اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

شیراز,خیابان طالقانی ساختمان شفا
شیراز
youremail@yourdomain.com
09123235263
Follow Us

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

6 باید و نباید در یک هفته مانده به کنکور!

 

دیگر به آخرین قسمت های سریال تا کنکور رسیده ایم. احتمالا زمانی که این بخش را مطالعه می کنید دیگر دو سه هفته به کنکورتان زمان باقی نانده است. در این بخش در رابطه با کارهای 3 هفته پایانی توضیحاتی ارائه می دهیم.

سه نباید مهم 

1- مبحث جدید نخوانید!

به جای اینکه در این موقعیت به مباحثی که نخوانده اید فکر کنید، مباحثی را که خوانده اید مرور کنید. به شما قول می دهیم مباحثی را که بلا خوانده اید کاملا یادتان نیست. شاید بخشی از ان ها را فراموش کرده باشید. بهتر است سریعا آنها را مرور کنید تا مبحث جدید بخواندی. لطفا طمع نکنید. به جای خواندن مباحث جدید و اینکه عرض آن را زیاد کنید، عمق آنها را افزایش دهید. روی مباحثی که خوانده اید عمیق شوید تا احتمال حل کردن تست های آن، بالاتر برود. اگر فرصت کردید تست های علامت دار را هم حل کنید.

2- با دوستان کنکور تان صحبت نکنید!

این یک نباید است. آنها یا از شما بیشتر درس خوانده اند یا کمتر. اگر کمتر خوانده اند باغث می شود شما مغرور شوید. با خود بگویید ایول به خودم. اگر بیشتر خوانده باشند باعث نابودی شما می شود. بعضی از این دوستان هم حرف هایی می زنند که واقعیت هم ندارد. مثلا از آنها می پرسیم درس خوانده ای؟ میگویند نه، اگر خوانده بودیم با تو حرف نمیزدیم. یا می گویند اگر تو یک کلمه خوانده ای من هم خواندم! این حرف ها هم مبهم است هم بی معنی. به طور کلی بهتر است با آنها صحبت نکیند. تا نه مغرور شودی و نه استرس تان بالا برود.

3- حسرت گذشته را نخورید!

بهتر است در این دو هفته فایل های مدیریت استرس را دوباره گوش دهید. تکنیک های آنها را انجام دهید. بدانید حسرت گذشته را خوردن هیچ دردی را دوا نمی کند. این دو هفته را طوری استفاده کنید تا به موفقیت نسبی که به میزان تلاش هایتان داشتید، برسید. اما احساس گناه و عذاب وجدان داشتن در این دو هفته هیچ کمیک به شما نخواهد کرد. نه تنها خیر آن نمی رسد بلکه شر هم می رساند. پس بهتر است حسرت گذشته را هم نخورید. بعد از کنکور که نتیجه آمد می توانید تصمیم بگیرید. بهتر است در این ایام اصلا اصلا اصلا به نتیجه فکر نکنید. تنها تلاش تان را کنید تا از خط پایان رد شوید. نتیجه ها در کارنامه ها مشخص خواهد شد.

 

3 توصیه و باید مهم:

 

4- مرور و تورق مباحثی که مسلط هستید

اولین توصیه این است که در هفته های پایانی به خصوص در یکی دو هفته آخر همه درس هایی را که تا الان مطالعه کردید را مرور و تورق کنید. مخصوصا دروس عمومی. در حد دیدن تیترها هم موثر است. یکبار سریعا مرور کنید. تا حافظه تان هم بخورد و اطلاعات قبلی بالا بیاید. فرمول های ریاضی و فیزیک را حتما مرور کنید. فکر نکنید بدیهی هستند. خیلی ها سر جلسه کنکور ممکن است آنها را با هم قاطی کنند. خیلی از بچه ها می گویند فرمول های هندسه مختصاتی یادمان رفته! پس حتما آنها را مرور کنید تا در جلسه کنکور دچار مشکل نشوید.

5- تنظیم تغذیه و خواب در ده روز پایانی

دومین توصیه منظم کردن ساعت خواب است. همچنین تغذیه خود را هم منظم کنید. زیرا در روز کنکورتان باید به موقع از خواب بیدار شوید. ساعت خوابتان از قبل باید درست شده باشد تا در روز کنکور دچار مشکل نشوید.

6- به دانشگاه فکر کنید نه کنکور!

سومین توصیه این است که در هفته های آخر به کنکور فکر نکنید به دانشگاه فکر کنید. کنکور وسیله رسیدن به هدف نهایی شما سات. به دانشگاه و رشته مورد علاقه تان. کنکور یک وسیله است. به هدف بعدی و نهایی آن فکر کنید. اینجوری استرس تان کمتر می شود. و دیگر فکرتان درگیر تراز و رتبه نخواهدشد. زیرا در ماه های اخر داوطلبان دائما در سایت های کانون سرچ می کنند که هر درصدی بزنند چه رتبه ای خواهند آورد؟! این کارها جز افزایش استرس برایتان هیچ چیزی نخواهد داشت.

آرزو میکنیم که بهترین ها برایتان اتفاق بیافتد. نتیجه تمام زحماتتان را در آزمون سراسری را ببینید. امیدواریم بهترین آزمونی باشد که تا الان داده اید. و حتی بهتر از آزمونهای آزمایشی تان باشد. این بخش را با صحبت دکتر علی شریعتی به اتمام می رسانیم:

چه دعایی کنمت بهتر از این که خدا پنجره باز اتاقت باشد

موضوع:

یک هفته مانده به کنکور - مشاوره تحصیلی و انگیزشی
نام فایل: قسمت 8 فصل 3 سریال #تاکنکور - یک هفته مانده به کنکور
فرمت محتوا: تصویری (ویدیو)
مخاطب: داوطلبان کنکور و دانش آموزان متوسطه
مدت زمان: 6 دقیقه 1 ثانیه
مدرس: علیرضا مطلبی

باکس دانلود
این مطلب هیچ محتوایی برای دانلود ندارد
مطالب مرتبط
محصول پیشنهادی

هدیه ویژه این مطلب

بحث و گفت و گو

شما هم در این درس مشارکت کنید

صفحه نخست

فروشگاه

وبلاگ

حساب کاربری