"/> افزایش انرژی مثبت برای درس خواندن - پتانسیل
اعتقاد ما این است که:

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

چه کمکی از دست ما بر می آید؟

تخصص ما آموزش و مشاوره در زمینه های تحصیلی، خانواده، سازمانی و بهبود فردی است.
ما قرار است به شما کمک که هم خودتان بهتر زندگی کنید و هم جهان را جای بهتری برای زندگی دیگران.

انواع خدمات ما:

گروهی و حضوری (به شکل همایش، کارگاه و دوره های آموزشی)
غیرحضوری و آنلاین (به شکل بسته های آموزشی و وبینار)
مشاوره فردی (به شکل حضوری، تلفنی و آنلاین)

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat

پتانسیل یعنی توانی که شما دارید ولی از آن استفاده نمی کنید و ما ایمان داریم که شما #پتانسیل را دارید پس موفق خواهید شد.

instagram Telegram aparat
 . دسته‌بندی نشده  . افزایش انرژی مثبت برای درس خواندن

افزایش انرژی مثبت برای درس خواندن

به نام خدا

افزایش انرژی مثبت برای درس خواندن

در مقاله پیش از این با عنوان –روش های مفید برای افزایش انرژی درس خواندن – به چند روش کوتاه ، اما موثر اشاره شد. در ادامه به چند راه کار برای افزایش انرژی مثبت فردی در هنگام تحصیل اشاره می کنیم.

20

 • برای مطالعه خود بازه‌های زمانی مشخص در نظر بگیرید. منظور این است که مثلاً 90 دقیقه درس بخوانید و 30 دقیقه استراحت کنید. اینکار موجب می‌شود که بتوانید یک ساعت و نیم بر روی درس خود تمرکز کنید و قبل از اینکه به خستگی و خواب آلودگی برسید، انرژی خود را تأمین خواهید کرد. در آن 30 دقیقه می‌توانید خوراکی‌های مفید بخورید و یا یک چرت کوتاه بزنید، اندکی حرکات کششی انجام دهید و چند نفس عمیق و ارام بکشید.
 • فکر نکنید که با نوشیدن قهوه در طول روز می‌توانید انرژی خود را بیشتر کنید؛ بلکه این انرژی از طریق نوشیدن آب و آب میوه‌های تازه بهتر تأمین شده و اثر آن ماندگارتر خواهد بود.
 • تماشای تلویزیون را به حداقل برسانید و به جای آن می‌توانید ساعتی را در طبیعت بگذرانید و پیاده روی کنید
 • با دوستانی معاشرت کنید که علاوه بر اینکه با شما هدف یکسانی دارند، به هدف و برنامه ریزی درسی روزانه شما احترام بگذارند، افراد خوش بین و انرژی بخشی باشند و شما را تشویق کنند.
 • بر روی میز تحریر خود یک گلدان گل طبیعی قرار دهید تا هر روز شاهد رشد آن باشید. می‌توانید جملات مثبت را نیز بر روی کاغذ بنویسید و در معرض دید خود بگذارید. بهترین جملات، جمله‌ای است که خودتان به خودتان می گویید و بیانگر آرزویتان است. برای مثال قبولی در کنکور برای من آسان است.
 • ورزش را فراموش نکنید.
 • بهانه گیری ممنوع : آیا اگر از سخت بودن درسی اعتراض کنید، آن درس آسان می‌شود؟ آیا شما می‌توانید ضریب اهمیت دروس در کنکور را تغییر دهید یا مثلاً یک درسی را حذف کنید؟ آیا اگر روزانه بهانه بگیرید و موجب ناراحتی خود و اطرافیانتان شوید می‌توانید تاریخ امتحانات و یا کنکور را تغییر دهید؟

بهانه گیری را فراموش کنید و واقعیت‌ها را بپذیرید و به جای غر زدن، انرژی خود را به این موضوع معطوف کنید که چگونه می‌توانید در بهترین شرایط با این واقعیت ها مواجه شوید؟ چگونه می‌توانید در درسی که برایتان سخت است پیشرفت کنید یا چگونه می‌توانید بر درسی که دارای ضریب بالاتری است مسلط شوید؟

21

 • مثبت بیندیشید.

