چگونه از درس خواندن لذت ببریم ؟ بخش اول – قسمت۷ فصل۲ سریال تا کنکور

1+

موضوع: لذت بردن از مطالعه -مشاوره تحصیلی
نام فایل: قسمت ۷ فصل ۲ سریال #تاکنکور - چگونه از درس خواندن خسته نشویم بخش اول
فرمت محتوا: تصویری (ویدیو)
مخاطب: داوطلبان کنکور و دانش آموزان متوسطه
مدت زمان: ۱۶ دقیقه ۷ ثانیه
مدرس: علیرضا مطلبی

قسمت هفتم فصل دوم سریال #تاکنکور

به نام خدا سلام.همیشه  این موضوع برای من سوال بوده به عنوان یک معلم و یک مشاور،که چرا در دوران تحصیل ما،بیعنی این ۱۲ سال مدرسه و بعدش در دوران لیسانس و بعد در دوران فوق لیسانس کسی نیومد به ما بگه که چجوری از درس خوندنمون لذت ببریم.چرا کسی نیومد به ما بگه که شمایی که ۱۲ سال قراره توی این مدرسه باشی که نصف این زمان رو در خود مدرسه هستی،یعنی ۶ سال مفیدی که در داخل خود مدرسه هستی،و بعدش هم که توی خونه هستی داری برای مدرسه درس میخونی،چجوری بیای از این زمانت و بهترین سال های عمرت لذت بیشتری ببری. چجورسی با علاقه بیشتری درس بخونی.چجوری ما تو رو فقط به خاطر نمرات امتحان نترسونیم و بشونیمت سر کتاب درس. هیچ کسی به ما نگفت متاسفانه که چجوری میتونیم این کار رو بکنیم و علاقه خودمون رو به یادگیری مطالعه و درس خوندن بیشتر کنیم.

ولی  این موضوع برای خود من همیشه دغدغه و سوال بود تا اینکه در رابطه با این موضوع تحقیق کردم و مطالعه کردم و روش هایی رو یاد گرفتم و اون هارو تست کردم و در نهایت میخوام اون روش ها رو در این قسمت و قسمت بعدی سریال تاکنکور به شما عزیزان آموزش بدم. اگر دقت کرده باشید در مصاحبه رتبه های برتر این رو می بینید که میگن ما درس خوندن رو دوست داشتیم،ما علاقه زیادی به درس خوندن داشتیم پس بنابراین اگر ما علاقه به یادگیری و درس خوندن رودر خودمون بالا ببریم احتمال کسب موفقیت حتی در کنکورمون هم بالاتر میره. پس اگر به دنبال افزایش لذت مطالعه و یادگیری هستید این قسمت و قسمت بعدی رو از دست ندید. با من همراه باشید

یه اصطلاحی معمولا هست که میگن وقتی یک نفر لیسانس اش رو گرفت دیگه فارغ التحصیل شده یک نفر فوق لیسانس اش رو گرفته دیگه فارغ التحصیل شده دکتری گرفت دیگه کامل فارغ التحصیل شده! این فارغ التحصیلی یعنی چی؟ یعنی فراغت از تحصیل. یعنی عزیز من دیگه تو نیاز نیسا اصلا یاد بگیری.یه سوال از شما می پرسم آیا مثلا من تا ۲۳ سالگی  یا ۲۵ سالگی یا ۳۰ سالگی حتی، رفتم مدارک دانشگاهی ام رو گرفتم و تموم شده آیا دیگه بعد از اون نیاز به یادگیری ندارم؟ آیا دیگه همه چیز رو به من آموزش دادن؟ آیا تمام مهارت های زندگی رو می دونم؟ آیا تمام مهارت هایی که توی کارم لازم دارم رو می دونم؟ آیا علم از اون به بعد دیگه پیشرفت نمیکنه، از اون زمانی که من مدرکم رو گرفتم؟ خیلی خنده داره واقعا. من تصمیمی که خودم گرفتم توی زندگی ام اینه که میخوام تا آخر عمرم دانشجو باشم. یعنی اصلا اصطلاح فراغت از تحصیل رو از دایره لغاتم پاک کردم. دوست من اگر میخوای پیشرف کنی باید همیشه در حال یادگیری باشی.همیشه به دنبال کسب علم و مطالعه باشید. این شعار نیست که مندارم میگم می دونی چرا چون ببین تو فردا مثلا ازدواج میکنی،یا ممکن ازدواج کرده باشی،بچه دار میشی، اینکه بدونی با همسرت چجوری برخوورد کنی یا بچه ات رو چجوری تربیت کنی توی شغلت میخوای پیشرفت کنی و کسب درآمد بیشتری داشته باشی نباید یادگیری داشته باشی؟ نباید به روز باشی؟

پس بنابراین همیشه باید به دنبال دانش باشی به شکل حرفه ای و اگر ما از یادگیری و مطالعه بدمون بیاد همیشه در حال سکون می مونیم و گاهی اوقات هم سقوط می کنیم.

پس بنابراین نباید اینجوری فکر کنیم که نه من دیگه بعد از اینکه مدرک لیسانسم رو گرفتم یا دکتری رو گرفتم یا حتی تخصص ام رو گرفتم دیگه بعد از اون نمیخوام ادامه تحصیل بدم. شمتا بزرگان رو ببینید مثل پروفسور سمیعی،در رشته خودش همیشه به روز هستو تحقیق میکنه تجربه کسب میکنه و همیشه علاوه بر اینکه استاد هست شاید یک شاگرد خوب هم باشه که کسی که از اون توی یک زمینه خاص حتی میره و یاد میگیره. ما از حضرت علی علیه السلام که بالاتر نیستیم میفرمایند اگر کسی به من یک کلمه بیاموزد من را تا آخر عمر بنده خودش کرده. امیر المومنین این حدیث رو فرمودند ما که دیگه جای خود داریم. پس بنابراین ما باید یادگیری و مطالعه رو جزء برنامه های خودمون قرار بدیم. این یک حاشیه کوچک بود که دیدتون رو کمی عوض کنم نسبت به یادگیری و بعد بریم سراغ روش های افزایش تست زنی …

برای دریافت آموزش ها و مقالات سایت و همچنین تخفیف های شگفت انگیز ایمیل خود را وارد کنید:

Newsletter signup

لطفا کمی صبر کنید....

ممنون از عضویت شما

شما هم به خانواده

چند هزار نفری

پتانسیل بپیوندید.