اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

شیراز,خیابان طالقانی ساختمان شفا
شیراز
youremail@yourdomain.com
09123235263
Follow Us

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat
 . دسته‌بندی نشده  . بهترین آزمون آزمایشی

بهترین آزمون آزمایشی

«به تماشا سوگند و به آغاز کلام …»

یکی از دغدغه‌های داوطلبان در اوایل سال تحصیلی انتخاب آزمون آزمایشی مناسب است. متأسفانه و یا خوشبختانه هجمه‌ی تبلیغاتی و یا بهتر است بگوییم بمباران تبلیغاتی در این زمینه به این موضوع دامن زده و به سردرگمی دانش‌آموزان افزوده است؛ اما ما در این مقاله قصد ما، زیاده‌گویی، بدگویی و یا تبلیغات آزمون خاصی نیست بلکه هدف تحلیل و بررسی آزمون‌های آزمایشی و درنهایت کمک به شما جهت انتخاب راحت‌تر و بهتر می‌باشد.

مهم‌ترین ملاک‌های یک آزمون مناسب به شکل زیر می‌باشد:

 1. سطح سؤالات
 2. درصد تشابه سؤالات با آزمون سراسری
 3. خدمات جانبی
 4. جامعه آماری
 5. تعداد آزمون‌ها در طول سال
سطح سؤالات

می‌خواهم یک دیدگاه را بگویم که با دیدگاه اغلب دانش‌آموزان تفاوت دارد و آن این است که سطح سؤالات یک آزمون تقریباً هیچ تأثیری بر رتبه و تراز شما ندارد؛ زیرا اگر سؤالات سخت باشد، خب برای همه سخت است و همه درصدهایشان پایین می‌آید و اگر سؤالات آسان هم باشد خب میانگین درصد شرکت‌کنندگان هم بالا می‌رود و درنهایت بر روی تراز شما تأثیر زیادی نخواهد گذاشت.

اما نکته مهم در بحث سطح سؤالات در آزمون این است که اگر سؤالات یک آزمون بیش‌ازاندازه سخت باشد ممکن است در درازمدت روحیه‌مان را تضعیف کند و اگر سطح سوالات یک آزمون ساده و متوسط باشد برای ما توهم برتری بوحود می‌آورد و پس بنابراین سؤالات یک آزمون نه باید زیاد سخت باشد و نه بیش‌ازاندازه آسان. آزمون‌های قلم‌چی، گزینه 2 و گاج از سطح سؤالات مناسبی(متوسط رو به بالا) برخوردار می‌باشند.

درصد تشابه سؤالات با آزمون سراسری

هرساله مؤسسات مختلف که آزمون‌های آزمایشی برگزار می‌کنند اقدام به انتشار گزارش درصد تشابه سؤالاتشان با سؤالات آخرین آزمون سراسری می‌کنند؛ که شما می‌توانید با بررسی این گزارش یک پارامتر مهم را در تصمیم‌گیری خود شریک کنید. اگر بخواهیم صادقانه سطح سؤالات آزمون‌های مختلف را باهم مقایسه کنیم، سوالات آزمون گزینه 2 نسبتاً شبیه‌‌تر به کنکور می‌باشد.

خدمات جانبی

واژه‌ی خدمات جانبی کمی کلی است. اجازه دهید منظورم را شفاف‌تر به شما بگویم. خدمات جانبی یعنی: دادن سریع نتایج آزمون (بهترین حالت 6 ساعت بعد از برگزاری آزمون یعنی معمولاً بعدازظهر روز جمعه است)، نمودار گزارش پیشرفت شما، ارائه خدمات مشاوره‌ای، پشتیبانی منظم و پیگیری (البته به شرطی که به سماجت و بازاریابی زورکی برای محصولات دیگر تبدیل نشود!) و … . مؤسسات قلم‌چی و گزینه 2 دارای خدمات مشاوره‌ای قابل قبولی هستند.

جامعه آماری

خیلی از داوطلبان جامعه آماری را بسیار مهم‌تر از آن چیزی که هست جلوه می‌دهند. باید رک وپوست‌کنده بگویم جامعه آماری مهم هست اما نه آن‌قدر که شما فکر می‌کنید! چون درهرحال باید این واقعیت را بپذیریم که همه‌ی رقیبان شما در آزمون آزمایشی شرکت نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما درهرحال آزمون‌های قلم‌چی و سنجش از جامعه آماری بیشتری برخوردار می‌باشند.

تعداد آزمون‌ها در طول سال

برای داوطلبان فارغ‌التحصیل باید آزمون‌هایی منظم و بافاصله زمانی کم از آن‌ها گرفته شود تا هم منظم‌تر درس بخوانند و هم انگیزه‌شان افت نکند. آزمون‌های قلم‌چی از اول سال هر 2 هفته یک‌بار برگزار می‌شوند (به‌جز آزمون‌های دوران جمع‌بندی) که این برای داوطلبان فارغ‌التحصیل بهتر است؛ و برای دیگر داوطلبان توصیه ما استفاده از آزمون‌های گزینه 2 است، زیرا از فاصله زمانی آن در اوایل سال بیشتر است و هرچه به کنکور نزدیک‌تر می‌شویم، فاصله بین برگزاری دو آزمون کمتر می‌شود.

امیدواریم با مطالب این مقاله و گفتن مزایای آزمون‌های مختلف شما را در جهت تصمیم‌گیری بهتر هدایت کرده باشیم.

با شما تا اوج

 علیرضا مطلبی

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه پتانسیل استفاده نمائید.
کارشناسان آموزش و فروش پتانسیل آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

شماره تماس: 02144421132 | 02144620213

ایمیل: info@potansiel.com

مشاوران آموزشی

پتانسیل

پاسخگوی شما هستند

نظرات

 • فاطمه

  جولای 5, 2019

  سلام
  گفتین گاج سوالات استانداردی داره وگزینه۲سوالات نزدیک به کنکور.درنهایت کدوموانتخاب کنیم؟

  پاسخ به نظر ایشان

نظرتان را بنویسید