چند-گام-برای-درک-عمیق-از-توانایی-های-خود-برداریم-potansiel.com- Multi-step-to-understand-depth-of-power-of-your-pick
چند گام برای درک عمیق از توانایی های خود برداریم.
۲۷ آذر ۱۳۹۵
نمایش همه

مشاوره تحصیلی را از چه زمانی آغاز کنیم؟

مشاوره-تحصیلی-را-از-چه-زمانی-آغاز-کنیم-potansiel.com-Consulting-school-to-the-what-when-beginning-we

به نام خدا

مشاوره تحصیلی را از چه زمانی آغاز کنیم؟

 

زمانی که هدفی را برای خود انتخاب میکنید و میخواهید در راه رسیدن به آن هدف قدم بردارید انتخاب های گوناگونی پیشِ رو دارید، و به سوالات  بی شماری برخورد می کنید، یا با موانع و مشکلاتی مواجه می شوید که مسیر رسیدن شما به هدف را سد میکنند،حال شما دو انتخاب دارید،انتخاب اول اینکه با آزمون و خطا و امتحان راه های مختلف سعی در حل مشکل خود داشته باشید،یا اینکه از یک نفر که اسمش مشاور است برای حل مشکل خود کمک بگیرید،

حال فرض کنید می خواهید در آزمون بزرگی مثل کنکور شرکت کنید،شما به احتمال قوی بار اول،یا نهایتا بار دومتان است که با آن برخورد می کنید،شرایط مطالعه در کنکور و مسائل پیرامون آن با چند سال گذشته بسیار متفاوت است،در ضمن زمان شما نیز بسیار محدود است و به اصطلاح فرصت آزمون و خطا ندارید،شما باید همه تمرکز خود را روی مطالعه و درس خواندن بگذارید نه مباحث حاشیه ای که از شما زمان و انرژی میگیرد، یک مشاور تحصیلی با نشان دادن مسیر درست موفقیت به شما احتمال موفقیتتان را چندین برابر میکند.

مشاوره-تحصیلی-را-از-چه-زمانی-آغاز-کنیم-potansiel.com-Consulting-school-to-the-what-when-beginning-we

این روزها در خیلی از جاهایی که رفت و آمد دارید، یا با خیلی از آدم هایی که در ارتباط هستید؛ صحبت از مشاوره تحصیلی , مشاوره ازدواج؛ مشاوره خانواده و مشاوره های گوناگون می شنوید. این ازدحام هم خوب است , هم بد! ذهن آدمی را خسته می کند که بد است و خوب است چون ما را با مفهوم بالاتری به نام مشورت گرفتن آشنا می سازد. 

همه چیز را همگان دانند!

این ضرب المثل قدیمی خیلی کامل است. ما مشورت می کنیم تا از فکر دیگران استفاده کنیم. مشورت گرفتن ، یعنی شریک فکر دیگران شدن. علاوه بر این؛ در مشاوره های تحصیلی، با داشتن یک مشاوره تحصیلی خوب، مزایای فوق العاده ای به دست می آورید مثل:

می توانید وقتی که قرار است برای برنامه ریزی قرار دهید، به درس خواندن اختصاص دهید.

استرس و نگرانی شما برای کنترل برنامه ریزی تان را به شخص دیگری واگذار کنید.

حجم ذهنی آزادی بیشتری برای ضبط اطلاعات به دست آورید.

با روش های مطالعه جدید و کاربردی آشنا شوید.

برای خودتان یک روش درست با هدایت مشاوره تحصیلی خود انتخاب می کنید.

نقاط ضعف و قوت خود را می شناسید.

ذهن خود را پرورش می دهید.

باعث قوت قلب شماست که شخصی شما را حمایت روانی می کند.

و….

همین چند دلیل هم کافی است که یک مشاوره تحصیلی خوب را انتخاب کنید. یادتان باشد ، زمان تنها چیزی است که برگشت ناپذیر است. پس قدر فرصت هایی که دارید را خوب بدانید. 

مشاوره-تحصیلی-را-از-چه-زمانی-آغاز-کنیم-potansiel.com-Consulting-school-to-the-what-when-beginning-we

مشاوره برای مهارت آموزی چیست؟

ممکن است شما اطلاعات زیادی داشته باشید؛ اما معنایش این نیست که توانایی زیادی هم دارید. کسی که ساعت ها به مطالعه خلبانی می پردازد، نمی تواند مدعی توانمندی در خلبانی باشد و هواپیما را به دست بگیرد. در زندگی فردی، تحصیلی، حرفه ای، خانوادگی و اجتماعی نیز شاید ما اطلاعات زیادی به دست آورده باشیم؛ ولی برای اجرایی ساختن آنها، نیازمند پیوست کردن توانایی تازه ایم؛ تا بتوانیم از دانستنی های خودمان بیشترین سود را ببریم. یکی از دلایل مراجعه به مشاوره، مهارت افزایی در زمینه مطالعه، زندگی مسالمت آمیز با هم اتاقی، نحوه تعامل با دیگران، مدیریت زمان و مانند آن است که بخش زیادی از فعالیت های مشاوره ای را به خود اختصاص می دهد.

به چه کسی مراجعه کنیم؟

در نظام مشاوره، افراد به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

  1. ۱. راهنما؛ کسی که با داشتن اطلاعات مفید، می تواند در شفاف سازی مشکل و حل اولیه آن، به ما کمک کند یا تشخیص دهد که ما به چه تخصص و کارشناسی نیاز داریم.
  2. ۲. مشاور؛ کسی که تحصیلات تخصصی مشاوره و تربیتی دارد و در مسائل مشخصی مانند خانواده، تربیت، مهارت های تحصیلی، زندگی، ازدواج و… می توان به او مراجعه کرد.
  3. ۳. درمانگر؛ فردی که تحصیلات تخصصی روان شناسی بالینی دارد و می تواند به افراد مبتلا به افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال شخصیت و… کمک کرده، آنها را درمان کند.
این مطلب را هم پیشنهاد می کنیم  روش هایی برای سرعت درس خواندن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *