد بازرگانی و مشاور ارشد مدیر اجرایی گوگل فعالیت داشت تا این‌که سرانجام در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۵ شرکت گوگل را ترک کرد.

کار در شرکت توییتر

کردستانی در اکتبر ۲۰۱۵ وارد شرکت توییتر شد.

در اکتبر ۲۰۱۵ زمانی که توییتر با مشکل درآمد و کمبود کاربر مواجه شد، جک دورسی مدیرعامل ارشد اجرایی توییتر، از کردستانی دعوت کرد تا به عنوان رئیس اجرایی هیات مدیره این شرکت با آن‌ها همکاری کند.

امید کردستانی این پیشنهاد را پذیرفت و به کارش به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره ادامه داد تا زمانی که در ژوئن ۲۰۲۰، پتریک پیچت به عنوان رئیس هیات مدیره جایگزین او شد و کردستانی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره در شرکت باقی ماند. سرانجام در اکتبر ۲۰۲۲، زمانی که مالک جدید توییتر یعنی ایلان ماسک تصمیم گرفت شرکت را خصوصی کند، کردستانی نیز شرکت را ترک کرد.

کار در شرکت پیرسون

کردستانی از مارس ۲۰۲۲ تاکنون به عنوان رئیس هیات مدیره در شرکت پیرسون مشغول به کار است.

پیرسون یک شرکت چندملیتی بریتانیایی است که در زمینه انتشارات روزنامه، مجله و کتاب فعالیت دارد. در واقع پیرسون یک شرکت آموزشی و رسانه‌های گروهی است و زمانی بزرگ‌ترین ناشر کتاب در جهان بود.

به طور کلی، تاثیر امید کردستانی چه به دلیل کمک‌های پیشگامانه‌اش به گوگل و چه مشارکت‌هایش در استارتاپ‌های گوناگون یا تلاش‌های بشردوستانه‌اش، بسیار فراتر از “هیات مدیره بودن” است.

 

بیشتر بخوانید: زندگی نامه برنارد آرنو

 

زندگی شخصی امید کردستانی

بی‌شک امید کردستانی فردی خارق‌العاده با دستاوردهای فراوان و تجربیات منحصر به فردی است.

شعار همیشگی امید کردستانی این است:

ایجاد رابطه، اعتمادسازی،، انجام وعده و قول‌ها و نهایتا پولدارتر کردن سهامداران و شرکا”

او علاوه‌بر علاقه شدید به تکنولوژی، عاشق طبیعت، فضای باز، هنر، خلاقیت، وقت گذراندن با عزیزانش و خدمت‌رسانی به مردم است.

امید همچنین یک مربی و راهنمای خوب است. او در طول زندگی‌اش کارآفرینان با استعداد و علاقه‌مند را راهنمایی می‌کند و به آن‌ها قدرت می‌دهد تا به پتانسیل کامل خود دست یابند و تاثیر ماندگار خود را در این دنیا بر جای بگذارند. او با مهارت‌های رهبری و تفکر نوآورانه خود، ردپایی پاک‌نشدنی در دنیای تکنولوژی به جا گذاشته است و همچنان به دیگران الهام می‌بخشد تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کند.

سفر او از ایران تا تبدیل شدنش به یکی از تاثیرگذارترین مدیران در سیلیکون ولی، گواهی بر انعطاف‌پذیری، عزم و تلاش بی‌دریغ او برای رسیدن به موفقیت است.

همسر امید کردستانی

همسر اول امید کردستانی، بیتا دریاباری بود.

امید کردستانی در سال ۱۹۹۱، یعنی در ۲۸ سالگی با یک فرد ایرانی-آمریکایی به نام بیتا دریاباری ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۹ از یکدیگر جدا شدند.

پس از آن، امید عاشق همکارش به نام جیزل هیسکاک شد و در سال ۲۰۱۱ با او ازدواج کرد و هم‌اکنون با یکدیگر زندگی می‌کنند. جیزل از پدر و مادری انگلیسی است و در فرانسه متولد شده بود.

 

فرزندان

امید کردستانی ۴ فرزند دارد که دوتا او، یک پسر و یک دختر حاصل ازدواج اولش و دو فرزند دیگرش حاصل ازدواج دوم او هستند.

 

بیشتر بخوانید: زندگی نامه جف بیزوس

 

ثروت امید کردستانی چقدر است؟

امید کردستانی بخش زیادی از ثروتش را از سهام گوگل به دست آورد. قبل از طلاق، در سال ۲۰۰۸ ثروت او را حدود ۲.۲ میلیارد دلار تخمین زده بودند و پس از جدا شدن از همسرش، ثروتش حدود ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافت.

مجله فوربس در سال ۲۰۰۹، ثروت امید را حدود ۱.۴ میلیارد دلار تخین زد و او را دومین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی کرد.

هم‌اکنون دارایی خالص او ۱.۹ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

بیشتر بخوانید: رمز موفقیت ایلان ماسک

 

دستاوردها و افتخارات امید کردستانی

امید کردستانی به دلیل فعالیت‌ها و مشارکت‌های بی‌نظیرش در صنعت تکنولوژی، جوایز و افتخاراتی به دست آورده است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • در سال ۲۰۰۶ توسط مجله تایم در فهرست “صد نفری که دنیای ما را شکل دیگری بخشیده‌اند” قرار گرفت.
 • در سال ۲۰۰۷ در جشنواره ایرانیان آمریکا به عنوان “شخصیت ایرانی سال” برگزیده شد.
 • توسط مجله سن‌خوزه در فهرست “ثروتمندترین ساکنان کالیفرنیای شمالی” قرار گرفته است.
 • لقب “بازرگان سال” را از مجله فورچون دریافت کرده است.

 

بیشتر بخوانید: رمز موفقیت مارک زاکربرگ

 

کارهای خیر امید کردستانی

امید کردستانی در کارهای خیر فعال است.

به طور کلی امید کردستانی از کارهای خیر با اهداف پزشکی، بهداشتی، آموزشی، توانمندسازی اجتماعی و… حمایت می‌کند.

در زندگینامه امید کردستانی آمده است که او یکی از بنیان‌گذاران “بنیاد خیریه پارسا” است. این بنیاد در سال ۲۰۰۶ با ابتکار نوشین هاشمی و با کمک چند ثروتمند ایرانی-آمریکائی در شهر ردوود ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. بنیاد خیریه پارسا در امور فرهنگی، مالی، کارآفرینی و نیکوکاری فعالیت داشت اما متاسفانه به دلیل عدم استقبال جامعه ایرانی مستقر در آمریکا، در سال ۲۰۱۱ آن را جمع کردند.

به گفته کردستانی، تلاش‌های بشردوستانه او از این جهت است تا کلیشه‌های نژادی و فرهنگی که از گذشته، در میان دو کشور ایران و آمریکا وجود دارد را بشکند.

۱۲ حقیقت جالب درباره امید کردستانی

  • او از کودکی به کامپیوتر و تکنولوژی علاقه داشت.
  • زمانی که در شرکت اینتل کار می‌کرد تجربیات ارزشمندی به دست آورد و به واسطه همان تجربیات توانست گوگل را به موفقیت برساند.
  • امید نقش مهمی در بازاریابی گوگل داشت.
  • او یک مبتکر جهانی است زیرا ایده‌های نوآورانه و رهبری او منجر به گسترش خدمات گوگل در کشورهای مختلف شد و آن را به یک وب‌سایت جهانی تبدیل کرد.
  • دانش، تجربه و تخصص او فراتر از کار در شرکت گوگل است زیرا او همچنین به عنوان عضو هیات مدیره در شرکت‌های متعددی از جمله توییتر، وودافون و اسپاتیفای نیز خدمت کرده است.
  • به واسطه کارهای نیکوکارانه‌اش، زندگی افراد زیادی را تغییر داده و تاثیر مثبتی بر زندگی آن‌ها گذاشته است.
  • عاشق طبیعت است، از پیاده‌روی و وقت گذراندن در فضاهای سرسبز لذت می‌برد و به قدرت طبیعت درمانی برای شادابی ذهن و روح اعتقاد دارد.
  • به هنر و خلاقیت علاقه زیادی دارد و یکی از تفریحاتش رفتن به نمایشگاه‌های هنری است.
  • کمک‌های او به صنعت فناوری مورد توجه قرار گرفته و با جوایز متعددی از او قدردانی شده است.
  • در طول زندگی حرفه‌ای خود از فرصت‌های برابری برای همه و ترویج این فرهنگ حمایت کرده است.
  • به اعتقاد او، ویژگی مربیگری منجر به رشد شخصی و حرفه‌ای شده است.
  • او علاوه‌بر موفقیت‌های حرفه‌ای خود، یک مرد فداکار برای خانواده‌اش است.

کلام آخر

بر اساس زندگی نامه امید کردستانی دریافتیم که او از سال ۱۹۹۹ تاکنون، نقش‌های موثر و مختلفی در شرکت‌های مهمی چون گوگل و توییتر داشته است. داستان او به ما می‌آموزد که هرگز به حد وسط راضی نشوید و همیشه برای رسیدن به قله‌های موفقیت تلاش کنید.

به گفته یکی از بزرگان، خوش‌بینی و امیدواری به آینده، یکی از خصلت‌های مهاجرین است و این خصلت‌ها نقش موثری در موفقیت شغلی امید کردستانی داشته است.

منابع:


.topmeo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *