چطور می توانم مسیر زندگی خود را تغییر دهم؟

به نام خدا

خیلی از ما در زمان هایی از زندگی ، وقتی که فکر می کنیم بخشی از انتخاب های زندگی مون رو اشتباه انجام دادیم، یا بخشی از تصمیم گیری هامون درست نبوده و نتونستیم به اهداف خودمون برسیم، نیاز به تغییر رو در خودمون احساس می کنیم. این اتفاق ِ خیلی خوب، برای کسانی می افته که باور دارند هنوز فرصت زندگی ِ خوب داشتن و تغییر رو دارند! پس اگه شما هم جز اون دسته از انسان هایی هستید که به دنبال تغییر در مسیر زندگی خودتون ، به دنبال راه های موفقیت و البته درست می گردید، به شما پیشنهاد می کنم به تکنیک تلقین کمی بیشتر دقت کنید. 

مرکز مشاوره تحصیلی پتانسیل

این تکنیک، شیوه ای برای آگاهی و بالا بردن سطح کیفیت رفتار ضمیر ناخودآگاه شماست که باعث میشه شما بتونید از کلمات موثر کمک بگیرید و به اهدافتون برسید. کمی باید دقت داشته باشید و صبوری شرط مهم این موضوع هست. هیچ تلقینی با یک بار گفتن و یا یک بار خواستن انجام نمیشه. تلقین یعنی تکرار- تکرار … و تکرار … که نتیجه اش معجزه است! 

پس هموازه صبور باشید. با باور خودتون و توانایی هاتون همراه من باشید.

 man-in-sky 

بد نیست که درباره تلقین بیشتر بدونید:

کاشف تلقین به خود، دانشمندی فرانسوی به نام امیل کوئه است. او قدرت تلقین  را کشف کرد.

emile-coue

 

داستان کشف تلقین :

یک روز پسر ۱۳ ساله او دیر از خواب بیدار می شود و بدین جهت مورد سرزنش و برخورد شدید پدر قرار می گیرد. عصر آن روز وقتی پسر کوئه از مدرسه به خانه بر می گردد؛ امیل متوجه می شود که هنوز اثر صحبت های صبح در چهره پسر مشخص است. مدتی بعد مجدد این ماجرا تکرار شد تا اینکه جرقه ای در ذهن کوئه پدید آمد .

او از خود این سئوال را پرسید که چرا اثر تنبیه یا تشویق از صبح تا عصر همان روز باقی می ماند. پس از تحقیق و آزمایش بسیار در این خصوص به این نتیجه رسید که انسان ها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از خواب و به همین مقدار قبل از خواب رفتن در شرایطی قرار می گیرند که هر نوع فکر حرف و تصویری را که در رویا یا واقعیت با ان مواجه شوند در طول روز عینا برای خود شبیه سازی می کنند.

همه افراد نوع بشر، قبل و بعد از خواب به حالت رخوت و خواب الودگی هیپنوتیزمی وارد می شوند؛ در این وضعیت پذیرش افزایش می یابد.

کوئه توضیح می دهد که شخص در حالت هیپنوز نباید بخوابد بلکه باید تنها خواب آلود باشد. رمز هیپنوتیزم این است که فرد فقط و فقط خواب آلودگی داشته باشد. از آنجا که نسل بشر هنگام صبح که از خواب بر می خیزند دچار رخوت و خواب آلودگی اند، پس بهترین زمان ارائه تلقین های صبح زود می باشد.
اولین اصل در تلقین امیل کوئه خواب آلودگی است.
دومین اصل در تلقین امیل کوئه آرامش عضلانی است.
سومین و مهمترین اصل تلقین امیل کوئه تمرکز فکری و خلا ذهنی است که در اصل کانونی کردن ذهن است؛ فقط و فقط بر روی یک موضوع ویژه.
امیل کوئه پس از تحقیق و آزمایش یر روی افراد و حالات گوناگون آنان به این نتیجه رسید که این سه حالت پیش از بیدار شدن از خواب به انسان دست میدهد چرا که در صبح هنگام انسان هم خواب آلود هم رلکس و هم در حالتی از تمرکز فکری و ذهنی میباشد. پس از اعلام این نتیجه روز به روز به مشتریان و بیماران امیل کوئه اضافه شد ، او هر روز بیماران را در سالنی جمع می کرد و به آنها آموزش میداد که چگونه در ضمیر ناخودآگاه خود نفوذ کنند و تلقین های عملی و کاربردی لازم را بر لوح ضمیر نفس یا خویشتن خویش نقش زنند. او می گوید : مهم این است که تلقین ها وارد ناخودآگاه شوند؛ بعد از آن دیگر کاری نکنید بلکه منتظر معجزات درمانی باشید .
روش های کوئه در دهه ۱۹۲۰ شهرتی جهانی پیدا کرد مخصوصا جمله ابدایی او :


‍‍
من هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می شوم


امیل کوئه پرده از بزرگ ترین راز قرن در خصوص هیپنوتیزم برداشته و بیان کرد که قدرت، عامل ایجاد یک حالت هیپنوتیزمی نیست بلکه مهم تر از آن مشارکت، همکاری و پذیرش بی چون و چرای تلقین های از طرف آزمودنی می باشد و همچنین عقیده دارد که هیپنوتیزم چیزی نیست جز مجموعه ای از تلقین به نفس و تلقین به نفس نیز در اصل همان هیپنوتیزم می باشد.
اگر اندیشه ای برای مدت مدید در ذهن باقی بماند فرد آن را واقعی فرض کرده و حاضر نیست هیچ گونه مطلبی بر خلاف آن را قبول نماید. از دید روان شناسی هرگاه افراد نوع بشر تمام ظرفیت فکری خود را بر روی عقیده ای متمرکز سازند و هر روز بر وسعت دامنه آن بیافزایند این اعتقاد آن شخص در جهان بیرون جنبه واقعی پیدا خواهد کرد.

قوانین کوئه:

کوئه پس از گذشت حدود ۲۰ سال تحقیق در خصوص تلقین های هیپنوتیزمی به قوانین سه گانه زیر دست یافت:
۱٫  قانون توجه و تمرکز : زمانی که ذهن در مدت مدیدی بر روی موضوعی متمرکز شود آن موضوع بتدریج جنبه واقعی پیدا می کند.
قانون اثر متضاد : مادامی که در خیال خود ببینید که قادر به انجام کاری نیستید با تلاش بیشتر موفقیت کمتری کسب می کنید. به عبارت دیگر تفکر منفی + کوشش بیشتر = موفقیت کمتر.
۳٫ قانون اثر احساسی عاطفی : پندار قویتر از تلقین است. به عبارت دیگر زمانی که یک تلقین از روی اشتیاق و احساسهای عاطفی درون باشد و همراه با تصاویر ذهنی باشد. این تلقین قویتر از سایر افکار و القائات ظاهر شده و بر دیگر افکار غلبه پیدا می کند.
تلقین چیست؟
تلقین همانند بذری است که در خاک وجود انسان ها کاشته میشود. اگر به موقع به آبیاری و باغبانی آن بپردازیم، از آن دانه کوچک کم وزن درخت قطور و تنومندی ایجاد خواهیم کرد که با بالا رفتن از آن درخت از فراز قله های موفقیت خواهیم گذشت. تلقین همانند تیغ جراحی است که تنها افراد متخصص بهترین بهره برداری را از آن به عمل می آورند.
اگر تلقین به نفس در مدت زمانی طولانی مثلا چند ماه (۳ الی۴) ادامه داشته باشد بعد از تاثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه بصورت خودکار، ناخودآگاه در پی بدست آوردن موارد ذکر شده در تلقینات بر می آید؛ در آن موقع زمانی است که اعجاز ناخودآگاه را میبینیم.

من هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می شوم

این رو مطمئن باشید که تلقین قدرتی داره که میتونه از شما انسان دیگری بسازه میتونه شخصیت وجودتون رو که سالهای دراز شکل گرفته رو در مدتی کم چنان تغییر بده که باعث تعجب همگان بشه و میتونه شما رو به جائی از قله های موفقیت برسونه برای دیگران باور نکردنی باشه و اینو بدونین که:
تلقین یکی از مهمترین مهمترین و مهمترین رموز موفقیت است. “

sad-and-happy

شروط به نتیجه رسیدن تلقین 

شش شرط وجود داره که شما باید این ها رو دونه به دونه رعایت کنین که عبارات به نتیجه برسد. همین جوری نیست که شما راه برین و بگید “من روز به روز به موفق تر می شوم” و منتظر باشید تا همه چیز خوب و بهتر بشه. باید این شش شرط رو هم به خوبی در نظر بگیرید:

۱) نگهداری
۲) تکرار
۳) عدم حساسیت
۴) عدم نگرانی
۵) تطابق حالات فیزیکی بدن و چهره با خواسته ی درونی
۶) تصویر سازی ذهنی

سوره ی اسراء آیه ی ۵۳:
“ای پیامبر بندگانم را بگو که همیشه سخنان بهتر و نیکو را بر زبان بیاورند”
همیشه!

 

بخوانید  5 پیشنهاد برای مطالعه و یادگیری بهتر

برای دریافت آموزش ها و مقالات سایت و همچنین تخفیف های شگفت انگیز ایمیل خود را وارد کنید:

Newsletter signup

Please wait...

ممنون از عضویت شما

شما هم به خانواده

3000 نفری

پتانسیل بپیوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*