به چه چیزهایی فکر نکنیم، اگر به دنبال موفقیت هستیم!

مرکز مشاوره تحصیلی پتانسیل

به نام خدا

به چه چیزهایی فکر نکنیم، اگر به دنبال موفقیت هستیم!

بدن انسان، سیستم بیولوژیک بدن انسان به گونه ای عمل می کند که وقتی شما با فقدان یا سرخوردگی روبه رو می شوید، به شکلی در چندین گام، سعی می کند آرامش و حالت قبلی که در آن حال ِ شما خوب بوده را به شما بازگرداند.
این قانون در علم روانشناسی بررسی و تایید شده است. اما گاهی ، بدن ما، مغز ما، سیستم پاراسمپاتیک  سلولی ما ، کنترل تمام مسائل را به دست می گیرد. آن زمان است که مغز برای رهایی از فشارهای ناشی از شکست، سرخوردگی و … شروع می کند به انجام و اعمال یک دستورات که در اغلب اوقات ، به دلیل داشتن حال نامتعادل و نامطلوب جسمی، موج منفی در بدن ایجاد می کند.
اگر بپذیریم که این سیستم عصبی بدن ما است که می خواهد با تولید امواجی که گفتیم غالبا امواج منفی هم هستند، ما را تحت تاثیر قرار دهد، در مرحله بعد دچار یک موج از افکار منفی می شویم.
نتیجه چیست؟ جز اینکه تا چشم باز می کنیم می بینیم در دریای افکار منفی غرق شده ایم. در حرفهای ذهنی و ناخودآگاهی که مدام ما را سرکوب می کند، به ما خورده می گیرد که اگر این طور … یا آن طور می شد….
و در گام بعدی شروع می کنیم به جذب کردن !
به-دست-آوردن-رتبه-زیر-صد-در-کنکور-سراسری-potansiel.com-To-get-get-out-the-hundred-in-exam-wide
قانون طبیعت این است كه تو از هر چه هراس داشته باشی همان را به طرف خودت جذب می كنی.
هیجان قدرتی دارد كه جذب میكند .تو از هر چه شدیدا بترسی آن را تجربه خواهی كرد .
مثلا حیوان فورا متوجه میشود كه تو از او وحشت داری. هیچكدام از این ها تصادفی اتفاق نمی افتد . تصادفی در عالم هستی وجود ندارد.
هیجان , انرژی در حركت است. وقتی تو انرژی را جا به جا می كنی انرژی ایجاد میكنی. اگر به اندازه كافی انرژی جا به جا كنی ماده به وجود می آوری .
فكر انرژی خالص است …
هر فكری كه تو اكنون داری یا قبلا داشتی یا در آینده خواهی داشت خلاق است.
انرژی حاصل از فكر هرگز نمی میرد .این انرژی از فكر تو و ذهن تو وارد عالم هستی می شود و برای ابد ادامه پیدا می كند.
همه افكار به هم مربوط هستند. افكار با هم تلاقی پیدا می كنند.
در مسیر اعجاب انگیزی از انرژی با هم تقاطع پیدا می كنند و نقش بدیع و زیبایی از پیچیدگیهای غیر قابل باور به وجود می آورند .
همان طور كه دو چیز مشابه همدیگر را جذب می كنند دو انرژی مشابه هم یكدیگر را جذب می كنند و توده ای از انرژی مشابه به وجود می آورند.
بنابراین حتی افراد معمولی اگر فكرشان(دعا. امید. آرزو . رویا .ترس) به اندازه كافی قوی باشد میتوانند نتایج شگفت انگیزی را به وجود آورند.
زندگی نمیتواند به هیچ طریق دیگری خودش را نشان دهد جز آن طریقی كه تو تصور میكنی خودش را نشان خواهد داد .تو با فكر كردن خلق می كنی.
پس همیشه به بهترینها فكر كن …
نحوه تکلم انسانها بیانگر نحوه تفکر آنهاست. مثبت بیندیشیم و مثبت بگوییم تا انرژی مثبت خود را به دیگران منتقل کنیم.
مامیتوانیم نحوه بیان خود راتغییردهیم . برای نمونه :
مسئله دارم … نگوییم مشکل دارم
شاد و پر انرژی باشید … نگوییم خسته نباشید
صد در صد خواهد شد … نگوییم ای کاش میشد
عالی هستم … نگوییم بد نیستم.
a-person-who-is-sleepy-and-tired
پیشنهاد می کنم افکار منفی را بشناسید. این شناخت می تواند خیلی کارساز باشد. وقتی انسان می داند چه دام و تله ای در سر راه دارد، برای رهایی از آن تلاش می کند. ممکن است که در بیشتر اوقات بازهم گرفتار تله ی افکار منفی خود شوید، بازهم خودتان را سرزنش کنید. به خودتان خورده بگیرید و به خودتان سرکوفت بزنید، اما یک تفاوت مهم با قبل دارد. این که می دانید این ها امواج افکار منفی هستند. پس باید آنها را درک کنید. بپذیرید. و برای رهایی از آنها راهکاری مناسب برای خودتان، مخصوص خودتان پیدا کنید.
مشاوره تحصیلی پتانسیل

افکار منفی چه نوع افکاری هستند؟

اگر احساس ناامیدی، بی مصرفی و ناراحتی می کنید و یا  هیچ چیز در زندگی تان خوب پیش نمی رود. همه از شما بهتر هستند و هیچوقت آن آدم کاملی که دوست دارید نخواهید شد. دوست دارید دیگران دوستتان داشته باشند، اما اینطور نیست. این جملات و احساسات به نظرتان آشنا می آید؟

بخوانید  تنها مسئله مهم در دنیا، تغییر است!

این جملات برای اکثر آدمها آشنا می آید. تله های ذهنی که پیش از این درباره آن صحبت کردم، همین ها هستند.

 مهمترین چیزی که باید درمورد این اشتباهات شناختی بدانید این است که آنها روش هایی نادرست برای کنار آمدن با دنیا و خودتان هستند. زندگی کردن در دنیای تله های ذهنی مثل زندگی کردن با یک دروغ است. درک شما آلوده منفی گرایی مالیخولیایی شده است که افکاری پوچ، غیرواقعی و نادرست به ذهنتان می آورند.

اما برای غلبه بر این، نیاز به توجه آگاهانه و مداوم دارید. برای انجام این کار اول باید بدانیم این تله ها چه هستند.ته باشند. این اعتقادات به طرز زننده ای ترس در دلتان خواهند انداخت. درنتیجه زندگی شما بسیار محدود شده و ناراحت و افسرده خواهید شد.

مرکز مشاوره تحصیلی پتانسیل

به چه چیزهایی فکر نکنیم!

مقایسه نکنیم.

بدترین کار این است که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم. مگر ما می دانیم که در زندگی فلان شخص چه شرایطی وجود دارد که چنین تصمیمی گرفته است؟ که بعد خودمان را با او مقایسه کنیم! پس مقایسه نکنیم.

پر حرفی نکنیم.

چه حرف های درون ذهن و چه با دیگران. وقتی با دیگران درباره مشکلات و شکست ها و حقارت های خودمان بیشتر حرف می زنیم، ناخودآگاه آنها را بزرگتر می کنیم. رشد می دهیم. دست نگه داریم. پرحرفی نکنیم.

به کارهای ذهنی نپردازیم.

وقتی موج افکار منفی هجوم می آورند یکجا ننشینید. بلند شوید. بروید بیرون از خانه. جایی که آدم های دیگر هم باشند. در یک گردهمایی خوب و مطلوب شرکت کنید. آرام باشید. نفس عمیق بکشید و بگذارید جایی باشید که عمل فیزیکی انجام دهید. مثل یک ورزش دسته جمعی. یا یک پیاده روی با دوست.

بخوانید  موفقیت تحصیلی چطور بدست می آید؟

موفق باشید.

برای دریافت آموزش ها و مقالات سایت و همچنین تخفیف های شگفت انگیز ایمیل خود را وارد کنید:

Newsletter signup

لطفا کمی صبر کنید....

ممنون از عضویت شما

شما هم به خانواده

چند هزار نفری

پتانسیل بپیوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*