انسان به طور طیبیعی به اتفاقات منفی می‌اندیشد. اکثر دانش آموزان به این فکر می‌کنند که شاید در کنکور قبول نشوم اما چند درصد واقعاً این جمله را باور کرده‌اند ” من می‌توانم در کنکور قبول شوم “

اغلب نگران اتفاقاتی هستیم که شاید هیچ وقت اتفاق نیفتد. پس عقل حکم می‌کند که مثبت بیندیشیم. نگرش مثبت و منفی هر کدام عملکرد و کیفیت زندگی فعلی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اما چه تاثیری؟

قطعاً افکار منفی که ناشی از استرس بیهوده هستند، تأثیر مثبتی نخواهند داشت.

 • وقتی مطالعه را شروع کردید فقط به درس خواندن فکر کنید. اگر افراد دیگری در محیط منزل شما مشغول صحبت هستند، شما چرا باید حرف‌های آنها را در مغز خود تجزیه و تحلیل کنید؟! می‌توانید از هندزفری استفاده کنید، تا صداهای محیط را واضح نشنوید و بتوانید با تمرکز به کاری که در حال انجام دادن آن هستید، فکر کنید. اگر در هنگام در س خواندن یادتان افتاد که انجام کاری را فراموش کرده اید فقط کافی است آنرا بر روی یک کاغذ یادداشت کنید تا ذهن شما از پرداختن به این موضوع رها شود. قطعاً بعد از پایان مطالعه، کار ناتمام و فراموش شده خود را انجام خواهید داد.
 • عبادت، مراقبه و یاد خداوند یک راه مفید همیشگی برای افزایش انرژی و تقویت روحیه است.
 • به اهداف برتر خود بیندیشید، قطعاً بزرگترین هدف شما قبولی در کنکور نیست، به بعد از آن بیندیشید. سعی کنید موفقیت خود را تا ده سال آینده تصور کنید. یک چشم انداز طولانی برای خود داشته باشید.

انرژی بیشتر برای شرکت کردن مجدد درکنکور

نکاتی قابل توجه برای دانش آموزانی که می‌خواهند برای بار دوم در کنکور شرکت کنند:

اگر قبلاً در این آزمون شرکت کرده‌اید و نتوانسته‌اید موفق شوید و اکنون برنامه ریزی درسی جدیدی برای رسیدن به هدف خود دارید، علاوه بر اینکه رعایت کردن تمامی موارد گفته شده می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی واقع شود، یک واقعیتی وجود دارد که باید آن را بپذیرید و آن هم زمانی است که گذشته و غیر قابل بازیابی است.

اول از همه به شما تبریک می گوییم؛ زیرا اکنون که مجدداً برنامه ریزی کرده‌اید، نشان می‌دهد که گذشته را پذیرفته و از آن رد شده‌اید. اینکه سال پیش در کنکور شرکت کردید و به هر دلیلی قبول نشدید، باید از شما شخصی با تجربه ساخته باشد که اکنون با آگاهی بر کاستی‌ها و ضعف‌هایش سعی در برطرف سازی آنها خواهد داشت. به جای اینکه افسوس زمان از دست رفته خود را بخورید سعی کنید از زمانی که اکنون دارید، بهترین استفاده و بهره را ببرید و این یعنی یک فرصت فوق العاده برای دانش آموزی فوق العاده.

آینده‌تان را در دست بگیرید و سعی کنید آن را آنگونه که می‌خواهید بسازید، شما اکنون انرژی و قدرت تغییر آینده خود را دارید ولی قدرت تغییر گذشته را هرگز نخواهید داشت؛ زیرا زمان باز نمی‌گردد.

 

مشاوره آموزشی رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه پتانسیل استفاده نمائید.
کارشناسان آموزش و فروش پتانسیل آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند فرم زیر را تکمیل کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

شماره تماس: 02144421132 | 02144620213

ایمیل: info@potansiel.com

مشاوران آموزشی

پتانسیل

پاسخگوی شما هستند

نظرتان را بنویسید