موفقیت تحصیلی چطور بدست می آید؟

مرکز مشاور تحصیلی پتانسیل

به نام خدا

موفقیت تحصیلی چطور بدست می آید؟

شاید شما هم از آن دسته کسانی هستید که برای موفقیت در زندگی خود راه تحصیل را انتخاب کرده اید.

طی کردن این مسیر مثل خیلی از راه های دیگر رسیدن به موفقیت ابزار و شرایطی نیاز دارد که باید آنها را فراهم کرد. اولین گام و مهمترین چیزی که می تواند در هر مسیری تاثیرگذار باشد تعیین هدف است.

کشف-قدرت-درون-برای-دستیابی-موفقیت-potansiel.com-Discover the-power-through-to-achieve-success

باید بدانیم چیزی که به اسم موفقیت  می خواهیم به دست بیاوریم چیست؟

شناخت هدف و داشتن تصویری روشن از آن  به ما کمک می کند که بتوانیم نقشه بهتر و مطمئن تری برای رسیدن به آن ترسیم کنیم.

داشتن هدف، برای طی کردن مسیر انگیزه ایجاد می کند و داشتن انگیزه مهمترین دارایی برای رسیدن به موفقیت است. توجه داشته باشید که اهداف، خود می توانند کوتاه مدت یا بلندمدت باشند. تقسیم این اهداف در قالب کوتاه مدت و بلندمت به زمانبندی تعیین شده برای رسیدن به آنها بستگی دارد.

به عنوان مثال هدف شما رسیدن به تحصیلات عالی ست که این یک هدف بلندمدت به حساب می آید. اما لازمه آن ورود به دانشگاه است که در مقایسه با آن هدفی کوتاه مدت است. مشخص کردن این اهداف بلندمدت و کوتاه مدت جزییات مسیر را برای شما روشن تر و واضح تر خواهد کرد.

تعیین زمانبندی رسیدن به این اهداف از جمله اهداف کوتاه مدت و بلندمدت نیز از اهمیت برخودار است.

از دیگر نکاتی که در این گام باید به آنها دقت داشته باشید این است که در انتخاب هدف خود کاملا واقع بین باشید. استعدادها، امکانات، شرایط و علایق خود را در نظر بگیرید.

اهداف باید در دسترس باشد و اینکه هدف مرد نظر جزء علایق شما باشد. علاقه، مهمترین عامل تاثیرگذار در ایجاد انگیزه در شماست. به شکل مداوم به اهداف خود فکر کنید و آنها را برای خود یادآوری کنید. حتی خود را در جایگاه کسب موفقیت تصور کنید. یادتان باشید وقتی به هدف خود فکر می کنید راهی به سمت رسیدن به آن باز می کنید.

To-change-your-mind-your-way-to-live-your-change-up-potansiel.com- مسیر-فکری-تان-را-عوض-کنید-تا-زندگی-تان-تغییر-کند

گام بعدی برنامه ریزی است .

هیچ هدفی  بدون برنامه ریزی به نتیجه نخواهد سید.

برنامه ریزی مرحله کشیدن نقشه راه است. برنامه ریزی برای موفقیت در تحصیل نیاز به توجه به نکاتی دارد که  از جمله آنها توجه به زمان است.

 

بخوانید  فقط همین یک بار!

توانایی مدیریت زمان را در خود ایجاد کنید. سعی کنید از زمان خود حداکثر استفاده را بکنید. اما این بدان معنا نیست که تمام وقت خود را صرف درس خواندن کنید. بلکه باید ساعاتی را نیز به استراحت و تفریح اختصاص بدهید.

 برنامه ریزی تان را بر اساس شناختی که از خصوصیات روحی و جسمی خود دارید، انجام بدهید. نقاط ضعف و قوت خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ظرفیت های حافظه خود را بشناسید و از آن نیز به شکل صحیحی استفاده کنید.

مثل تعیین شیوه های مطالعه بر اساس تعیین نوع حافظه خودتان. آشنايي با انواع حافظه، روش انتقال مطالب به حافظه بلند مدت ، روش رسم نمودارهاي حافظه و رعايت فواصل زماني مرور درس ها به شما كمك مي كند تا در مطالعه و يادگيري دروس احساس موفقيت بيشتري داشته باشد.

 

یادتان باشد مهمترین ابزار یادگیری در تحصیل مطالعه است و زمانی مطالعه اثربخش خواهد بود که براساس شناخت و به شیوه های صحیح انجام گیرد. شناخت شیوه های مناسب  مطالعه هر درس را در برنامه ریزی خود قرار بدهید.

 

توجه به برنامه ریزی در طول مسیر یکی از نیازهای اساسی رسیدن به موفقیت است. بعد از برنامه ریزی دیگر باید وارد عمل شوید. حالا باید همه آنچه را که برنامه ریزی کرده اید به مرحله اجرا در آورید.

 

Way-that-to-get-to-goals-to-look-for-Tracy-potansiel.com-راه-هایی-برای-رسیدن-به-اهداف-از-نگاه-برایان-تریسی

باید مهارت های لازم را در خود ایجاد کنید. این مرحله نیازمند تلاش است. تلاشی مدام و پایدار. فراهم کردن شرایط، آشنایی با شیوه های صحیح مطالعه، یادگیری مطالب، تعیین زمانبندی های مناسب مطالعه، تمرین تست زدن، آشنایی با تکنیک های تست زدن از جمله مهارتهایی است که در این مرحله باید به آنها توجه کنید.

در طول این مسیر یاد بگیرید که مسئولیت رفتارهای خود را بپذیرید. به دنبال توجیه عدم فعالیت خود نباشید، بدانید که کسب موفقیت در زندگی به شما بستگی دارد و این شما هستید که با انتخاب خود، خود را در جایگاه کسب موفقیت یا عدم موفقیت قرار می دهید. با پرورش افکار مثبت و دور کردن اضطراب و ترس از خود ، مسیر را برای خود هموار سازید.

موفق باشید همواره.

بخوانید  فقط یک چیز را اراده کن.

برای دریافت آموزش ها و مقالات سایت و همچنین تخفیف های شگفت انگیز ایمیل خود را وارد کنید:

Newsletter signup

لطفا کمی صبر کنید....

ممنون از عضویت شما

شما هم به خانواده

چند هزار نفری

پتانسیل بپیوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*