"/> به خودت بدهکار نشو! | موثرترین کلیپ انگیزشی کنکور برای افزایش انگیزه درس خواندن
اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

انواع خدمات ما:

گروهی و حضوری (به شکل همایش، کارگاه و دوره های آموزشی)
غیرحضوری و آنلاین (به شکل بسته های آموزشی و وبینار)
مشاوره فردی (به شکل حضوری، تلفنی و آنلاین)

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat
 . انگیزشی و الهام بخش  . کلیپ انگیزشی برای درس خواندن کنکوری ها | به خودت بدهکار نشو!
کلیپ انگیزشی درسی

کلیپ انگیزشی برای درس خواندن کنکوری ها | به خودت بدهکار نشو!

 

این بخش یک کلیپ انگیزشی درسی است. فرض کنید ساعت 12:30 روز جمعه 8 تیرماه است. از جلسه کنکور بیرون می آیید و به سمت خانه می روید. دوست دارید از مسیر حوزه تا خانه تان چه حسی داشته باشید ؟ دوست دارید وقتی پدر و مادرتان از شما می پرسند “کنکورت چطور بود؟” چه جوابی به آنها بدهید؟ دوست دارید وقتی دوستانتان از شما می پرسند “چطور دادی؟” چه چیزی به آنها بگویید؟ دوست دارید جواب تلفن های فامیل و آشنا را با خوشحالی بدهید؟ یا اینکه به خانواده تان بگویید هر کس که تماس گرفت بگویید من در خانه نیستم؟!

دوست دارید وقتی معلم و مشاور تحصیلی می پرسند “از کنکورت راضی بودی؟” چه جوابی به آنها بدهید؟ اصلا تمام این هار ا که کنار بگذارید، دوست دارید وقتی با خود خلوت می کنید چه چیزهایی در ذهن تان باشد؟ به خودتان بدهکار باشید یا بگویید تمام تلاش ام را کردم و نتیجه هر چیزی که بشود من راضی ام. دوست دارید به خودتان بدهکار شوید یا هیچ حسابی با خود نداشته باشید؟!

افزایش انگیزه برای درس خواندن

یک لحظه با خودتان فکر کنید. اگر همین روندتان را تا کنکور ادامه بدهید چه رتبه ای بدست خواهید آورد؟ دوست دارید زمانی که برای انتخاب رشته پیش مشاوره تحصیلی خود می روید چه صحبتی داشته باشید؟  بگویید با این رتبه ای که آوردم چه رشته و چه دانشگاهی بروم آینده بهتری دارد یا بگویید با این رتبه ای که آوردم اصلا می شود یک رشته خوب قبول شوم؟! دوست دارید تحت جبر انتخاب رشته کنید یا با خیال راحت هر رشته ای که می خواهید را انتخاب کنید؟

 

در این کلیپ انگیزشی کنکور می خواهیم تجارب جالبی را بیان کنیم. بعضی از پدر مادرها در حین جلسات مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی فرزندان شان می گویند: ما نتوانستیم یک رشته خوب قبول شویم. مجبور شدیم در بازار کار کنیم و درس نخوانیم. اما شما اشتباه ما را تکرار نکن. درس بخوان تا به چیزی که می خواهی برسی.

بعضی دیگر از پدر مادر ها از فرزندانشان می خواهند رشته پزشکی یا دندان پزشکی را بخوانند. چون خودشان نتوانسته اند در این رشته ها تحصیل کنند، می خواهند به زور فرزندانشان را به تحصیل در این رشته ها ترغیب کنند.

اما خود شما چه چیزی دوست دارید؟ دوست دارید چه جوابی به نسل بعد از خودتان بدهید تا مثل بعضی از پدر مادر ها حسرت نداشته باشید؟ آیا می خواهید برای فرزندان تان الگو باشید؟ یا زمانی که از شما پرسیدند چه شد که این رشته را انتخاب کردی در جواب آنها سکوت کنید و هیچ پاسخی نداشته باشید؟ به آنها بگویید رتبه ای که در کنکور کسب کردید به شما اجازه ادامه تحصیل در رشته بهتری را نداد؟ یا بگویید تلاش تان را کردید و در همان رشته ای که علاقه داشتید، موفقیت شدید؟

موضوع اصلی این کلیپ انگیزشی این است که “چگونه به خودت بدهکار نباشی؟”  یعنی زمانی که مسیری که طی کردید را مرور می کنید، بگویید اگر صد بار دیگر قرار بود این مسیر را طی کنم باز هم همین مسیر را انتخاب می کردم. کاری کنید که ایجاد انگیزه برای درس خواندن در شما شود.

در ایامی که در کشورمان زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد، در یکی از خبرگذاری ها عکس داوطلبی منتشر شد. فردی که بعد از زلزله در آن شرایط بحران زده از مسئولین هلال احمر خواسته بود کتاب های درسی اش را برایش بیاورند. مسوولین به او گفته بودند برای چه کتاب هایت را می خواهی در صورتی که مدرسه ها تعطیل هستند؟ او در جواب پاسخ داد: من پشت کنکوری هستم!

یک لحظه خودتان را با این داوطلب متعهد مقایسه کنید. احتمالا خانه این عزیز خراب شده است و ممکن است اقوام و آشنایانش هم در این واقعه فوت کرده باشند. قطعا مدرسه شان هم خراب شده و معلوم نیست معلمی باشد تا به او ادامه آموزش های درسی اش را بدهد. حتی وضعیت اسکان و خوراکش هم قطعا آشفته است. مکانی ندارد تا به راحتی در آنجا به مطالعه درسی اش مشغول شود و.. اما شما چه؟

قطعا برای شمایی که این بخش را مطالعه می کنید شرایط و وضعیت بهتری مهیاست. سقف بالای سرتان. حضور خانواده در کنارتان. وجود مدرسه و معلم. وجود شرایط مناسب درس خواندن برای کنکور. مسکن و خوراک مناسب و..

 

شاید شرایط ایده آلی که مد نظرتان است کاملا مهیا نباشد اما شرایط فعلی تان نسبت به آن داوطلب عزیز قطعا بهتر است. به قدری کافی است تا بتوانید یک رتبه معقول در کنکور کسب کنید.

داوطلب زلزله زده نگران آینده اش است. در وضعیت آشفته تلاشش را قطع نمی کند زیرا می خواهد به خودش بدهکار نباشد! او هر آنچه که در توانش است را انجام می دهد. زیرا به خودش و اهدافش متعهد است. شما چقدر به خودتان متعهد هستید و برای کسب موفقیت در کنکور تلاش می کنید؟

هنوز هم عده بسیاری از داوطلبان نیمه خالی لیوان را می بینند. آنها به پدر و مادرشان غر می زنند و از شرایط فعلی می نالند. همیشه پر توقع هستند و دیگران را مقصر می دانند. به دنبال بهانه تراشی های مختلفی اند تا بتوانند دلیل موفق نشدن شان را توجیه کنند.

نمی دانند که با این ترفندها تنها خودشان را گول می زنند. هیچ افزایش انگیزه ای برای کنکور نخواهند داشت و خودشان را از آینده ای درخشان محروم می کنند. از اینجا به بعد شمایید که باید برای خودتان بجنگید. تلاش کنید. برنامه ریزی کنید. از تمام امکانات خود بیشترین بهره را ببرید. بیل گیتس می گوید: ” اگر فقیر بدنیا آمدید تقصیر شما نیست اما اگر فقیر از دنیا بروید این تقصیر شماست”

در آخر، بعد از کنکور هر حسی که دوست دارید را باید از الان برایش تلاش کنید و آن را بسازید. روزهای خوب آمدنی نیستند ساختنی اند. باید آنها را بسازید و بدانید انتظار برای آمدن روزهای خوب یک رویا است. به جای بهانه تراشی برای شکست ها، باید صبر و تلاش کنید. برای موفقیت تان بجنگید تا به چیزی که می خواهید برسید. یادتان باشد:

بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

“مولانا”

[alertgreen text=”

موضوع: انگیزشی-مشاوره تحصیلی
نام فایل: قسمت یازدهم سریال #تاکنکور – به خودت بدهکار نشو!
فرمت محتوا: تصویری (ویدیو)
مخاطب: داوطلبان کنکور و دانش آموزان متوسطه
مدت زمان: 8 دقیقه و 21 ثانیه
مدرس: علیرضا مطلبی
” ]

 

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه پتانسیل استفاده نمائید.
کارشناسان آموزش و فروش پتانسیل آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

شماره تماس: 02144421132 | 02144620213

ایمیل: info@potansiel.com

مشاوران آموزشی

پتانسیل

پاسخگوی شما هستند

نظرات

 • هستی

  آبان ۲۸, ۱۳۹۶

  آقای مطلبی خیلی خوب بود ما هم خیلی برای زلزله زدگان کرمانشاه متاسفیم ای کاش من هم ذره ای از اراده ی اون دختر را داشتم

  پاسخ به نظر ایشان
 • علی رضا قلی زاده

  آذر ۲, ۱۳۹۶

  سلام و وقت بخیر.این قسمت بخشی از اشکالات من رو حل کرد… ممنون بابت مطالب مفیدتون.میخواستم در مورد شب خوندن و فواید و ضرر هاش صحبت بشه… چون من معمولا تا ۴ صبح درس میخونم… ممنون از لطف شما

  پاسخ به نظر ایشان
 • پیمان پاسبان

  آذر ۲, ۱۳۹۶

  ب نظر من این قسمت بهترین قسمت سریال کنکور بود چون ادم واقعا ب خودش میاد و کسیم ک بدونه هدفش چیه دیگه سعی میکنه راهشو درس بره
  اگه میشه یکم در مورد ساعت مطالعه و اینا و اینکه نوسان نداشته باشه و ساعت مطالعه مفید تو این زمان و ماه های بعد چقد باشه خوبه چقد باشه عالیه

  پاسخ به نظر ایشان
 • مهشاد

  آذر ۶, ۱۳۹۶

  سلام وقتتون بخیر. می خواستم بدونم دانشجویی که شبانه هست هم باید برا ثبت نام تو کنکور اول انصراف بده؟ ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ به نظر ایشان
 • محدثه

  آذر ۷, ۱۳۹۶

  عالیی بود عالی .دعای خیرمون پشت سر شماها هست
  فقط اگر میشه تو فصله جدید درمورد افزایش ساعته مطالعه اینکه چه جوری خوابمون رو تنظیم کنیم بیشتر برامون توضیح بدین

  پاسخ به نظر ایشان
 • زهرا

  اسفند ۱۶, ۱۳۹۶

  واقعا متشکرم نمیدونید چه کار بزرگی کردید در این سریال و بقیه ویدیوها،حتما شما دلسوز دانش آموزای کشور هستید

  پاسخ به نظر ایشان

نظرتان را بنویسید