مرکز مشاوره تحصیلی پتانسیل
گفت وگویی با برترین های کنکور ۹۵
۷ آذر ۱۳۹۵
باهوش ترین انسان های زنده دنیا را بشناسیم.
۹ آذر ۱۳۹۵
نمایش همه

به دست آوردن رتبه زیر صد در کنکور سراسری!

به-دست-آوردن-رتبه-زیر-صد-در-کنکور-سراسری-potansiel.com-To-get-get-out-the-hundred-in-exam-wide

به نام خدا

به دست آوردن رتبه زیر صد در کنکور سراسری!

به-دست-آوردن-رتبه-زیر-صد-در-کنکور-سراسری-potansiel.com-To-get-get-out-the-hundred-in-exam-wide

وقتی مشغول درس خوندن و آماده شدن برای کنکور هستید، ناگهان فکر و ذهن شما درگیر رتبه ای که قراره به دست بیارید، رشته ای که قراره انتخاب کنید و اینجور افکار مزاحم و آشفته ای میشه که مانع تمرکز شما روی درست خوندن و انجام برنامه ریزی تحصیلی تون می شه!

چطور می تونیم افکار خودمون رو مدیریت کنیم؟ پاسخ این سوال رو پیش از این در یک مقاله به طور مفصل بیان کردیم. اما اینجا؛ الان و در هر حال حاضر می خواهیم به شما بگوییم چه کارهایی انجام بدید که رتبه ی زیر صد در کنکور سراسری بیارید.

ببینید دوستان، رتبه های خوب برای دانش آموزان تکالیفی است و رتبه های عالی برای دانش آموزان انگیزشی!

انگیزه در تحصیل، مهمترین عامل در موفقیت تحصیلی هر محصل به حساب میاد. 

کافیه قدرت ضمیر ناخودآگاه خودتون رو باور کنید تا بهترین ؛ عالی ترین باشید. 

کافیه خودتون رو ،توانایی هاتون رو باور کنید و بهترین باشید.

کافیه اراده کنید تا به بهترین نقطه ی ممکن در امور برسید.

به-دست-آوردن-رتبه-زیر-صد-در-کنکور-سراسری-potansiel.com-To-get-get-out-the-hundred-in-exam-wide

چند قدم مهم در اینجا پیشنهاد می شه. امیدوارم شما هم از اون دست محصلین جو گیر و ناگهانی نباشید که وقتی رتبه کنکور ( اون هم یک رتبه چند صد رقمی) رو در کارنامه کنکور امسال خودتون دیدید، بعد از کلی غمگین شدن و اشک ریختن، کارنامه رو بندازید کنار و بگید: سال دیگه بهترین رتبه رو می گیرم!!!

اگه اینطور باشید مطمئن باشید سال دیگه هم همین رتبه که نه؛ یک چند صد رقم بیشتر خواهید گرفت! چون احساسی با موضوع برخورد کردید. به جای این افکار و حرفهایی که هیچ پشتوانه و منطق نداره، کارنامه رو به دقت نگاه کنید. ببینید در چه درس هایی ضعف دارید. در چه درس های قوی هستید!

عموما محصلین ، در درس هایی که بهشون علاقه دارند، بهتر و موفق تر هستند. و درس هایی که به نوعی ازشون گریز دارند، بدشون میاد اصطلاحا!!! ضعیف تر عمل می کنند. 

همین جا توقف کنید. قرار نیست با سطح سلیقه ی شما ، درصدهای کنکور رو تنظیم کنند. پس منطقی باشید و جدا از احساسات تحصیلی و علائق شخصی خودتون، یک برنامه ریزی درست داشته باشید.

اگه برای برنامه ریزی مشکل دارید با یک مشاور تحصیلی تماس بگیرید. برای وقت خودتون احترام قائل باشید. وقتی زمان می ذارید ، هزینه می کنید و با یک مشاور صحبت می کنید، به تعهدات عمل کنید. خودتون رو با کلمات مهرآمیز برای تنبلی و اهمال کاری های همیشگی تون ، دلداری ندید!!!

این رو جدی می گم. تا وقتی با سیستم قبلی زندگی کنید، درس بخونید ، یک دور باطل دارید. مدام همون هستید که بودید! باید تغییر کنید.

از تغییر نترسید. اولین گام ها خیلی سخت اند. اما همیشه مهم ترین گام ها بودند . پس محکم! مصمم و البته جدی تصمیم بگیرید که تغییر کنید. زندگی اونقدر فرصت نمیده که شما بارها و بارها راه های تکراری رو ادامه بدید.

به-دست-آوردن-رتبه-زیر-صد-در-کنکور-سراسری-potansiel.com-To-get-get-out-the-hundred-in-exam-wide

افکار سمی و بازدارنده!

 

این مطلب را هم پیشنهاد می کنیم  زمانبندی ثبت نام وبرگزاری آزمونهای سال 1395

خیلی از بچه هایی که تصمیم به درس خوندن می گیرند، اول خوب پیش روی می کنند. اما همین که چند هفته از برنامه ریزی رو درست انجام دادن، یک نگاهی به عقب می ندازن. بعد تعداد روزهایی که تا کنکور مونده رو هم می شمرند ، اون وقت که می گن: 

“خب هنوز وقت هست!”

“حالا امروز رو بی خیال”

“یه امروز که طوری نمی شه اگه …”

حواستون به این افکار سمی و بازدارنده باشه! کافیه فقط یک روز! یک روز از این فکر پیروی کنید. مطمئن باشید دیگه از برنامه ریزی عقب افتادید. دوباره هم این فکر میاد سراغ تون ..سه بار هم.. چهار بار هم… و چشم باز می کنید می بینید زمان گذشته و کلی برنامه عقب افتاده دارید. بعد هم استرس و کلافگی و …

پس حواستون باشه. فریب فکرهای سمی رو نخورید. پیش برید. آروم و آهسته.

*یک پیشنهاد ویژه دارم. به جای اینکه فرصت سوزی کنید، و مدام در قید و بند عقربه های ساعت باشید که الان فرصت دارید باشه برای بعد! زمان های سوخته رو بازیابی کنید. اگه مجبورید برای کلاس های کنکور فاصله ای رو با مترو یا اتوبوس یا پیاده برید، یادداشت های کوچیکی رو آماده کنید و در فاصله رسیدن به مقصد مطالعه کنید. مرور کردن!  یا اینکه زمان هایی که قراره در یک نشست خانوادگی اجباری حضور داشته باشید، داشتن یک کتابچه کوچیک، می تونه خیلی خیلی در زمان بندی شما رو پیش ببره.

اینجوری فرصت های سوخته رو تبدیل به فرصت های قابل استفاده کردید.

مدیریت زمان و برنامه ریزی بعد از داشتن انگیزه تحصیلی، رازهای اصلی موفقیت هستند.

ما در کنار شماییم. همواره.

موفق باشید.

 

این مطلب را هم پیشنهاد می کنیم  روش کلی تست زنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *