اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

شیراز,خیابان طالقانی ساختمان شفا
شیراز
youremail@yourdomain.com
09123235263
Follow Us

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

دو سه ماه مانده به کنکور و هیچی نخوندم! بهترین کار چیست؟

احتمالا زمانی که در حال خواندن این بخش هستید زمان زیادی تا کنکور نمانده است و دچار استرس و اضطراب شده اید. . به این علت که نتوانسته اید آنطور که دلتان می خواسته درس بخوانید. نتوانستید به مرور و جمع بندی دروس برسید. به این فکر می کنید که این یک ماه باقی مانده به کنکور را چیکار کنم؟چه درس هایی بخوانم؟ اگر نتوانم جمع بندی بکنم چی؟! و…

اما راه حل کسانی که برای کنکور دیر شروع کردند چیست؟ آیا برنامه ریزی برای یک ماه مانده به کنکور نتیجه ای می دهد؟ ممکن است عده ای برای کنکور دیر شروع کرده باشند. تا الان تلاش خاصی نکرده باشند و با خودشان بگویند 6 یا 7 ماه را از دست دادیم. در یکی دو ماه مانده به کنکور اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

آیا واقعا ماه های پایانی مانده به کنکور می شود معجزه کرد؟ آیا کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند شانسی برای موفقیت نسبی در کنکور دارند؟ قبل از اینکه نا امید شوید و از درس خواندن و تلاش کردن دست بردارید، لطفا صبر کنید. این قسمت را مطالعه کنید سپس تصمیم بگیرید!

میخواهم چند توصیه به شما بکنم که با استفاده از این توصیه ها یک ماه مانده به کنکور را با خیال جمع تری پیش ببرید و در نهایت به هدف دلخواه خودتان دست پیدا کنید.

به جزئیات گیر ندهید

اولین توصیه ما در یک ماه مانده به کنکور این است که لطفا به جزئیات گیر ندهید. بعضی از دانش آموزان در ماه آخر می گویند که پاورقی ها را بخوانیم؟! حاشیه ها را چیکار کنیم؟! فلان فرمول شیمی چی بود؟!

بیشتر سوالات در کنکور از متن اصلی کتاب است، نه حاشیه ها و پاورقی و بیشتر بدانید. یعنی هشتاد درصد سوالات کنکور متمرکز بر متن اصلی کتاب است. بنابراین از اصل ها و تنه کتاب سوال می دهند نه از شاخ و برگ ها.

در یکی دو ماه باقی مانده تا کنکور به جزئیات گیر ندهید. قسمت های اصلی کتاب را بخوانید. بعضی اوقات بچه ها میگویند: “سر جلسه کنکور فرمول های اصلی فیزیک رو فراموش کردیم.” بنابراین بیایید آن فرمول های اصلی را چند دفعه مرور کنید. در ماه آخر جزئیات هیچ کمکی به شما نمی کنند. پس لطفا روی این موضوع وسواس نداشته باشید.

 

 

فقط سوالات کنکور نه تالیفی

دومین اقدام برای نتیجه گرفتن در سه ماه مانده به کنکور، انتخاب هوشمندانه و مهندسی شده منابع کمک آموزشی است. در آخرین ماه های مانده به کنکور باید سوالات مباحثی را انتخاب کنید که مشابه سوالات کنکورهای گذشته باشد. همچنین مباحث کم حجم تر و درسنامه های خلاصه شده تری را مطالعه کنید. یعنی مباحثی که در زمان کم بتوانید آنها را سریع یاد بگیرید و تست های مهم آن را حل کنید.

برای نتیجه گرفتن در یکی دو ماه مانده به کنکور لطفا سوالات تالیفی را کنار بگذارید. فقط روی سوالات کنکور تمرکز داشته باشید. منابعی را انتخاب کنید که تست های سراسری بیشتری دارد. منبعی را انتخاب نکنید که تست های تالیفی آن بیشتر است. تست های تالیفی به درد کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند، نمی خورد. زیرا تست های تالیفی معمولا سخت تر و فراتر از کتاب درسی هستند و تنها 20 یا 30 درصد از آنها در کنکور می آید. 70 تا 80 درصد سوالات کنکور از اصل مطالب می آید.

مخصوصا سوالات کنکور ده سال اخیر. هر سال 20 الی 25 درصد سوالات از سوالات کنکور های سال های قبل است و تشابه زیادی دارند. باید ببینید که در ده سال اخیر چه سوالاتی دادند. آن سوالات را مرور کنید و در قالب آزمون از خودتان بگیرید. نکات آن را استخراج کنید. اگر جایی هم به مشکل خوردید و بلد نبودید، آن ها را پیدا کنید و یاد بگیرید

لطفا…

لطفا وقت خودتان را با سوالات تالیفی و خیلی عجیب و غریب تلف نکنید. مخصوصا اگر درس ها را تا حالا خیلی زیاد نخوانده اید. اما اگر درس ها را خوب مطالعه کردید و سوالات کنکور را هم چندبار مرور کردید، می توانید سراغ آزمون های تالیفی بروید. در غیر اینصورت وقت خودتان را با آزمون های تالیفی هدر ندهید.

در آخرین ماه های مانده به کنکور باید سوالات مباحثی را انتخاب کنید که مشابه سوالات کنکورهای گذشته باشد. همچنین مباحث کم حجم تر و درسنامه های خلاصه شده تری را مطالعه کنید. یعنی مباحثی که در زمان کم بتوانید آنها را سریع یاد بگیرید و تست های مهم آن را حل کنید.

 

در یک ماه مانده به کنکور فقط تمرکز خودتان را روی سوالات سراسری بگذارید

فاصله داشتن با هدف

دلیل عمده ای که خیلی ها در ماه های آخر دست از تلاش کردن برمی دارند، این است که احساس می کنند خودشان با هدفشان خیلی فاصله دارند. مثلا میانگین درصد هایشان در آزمون های آزمایشی 40% است و برای قبولی در رشته پزشکی به میانگین 70 یا 80 درصد نیاز است. یا رشته های مهندسی دوره روزانه تهران را می خواهند که باید درصد 65 تا 70 را داشته باشند. تصورات و باورهای غلط راجع به رتبه ها و درصد ها و رشته ها و دانشگاه ها باعث می شود، دلسرد و نا امید شوید. احساس می کنید با هدفتان خیلی فاصله دارید و دیگر درس خواندن در این زمان کم برای کنکور، نتیجه ای نخواهد داشت. همین نگرش است که باعث افت تلاش تان می شود.

بیایید درصد های قبولی چند داوطلب رشته تجربی ریاضی و انسانی را تحلیل کنیم. قبل از بررسی جزئیات کارنامه ها، این سوال مطرح می شود که آیا مثلا برای قبولی در رشته پزشکی به میانگین 80% برای دروس نیاز است؟

یک نکته مهم

نکته مهم در رابطه با درصد های دروس هر رشته ای این است، که میانگین وزنی دروس است که اهمیت بسیار بالایی دارد. نه اینکه درصد های عمومی را با هم جمع کنیم و تقسیم بر تعداد کنیم. بلکه درصد های هر درس را، هم اختصاصی و هم عمومی را، در ضریب آنها ضرب می کنیم و بعد تقسیم بر تعداد آنها می کنیم. اینگونه میانگین وزنی دروس بدست می آید.

کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند معمولا بهانه های مختلفی می گیرند! مثلا می گویند:” امسال درصدها فرق خواهد کرد! کنکور ما متفاوت خواهد بود! ” در صورتی که این اصلا این چنین نیست. اگر کنکورهای 10 سال اخیر را بررسی کنید، می بینید میانگین درصدها شاید فقط 5% بالا و پایین شده باشد. آن هم در 10 سال اخیر. پس بهانه آوردن در مورد این موضوعات، اصلا منطقی نیست. درست است دو سه ماه مانده به کنکور فشار بیشتری به شما می آورد و باید تلاش تان را چندین برابر کنید. اما اگر نگاه جدی تری داشته باشید و احساسات تان را از منطق جدا کنید، نتیجه نسبتا خوبی خواهید گرفت.

بررسی کارنامه ها

نمونه کارنامه رشته ریاضی:

اول دو کارنامه از رشته ریاضی را بررسی می کنیم. اولین داوطلب با رتبه 2400 رشته مهندسی مکانیک دوره روزانه دانشگاه خوارزمی قبول شده است. میانگین درصدهای دروس عمومی به ترتیب: ادبیات 36%، عربی 50%، دینی %37، زبان %36 است. میانگین وزنی دروس عمومی در مجموع 37% است. میانگین درصدهای دروس اختصاصی: ریاضی %44، فیزیک %66، شیمی 26% است. میانگین وزنی دروس اختصاصی در مجموع 47% است.

دومین داوطلب با رتبه 4200 رشته مهندسی معدن دوره روزانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر قبول شده است. میانگین درصدهای دروس عمومی به ترتیب: ادبیات40%، عربی %32، دینی %56، زبان %94 است. میانگین وزنی دروس عمومی در مجموع 50% است. میانگین درصدهای دروس اختصاصی: ریاضی%35، فیزیک %33، شیمی %22 که میانگین وزنی دروس اختصاصی 31% است. یعنی کلا 30% عمومی 50% اختصاصی.

نمونه کارنامه رشته تجربی:

اما چند نمونه هم برای رشته تجربی بررسی می کنیم. داوطلبی با رتبه 2400 رشته پزشکی بین الملل دانشگاه یزد قبول شده است. درصدهای این داوطلب واقعا عجیب است. عربی%49، دینی %69، زبان 73%، ادبیات %61. میانگین وزنی دروس عمومی 63% است. میانگین وزنی اختصاصی ها 45% است. زیست%45، ریاضی %47، فیزیک %48، شیمی %43 است. یعنی 63% عمومی 45% اختصاصی.

داوطلب دیگر تجربی با رتبه 3300 رشته مدیریت بازرگانی دوره روزانه دانشگاه شهید بهشتی قبول شده است. میانگین وزنی عمومی ها %65 و میانگین وزنی اختصاصی ها 35% است. یا داوطلب دامپزشکی روزانه خرم آباد با ادبیات%48، عربی%54، دینی %37، زبان %58. که 47% میانگین وزنی عمومی و زیست %38، ریاضی %32، فیزیک 24%، شیمی %37، که 35% اختصاصی می شود. رتبه این داوطلب در مجموع 5003 شده است.

نا امید نشوید

به طور کلی برای کسب رتبه زیر 200 یا زیر 100 باید میانگین درصدهای بالای 75 یا 80 را داشته باشید. اما همانطور که دیدید با رتبه 2400 رشته پزشکی بین الملل دانشگاه یزد هم می توان قبول شد. چگونه این اتفاق می افتد؟ 63% عمومی 45% اختصاصی. پس فکر نکنید چون برای کنکور دیر شروع کرده اید و فقط دو سه ماه مانده به کنکور، دیگر نمی توانید هیچ رشته ای قبول شوید. پس نسبت به هدفتان خیلی دور نیستید. در حال حاضر که وضعیت تان صفر نیست! حتی اگر صفر هم باشید، راهکارهایی در ادامه می گوییم، که چگونه بتوانید در دو سه ماه مانده به کنکور به درصد 40 برسید.

پس نا امیدی کار شیطان است. بسیاری از داوطلبان با شروع از اردیبهشت برای کنکور توانسته اند به رشته دلخواهشان برسند. درست است برنامه ریزی برای سه ماه مانده به کنکور رتبه دو یا سه رقمی برایتان نخواهد آورد! اما برای رسیدن به رتبه 2000 فاصله کمی دارید. فقط ممکن است چند عامل کوچک، مانع کارتان شود. که با برداشتن آنها و تلاش بیشتر، آنها را برطرف خواهید کرد. لطفا نا امید نشوید. شاید میانگین درصدتان در حال حاضر 30% باشد. در اینصورت فقط باید تلاش کنید تا به حداقل میانگین 50% برسید. با داشتن یک برنامه ریزی صحیح در دو سه ماه مانده به کنکور می شود 20 تا 25 درصد، میانگین درصدهای دروس را بالا برد

 

برنامه ریزی درسی

مهم ترین پیش نیاز موفقیت در یکی دو ماه مانده به کنکور، برنامه ریزی درسی حرفه ای و اصولی است. برنامه ریزی درسی برای ماه های آخر باید به گونه ای باشد تا از بیشترین ساعت ممکن برای مطالعه استفاده کنید. نباید مثل قبل بیرون رفتن ها، گشتن در شبکه های اجتماعی، تلوزیون دیدن و.. تکرار شود! کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند دیگر فرصتی بجز دو سه ماه مانده به کنکور برای جبران ندارند. پس باید در دو سه ماه آخر از زمان تان بیشترین استفاده را کنید.

روزی 13 تا 14 ساعت مطالعه را در برنامه ریزی درسی تان قرار دهید. باید مطالعه مباحث درسی را در برنامه، درست و اصولی تقسیم بندی کنید. همچنین به تعداد لازم مرور درس ها و حل تست های آزمون سراسری انجام شود. برای کمک گرفتن از مشاور تحصیلی جهت برنامه ریزی برای یکی دو ماه مانده به کنکور، می توانید با مجموعه پتانسیل تماس بگیرید. امیدواریم بتوانید از ماه های منتهی به کنکور به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. یادتان باشد ماه های آخر فرصتی طلایی برای جبران است پس شروع کنید و نا امید نباشید.

 

همایش شرکت کنید چه آنلاین و چه حضوری

سومین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که در یک ماه مانده به کنکور تمرکز خودتون رو روی همایش ها و کلاس های نکته و تست بگذارید. خیلی میتواند به شما کمک کند. اصلا در این موضوع خساست به خرج ندهید.

استفاده از همایش ها و کلاس های نکته و تست در یک ماه باقی مانده به کنکور، برای کسانی که از اردیبهشت برای کنکور شروع کرده اند و تا الان درصد زیر 25% تا 30% داشته اند، مناسب است. این کلاس ها برای این افراد می تواند خیلی مفید باشد. زیرا دبیر می تواند در زمان کوتاه، مطالب مهم را سریعا جمع بندی و مرور کند.

یک همایش درس ادبیات با یک استاد خوب میتواند درصد شما را 30 الی 40 درصد افزایش دهد. این همایش ها رو میتوانید به صورت حضوری و آنلاین شرکت کنید. اما حتما از همایش های مختلف مخصوصا در درس هایی که پایه قوی ندارید و ضغیف هستید استفاده کنید. در درس هایی که ضعیف هستید به شما کمک می کند تا یاد بگیرید و در درس هایی که قوی هستید باعث می شود شما بتوانید سریع تر درس ها را مرور کنید.

بنابراین در یک مانده به کنکور ببینید کدام اساتید همایش دارند و از آن همایش ها حتما استفاده کنید. درحال حاضر همایش های آنلاینی هست که می توانید از استاد های خیلی خوب با قیمت خیلی پایین استفاده کنید. در این زمینه یک تحقیقی انجام بدهید و حتما در این همایش ها یا کلاس های نکته و تست ثبت نام کنید .

 

در یک ماه مانده تا کنکور از همایش ها و کلاس های نکته و تست استفاده کنید

 

 

مطلب جدید نخوانید

نکته مهم دیگر این است که به هیچ وجه در ماه های آخر، مخصوصا یک ماه مانده به کنکور، هیچ مبحث جدیدی نخوانید. بهتر این است همان مباحثی را که قبلا خوانده اید، مرور کنید. خواندن دروس و مطالب جدید در ماه های آخر اشتباه بسیار بزرگی است. در ماه آخر طمع نکنید.

آن میوه هایی را که چیده اید بسته بندی و جعبه جعبه کنید. نگویید:” من 10 درصد مطالب رو نخوندم برم این مطالب رو بخونم.” شما 90 درصد مطالبی را که خوانده اید مرور کنید. همان مطالب بطور کامل برای شما جا بیفتد خیلی بهتر از این است که بروید سراغ آن 10 درصد و آن 90 درصد خوانده شده هم بیات شود.

این 90 درصد خوانده شده را هم مرور نکنید، بسیاری از این مطالب را نیز فراموش می کنید. بنابراین طمع نکنید. در ماه آخر تا جای ممکن مطالب جدید نخوانید. همان هایی را که خواندید مرور کنید. بودجه بندی را برای هر درس پیدا کنید و از مباحثی که بیشتر از آن ها سوال می آید روی همان مباحث متمرکز شوید. به هیچ عنوان وقت خودتان را روی مباحث جزئی و جدید و چیزهای عجیب و غریب نگذارید.

لطفا فقط همان مقداری را که خوانده اید مرور کنید. با این کار احتمال پاسخ صحیح دادن به تست های مباحث خوانده شده، بسیار بالاتر می رود. 90 درصدی را که خوانده اید بطور کامل مرور کنید اگر خیلی وقت اضافه داشتید روی مباحث جدید و باقی مانده وقت بگذارید و نگاهی به آن مباحث هم داشته باشید.

مطالعه گزینشی

نکته مهم دیگر که در یک ماه مانده به کنکور باید انجام دهید، مطالعه گزینشی است. برای مثال کسی که تا الان عربی را اصلا نخوانده است، نباید از قواعد آن شروع کند. یعنی اول باید سراغ تست های ترجمه برود. زیرا ترجمه ها مباحث مهم و پر تکرار عربی هستند. در هر درسی باید مباحث مهم و پر تکرار آن را که یادگیری شان نسبتا آسان تر است، پیدا کنید. برای این کار بهتر است از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید.

پس برای درس عربی باید از مبحث ترجمه شروع کنید. زیرا هم یادگیری آن آسان تر است هم اگر 20 تا 30 ساعت زمان بگذارید، می توانید کاملا بر آن مسلط شوید. آن وقت می توانید 8 تستی که از ترجمه در کنکور می آید را، پاسخ دهید. اگر بتوانید همه آنها را پاسخ صحیح دهید، در مجموع 32% به درصدتان اضافه خواهد کرد. پس باید گزینشی عمل کنید.

در یک مانده به کنکور مبحث جدید نخوانید

روحیه خودتان را حفظ کنید

توصیه آخر من به شما این است که لطفا روحیه خودتان را حفظ کنید. شما یا درس ها را خوانده اید یا نخوانده اید. از این دو حالت خارج نیست. اگر خواندید ماه آخر مرور کنید، از مشاورتون کمک بگیرید، آزمون ها رو دوباره بررسی کنید، به تسلط برسید، روی مدیریت استرس خودتون کار کنید.

اما اگر درس ها را نخواندید در ماه آخر ببینید چه مباحثی را می توانید بخوانید. با وقت کمی که دارید بیشترین نتیجه را بگیرید. از آن مباحثی که پر سوال است.

در نهایت حرص خوردن و استرس ندارد. کسی که خوانده آرامش خودش رو حفظ کنه چون با استرس نتیجه بهتر نمی گیرد. آرامش خودش را حفظ کند، درس هایش را مرور کند و سر جلسه آزمون بهترین نتیجه را میگیرد.کسی که تا الان هم نخوانده میتواند 20 الی 30 درصد روی درصدهایش بگذارد. می تواند خودش را از صفر به 20،25 برساند. ماکسیمم نتیجه ای که میتواند بگیرد و اشکالی هم ندارد. طبیعی است تا الان نخوانده اما این یک ماه آخر را هم هدر ندهد.

شب کنکور

یک ماه مانده به کنکور شب کنکور است. حتما یادتون میاد ما ممکن بود یک درسی را نخوانیم و شب امتحان دو روزه آن درس را می خواندیم و می بستیم. نمره 16 و 17 میگرفتیم و بعضی اوقات بالاتر. این یک ماه مانده به کنکور نیز به همین شکل است. 20،30 درصد بالاخره بهتر از 0 درصد است. نگوییم از سال بعد. حتی اگر سال بعد بخواهی پشت کنکور بمانی، باز از الان شروع کنید بهتر است. یک ماه جلوتری. نگویید:” در یک ماه چیزی نمیشود و اتفاقی نمی افتد.”. اگر کسی از یک ماه باقی مانده به کنکور استفاده نکند، از اون یک سال هم استفاده نمی کند. بنابراین قدر این وقت رو بدونید، از زمان خودتون استفاده کنید و از صمیم قلب براتون آرزو می کنم که بهترین ها برای شما اتفاق بیفتد.

موضوع: دو سه ماه مانده به کنکور و هیچی نخوندم-مشاوره تحصیلی و انگیزشی
نام فایل: قسمت 2 فصل 3 سریال #تاکنکور - دو سه ماه مانده به کنکور و هیچی نخوندم
فرمت محتوا: تصویری (ویدیو)
مخاطب: داوطلبان کنکور و دانش آموزان متوسطه
مدرس: علیرضا مطلبی

باکس دانلود
این مطلب هیچ محتوایی برای دانلود ندارد
مطالب مرتبط
محصول پیشنهادی

هدیه ویژه این مطلب

بحث و گفت و گو

 • f.z.a

  15 فروردین 1398

  از الان سه ماه تا کنکور مونده و من میخوام امسال بترکونم @=@

  پاسخ به نظر ایشان
 • Emilia

  19 فروردین 1398

  ممنون مفید بود

  پاسخ به نظر ایشان
 • تنها

  19 فروردین 1398

  عمومی جز عربی بقیه رو امادم. اختصاصی زیستو عالی انشاااااالله بالای ۹۰ بزنم. اما فیزیک صفرم. ریاضی فقط ۲۰ درصد. شیمی هم کم خوندم. دارم دیوونع میشم.
  توروخدا کمکم کنید.

  پاسخ به نظر ایشان
  • ★SINA★

   23 دی 1398

   دقیقا مثل منی.من ریاضیم صفر بود اما اگه یه مشاور خوب داشته باشی که خوب راهنماییت بکنه و فقط به فکر گرفتن پول نباشه موفق میشی و بقیه درصد خانم میاد بالاتر

   پاسخ به نظر ایشان
  • عامر محمدی

   24 اردیبهشت 1399

   سلام برا عربی ات پیچ میلاد ناصح زاده رو فالو کن فوق العاده اس
   فیزیک حقیقتا نمیدونم ولی برا ریاضیت برو تو کلاسینو استاد آریان حیدری(عشق)کلاسشو ثبت نام کن فوق العاده است هرچی بگم بازم کمه

   پاسخ به نظر ایشان
 • alireza

  25 فروردین 1398

  حدود سه ماه به کنکور مونده و مدرسه نمیرم ایا روزی 15ساعت بخونم میتونم رتبه زیر 3000بیارم؟

  پاسخ به نظر ایشان
 • maryam

  3 اردیبهشت 1398

  واقعا میشه تو این ۲ ماه و نیم مونده به کنکو ۹۸ رتبه ۳۰۰۰ یا ۲۰۰۰ بدست اورد؟
  وضعیتم صفره صفر نیست ولی خب خیلی خوبم نیست بیشتر درسا نصفو نیمه اس

  پاسخ به نظر ایشان
 • Minoo

  8 اردیبهشت 1398

  راجب بچه های انسانیم نظربدین
  فارغ التحصیلم با حدود ادبیات ۴۰
  دینی ۷۰
  عربی ۳۰
  زبان۳۰
  ریاضی ۴۰
  ادبیات اختصاصی ۴۰
  عربی اختصاصی ۳۰
  اقتصاد ۶۰
  فلسفه و منطق ۵۰
  علوم اجتماعی و جامعه ها ۷۰
  روان شناسی ۶۰
  اگ این دوماه و نیم خیییلی بخونم چ رتبه ای میارم

  پاسخ به نظر ایشان
  • مجید

   17 اسفند 1398

   سلام
   وقت بخیر
   تو کنکور سراسری چیزی نمونده کمکم کنین حداقل پرستاری قبول بشم
   متشکر

   پاسخ به نظر ایشان
 • Zahra

  10 آبان 1398

  سلام ریاضیتون روب بالای‌ط۶۰‌برسونین ۱۰۰۰تا۲۰۰۰میشین

  پاسخ به نظر ایشان
 • ﻣﺒﻴﻨﺎ ﻛﻮﺷﻜﻲ

  17 بهمن 1398

  ﺳﻼﻡ.ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ.ﻣﻦ ﺩاﻧﺶ اﻣﻮﺯ ﺳﺎﻝ ﺩﻭاﺯﺩﻫﻢ ﺭﺷﺘﻪ ﺗﺠﺮﺑﻲ ﻫﺴﺘﻢ ك ﺗﺎ اﻻﻥ ﻳﻚ ﺻﻔﺤﻪ اﻡ ﺑﺮاﻱ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻧﺨﻮاﻧﺪﻩ اﻡ.ﭼﮕﻮﻧﻪ اﺯ اﺳﻔﻨﺪ ﺗﺎ اﺭﺩﻳﺒﻬﺸﺖ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻢ ﺟﻤﻊ ﺑﻨﺪﻱ ﻛﻨﻢ و ﺭﺷﺘﻪ ﺧﻮﺏ ﻗﻴﻮﻝ ﺷﻢ

  پاسخ به نظر ایشان
 • S

  9 اسفند 1398

  سلام کنکوریای‌ گل
  کتابا جزوهاDVDهای کنکوری تجربی نظام‌قدیم(رشته یا نظام دیگ ای میتونن از مباحث مشترک استفاده کنن) مخصوصا جمع بندیاشونو دارم‌هر کسی‌نیاز داره پیام‌بده
  Sima_m_97@

  پاسخ به نظر ایشان
 • Sheyda

  19 اسفند 1398

  میشه یه مشاور واقعا عالی معرفی کنید

  پاسخ به نظر ایشان
 • Dr

  29 اسفند 1398

  سلام دعا کنید پزشکی قبول بشم دارم با ماکزیمم قدرت درس میخونم

  پاسخ به نظر ایشان
 • امیرحسین

  30 اردیبهشت 1399

  سلام من از هر درس حدود 40 درصد منابعشو کارکردم الان دیگه گیج شدم نمی دونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ به نظر ایشان
 • M

  24 خرداد 1399

  الان من زیستو نصفشو خوندم شیمیم درحد کنکور نخوندم بقیه ک دیگ هیچی چیکا کنم😓😓😭

  پاسخ به نظر ایشان
  • محدثه

   8 اسفند 1399

   سلام من تازه شروع کردم به درس خوندن و میخوام ک چهار کتاب تخصصی رو ۱۰۰بزنم و دین و زندگی ک عمومی هست میخوام ۱۰۰بزنم و تاریخ جغرافیا رو ۱۰۰بزنم نمیدونم چکار کنم😔😓

   پاسخ به نظر ایشان

شما هم در این درس مشارکت کنید

صفحه نخست

فروشگاه

وبلاگ

حساب کاربری